Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Sosem fog véget érni? Miért...

Sosem fog véget érni? Miért fáj a lelkem? Totális ürességnek érzem magam

Figyelt kérdés
Történt ugyanis, hogy meghalt a nagymamám. És nem tudom feldolgozni a halálát a mai napig sem, mert nem voltam ott, a covid miatt nem tudtam meglátogatni sem. Az orvosok csak ígérgettek, hogy napról napra javul az állapota - még mikor élt és bent volt a kórházban. A temetésen is zacskó volt rajta... a covid eljárás miatt. am nem covidban halt meg.

2021. jún. 23. 01:53
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
73%

Na, így legyen ötösöm a lottón, hogy ez a kérdés legkevésbé a gyászról fog szólni, inkább az orvosok meg az eü köpködéséről. HAjrá, lehet jönni dolgozni, nálunk ma 36 betegre két ember van, lesz öt műtét, van 8-10 fekvőnk, lehet mosdatni, egyebek.

Én éjszaka egyedül voltam ennyire, meg a két mentőre...

2021. jún. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
36%

Ezt sosem fogom megérteni, hogy miért válaszolnak olyanok, akik NEM ILLETÉKESEK egy kérdés megválaszolásában.


IGENIS olyan gyógyszert adtak be Neki, amitől örökre elaludt! Semmiféle eü. dolgozó nem vonhatja kétségbe, hogy IGAZAT MONDOK!


IGEN NAGYFOKÚ TISZTELETLESÉGRE vall az, hogy ismeretlenül ítélkezik a 11-es válaszoló. Van olyan, hogy a hozzátartozó tapasztalatait NEM VESZIK FIGYELEMBE, hogy kevesebb beteg maradjon az eü-ben, mert hát annyira leterheltek...


Lehet az éppen aktuális kormányzathoz fordulni, HA MUNKAERŐ - vagy éppen az anyagiak hiányoznak. DE NEM MÁSOK GYÁSZÁT GOROMBA MÓDON MEGZAVARNI!


Az illetékesek nem is voltak hajlandóak normálisan felkészíteni az eltávozására. Egyre csak azt hajtogatták, hogy "dilis", szegény épelméjű édesanyámról.


Ui: nem ártana önvizsgálatot tartani annak, aki a másikról TELJESEN ISMERETLENÜL mocskolódik...

2021. jún. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
82%
neked elmentek otthonról. IP alapján megérdemelnél egy feljelentést, aztán bizonyítsd.
2021. jún. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
91%
#11 Orvosként tudnod kellene, hogy a gyász természetes része az önvád is és mások vádolása is. Ez egy szakasz, amin túl kell esniük, nem kell magadra venned.
2021. jún. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Kérlek ne veszekedjetek. Ö leírta véleményét elég kritikusan, legalább nem alpári módon. és ez már haladás. Ha ő így látja az egészet, nem fogod megerőszakolni a nézetét, hogy mást valljon végül. Nekem is vannak kétségeim az eü oldalrol nézve, pl. az hogy lehetne sokkal több empátiával bíró növér és ápoló a rendszerben. Az orvosok pedig nagyon remélem hogy mindent megtettek az ilyen ügyek esetében. (gondolok én arra hogy nem hóhérkodnak, hiszen felesküdtek a pitagoraszi esküre?!) De ebbe nem akarok belefolyni.


Visszatérve a lényeghez:

Elolvastam a kommenteket, rám jött a sírás, aki pl. Győztesként emelte ki a mamámat. De sajnos olyan fórumba is belecsöppentem, ahol olvastam olyanokat, hogy az ő nagyijuk 88 éves, meg 93 éves.... és és itt is rám jött a sírás, és kérdem én az Urtól, MIÉRT???

Minden nap amikor városban vagyok, megpillantok egy öreg, vagy idös embert, és továbbra is a mamámat képzelem oda, és felteszem ismért a kérdést magamba, hogy: MIÉRT????

És lehet hogy Istenre is haragszom, amiért így egyengette ki ezt a bejárható utat, nekem, nekünk.

