Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagypapám 75 éves, és még...

Nagypapám 75 éves, és még mindig vezet, hogy tudnám megbeszélni vele, HOgy nem kéne?

Figyelt kérdés
Nem tudi elindulni, 2.szer, mindig rossz helyre vált, visszagurul vagy kigurul az útra, az autója tele van horzsolásokkal, törésekkel, rosszul lát.

2021. júl. 10. 19:39
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyám 70 évesen mondta, hogy felhagy a vezetéssel, mert már érzi magán, hogy nem az igazi.

Apai nagypapám meg még 85 évesen is meg tudta hosszabbítani a jogsit, pedig az orvosa már tudta, hogy demencia miatt folyamatban van a gondnokság alá vétele, de megadta neki. Komolyan nem értem mire gondolt...


Sajnos nagyon kevés orvos van aki tényleg komolyan is veszi a protokollt.


Ha makacs akkor semmit nem ér a beszélgetés, de mindenképp beszéljetek vele, hátha mégis csoda történik.

Próbáljatok szólni az orvosnak, hátha komolyan veszi.

2021. júl. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
84%

Tök jó h itt írjátok h falunk ok.

Hát kur.... va jó lenne ha itt falun belémtolatna. Már is ki vok segítve h addig 3 gyerekkel nem tudok sehova menni még szervízben van (az egyébként nem olcsó autóm) tudom a biztosító fizet, de attól még nekem törött az autóm, ami eladásnál bizony 100ezres tétellel kevesebb lesz

2021. júl. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
94%
Sehogy, amugy meg dokival beszélni... Azért az is olyan, hogy lehet a papírt pont fordítva kapta meg, mármint hogy zsebbe kapott pár forintot stb.
2021. júl. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
93%

Apa egyszerűen elvette papámtól a jogsit, a kocsikulcsot és ennyi.


Ha az idióta orvoson múlik, nagyapám az autóból megy/küld mást a sírba, mert olyan balesetet okoz. Felejtős.

2021. júl. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos tényleg megadja még 80 felett is, kettőslátással. Hallottam már ilyet közeli ismerős családtagjáról. Sajnos semmit sem ér az orvosi papír.
2021. júl. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
29%
Ilyen idős korba többször kell elmenni újra letenni és ha sikerül neki akkor továbbá is vezethet. Én találkoztam már egy 99 éves bácsival aki még mindig vezetett bár lassan de vezetett.
2021. júl. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
96%
Bizonyos kor felett már kicsit komolyabb, és független orvosit kellene bevezetni. Persze tudom, hogy idővel mindannyian odajutunk, viszont hány embernek kell még azért meghalnia, mert az idős nyugdíjasok forgalommal szemben hajtanak fel az autópályára? Vagy már azt sem tudják, hogy hol vannak aztán mennek mint a vakegér.
2021. júl. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!