Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit szólnátok hozzá, ha a...

Mit szólnátok hozzá, ha a nagyszülők szó nélkül beállítanának egy kiskutyával?

Figyelt kérdés
Fiam 2,5 éves, októberben születik meg a lányom. Volt 2 nagytestű, bújósmackó kutyánk, egyikük 1 éve hagyott itt minket, 12 éves volt, elaludt csendben. Másik pedig sajnos idén, rákos daganata lett, ő 14 éves volt. Nagyon szerettük őket, a fiam is. Megbeszéltük együtt, hogy 1-2 év múlva hozunk új kutyus családtagot, amikor már a hugi is nagyobb. Erre tegnap beállítottak anyósomék egy hiperaktív, kb 2 éves, macskakarmú spiccre hasonlító minikutyával. Se férjemmel, se velem nem beszélték meg, csak hozták. Nagyon kiakadtam, a fiam meg azóta meg van veszve érte. Sajnálom a kutyust, de ezt akkor sem így kell.. Ma reggel fogtam és elvittem anyóshoz, aki meg csak értetlenül hajtogatta hogy dehát az unokája sír a kutyáért. Mondtam, hogy 2 kicsi gyeeek mellett én most még nem fogok tudni egy ilyen neveletlen kutyával foglalkozni, mire ő hogy dehát eddig is voltak kutyáim, igenám, de őket kölyökként tudtam rendesen nevelni, foglalkozni velük, okosak, szófogadóak, rendesen szocializáltak voltak, nem pedig egy ilyen rengeteg foglalkozást igénylő, akaratlanul is veszélyes kutya. Fiam meg csak sír, üvölt, dühös ránk az apjával.
2021. aug. 9. 11:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
Gratula a nagyszuloknek, szepen megkevertek a sz.rt, de gondolom ez volt a cel. En teljesen mwgertelek. A gyerek majd kutyazik a nagyszuloknel.
2021. aug. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%

Jól tetted.


Állatot kérés nélkül ajándékba adni a legnagyobb suttyóság szerintem. Arra játszani meg, h jaj a gyerek sír utána egyenesen aljasság és direkt rosszindulat. Tartsa ő a kutyát.

2021. aug. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%
Egyertelmuen meg kellett volna veletek beszelni. Foleg mivel 2 pici gyerek melle nem egy ilyen hiperaktiv kutya valo, hanem egy olyan fajta ami sokkal nyugodtabb, csalad- es gyerekbarat. Ezt nektek kell eldonteni milyen fajtat szeretnetek es mikor. Esetleg elozetes megbeszeles alapjan ajandekozhatott volna de igy sajnos nem jo. Egy kutya feleloseg es foglalkozni kell vele. Ha ott lesz a 2 picurka nyilvan ok kotik le majd a figyelmed es nem lesz ido nevelni a kutyat. Ezt az anyosodnak is meg kell ertenie, hogy kedves gesztus volt tole de nem a megfelelo alkalom. A kisfiadnak pedig probald megmagyarazni a szituaciot. Nyilvan nem ugy fogja megerteni de kesobb ugy is megfeledjezik rola. Remelem tudtam segiteni.
2021. aug. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem jól tetted, de én személy szerint adtam vola 1-2 hetet a kutyusnak, hogy lássátok, jól beilleszkedik-e. Azután már ütősebb érvekkel tudtam volna indokolni hogy miért küldöm vissza. (Nem mintha köteles lennél indokolni ez esetben, pusztán a családi béke érdekében.)
2021. aug. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
7%
Nem kell olyan sokat belefordítani egy kutya nevelésébe, ha nem akarsz trükköket tanítani. Néhány vezényszóval meg lehet tanítani, hogy mit szabad és mit nem. Ettől függetlenül persze suttyóság volt a részükről.
2021. aug. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Az a legrosszabb, hogy látszik hogy teljesen el volt hanyagolva ez a kutya. Megcsípte a kezem mikor vizet adtam neki, kedves mama meg azt sem tudja megmondani, hogy kapott e bármilyen oltást. Morog ha ételt adsz, támad ha elmész mellette. Szeretem én az állatokat, de csak azért mert kicsi a termete a kutyának még nem gyerek mellé való. Nagyon mérges vagyok.
2021. aug. 9. 12:10
 7/20 Hovarju ***** válasza:
97%

Egyetértek veled. Ez így nagy felelőtlenség a nagyszülők részéről.


Én is vissza vittem volna hozzá.

Mond meg neki, hogy tartsa ő a kutyát, foglalkozzon vele. Ti pedig majd a gyerekkel oda mentek hozzá játszani.

Igy talán a kisfiúval is könnyebb megértetni a helyzetet.

2021. aug. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Hovarju ***** válasza:
97%
Most olvastam csak, hogy ez egy neveletlen 2 év körüli kutya, akinek talán oltása sincs. Igy pláne azonnal visszaadtam volna a nagyinak.
2021. aug. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
97%
Egyáltalán honnan az a kutya? Ha se papírja, se semmi. Felkapták az utcán vagy mi? Képesek voltak egy harapós, előtörténet nélküli kutyát a 2,5 éves megvegy csecsemő mellé odavinni? Van ott baj más is, igaz?
2021. aug. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%

Anyósom ugyan ezt csinálta mikor 3 hetes volt a 3. legkisebb lányunk, ráadásul nálunk férjem is benne volt a hülyeségben.. Kórházban voltam mikor a nem egészen 1 éves kutyánk elpusztult.Megbeszéltük,jó ideig nem lesz új állat,kutya pláne. Erre hazaállított,hogy karácsonyra küldi anyós,egy 4 hónapos jack russelt.. 🤦‍♀️

Napokig veszekedtünk rajta férjemmel, de ha vissza vitettem volna akkor biztosan az utcán kötött volna ki,vagy valamelyik neveletlen unoka megölte volna..így maradt és nagyon megszerettük a dögöt.

De abszolút megértelek,én se tartottam volna meg ha tudom,hogy nem alakult volna nagyon rosszul a sorsa ha vissza küldöm.

2021. aug. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!