De Jézushoz, Mihályhoz, Gábrielhez és Ráfalhez mindig imádkozom, hogy vigyázzanak a mama lelkére, és legyen boldog. és imádkozom minden egyes nap azért, hogy valami jelt adjanak, hogy a mamám jól van, és ö sem bánkódik azon, hogy nem lehettünk egymás mellett, amikor eljött a végsö ideje. Ezért is haragszom az Istenre, hogy mindent így hozott ki nekem, sehogy sem lehettem mellette, el voltam zárva több hétig. a és a végén valamilyen furcsa ok módon végül feladta, pedig minden nap érdeklödtem külsös mellékleten és ismerös által, hogy mi a helyzet. és ez lett.

Karácsonykor nagyon rossz lesz nekem - ilyenkor nagyon bánom, hogy nincs egy fivér vagy növér mellettem. Tudom, lehet kicsit önzőnek hat az írásom, de sajnos én még életben vagyok. és érzek. minden nap. érzek.

Sokszor a katonai besorolásra gondolok, hogy legyen végre vége a belsö szenvedésemnek. Egy hatalmas ür tátong a lelkemben, úgy hiányzik a nagyi mint a reggeli karácsonyi hó. Gondolom mondanom sem kell, hogy szoros kötelék volt közöttünk, sokszor anyám-apám helyett volt.

2021. jún. 23. 18:21
 16/27 A kérdező kommentje:

Egyébként még valami, fiatal felnött férfi vagyok, és nem tudom, miért lettem ilyen sírós nyápic. Nem merek filmet sem nézni, hogy kikapcsoljam magam, mert MINDEN jelenet, vagy legyen az zene, a mamára emlékeztet.

pl. tegnap elkaptam a Mozi+ csatornán a Reszkessetek betörök 2-t és pont az a rész ment, mikor a hajléktalan asszonnyal beszét Kevin az élet kérdéseiröl, és közbe az a karácsonyi dallam ment alatta végig... BÖGTEM!!!!

2021. jún. 23. 18:29
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen érthető, amin keresztülmész. Én is épp halálesetet próbálok feldolgozni magamban. Elkezdtem olvasni egy könyvet, John W. James és Russell Friedman: Gyógyulás a gyászból. Amit az Amazonon és a Goodreads-en írnak róla, az alapján elképesztően sokat segít a feldolgozásban, én még az elején vagyok, de tényleg jónak tűnik. Nem könnyű időszak áll előtted, de ha teszel érte, akkor el tudsz jutni arra a pontra, ahol már megnyugvást érzel és a nagyidról csak a szép emlékek jutnak eszedbe.
2021. jún. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Az én mamám 72 volt mikor infarktust kapott otthon, a nővérem kihívta az orvost, de már késő volt. 18 éves voltam kollégista és eléggé kamasz. Mikor utoljára találkoztunk össze is vesztem vele valami hülyeségen. Aztán kb 2 hétre rá meghalt. Nekem esélyem se volt látni, mert hamvasztották. Az első időkben még volt, hogy láttam, hogy kapál a kertben, pedig már nem volt ott. Vagy volt egy kedvenc köténye, ilyen rózsaszínes és mikor odanéztem a konyhaajtóra amin rózsaszín szúnyogháló volt akkor is azt hittem, hogy ott áll. De 1 hónappal érettségi előtt nem zuhanhattam össze, így a bűntudatot kibeszéltem magamból. Felmentem a temetőbe, leültem a kriptára és elmondtam nekik (papa+mama), hogy sajnálom, hogy nem voltam türelmesebb, hogy remélem ettől függetlenül büszkék rám és vigyáznak majd rám fentről. A mai napig, ha elakadok meglátogatom őket, már 3-an vannak, időközben anyum is meghalt. A tanácsom, hogy beszélj vele. Engem utána megszáll a béke és a nyugalom és tisztábban tudok gondolkozni is.
2021. jún. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

18

Részvétem, nagyon rossz lehet neked. És remélem nem 20.on éves vagy, hanem idösebb annál, azt mondják az idösebbek jobban kezelik a gyászt. Igen, én is mindig beszélek a sírnál vele, mindig mondom neki, hogy nagyon rossz lesz nélküle a karácsony.

2021. jún. 25. 15:28
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

11 voltam mikor a nagypapám, 18 mikor a nagymamám és 22 mikor anyum, a másik 2 nagyszülőmet nem ismertem, ők még apum gyerekkorában meghaltak. 34 vagyok egyébként és van egy 1 éves kislányom, az utóbbi időben többet gondolok rájuk, hogy ezt nem érhették meg,de sajnos ez az élet rendje.

18-as voltam.

2021. jún. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!