Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit lehet tenni "zsaroló"...

Mit lehet tenni "zsaroló" nagymamával?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Fontos tudni, hogy fiatalkorú vagyok és néha eljárok nagymamámhoz 1 napra, mert egyedül van és szereti is, ha megyek hozzá. Ilyenkor általában beszélgetünk, segítek neki apróságokban és a szüleim is igyekeznek támogatni őt (viszünk neki valamit, ha szüksége van rá, elvisszük nyaralni stb). Azonban gyakran előfordul, hogy neki nem tetszik valami és nevelni próbál, de nekem nagyon nem tetsző módon. Semmi problémám nem lenne, ha megmondaná, hogy ez nem tetszik neki, de Ő a múltszázadbéli módszerek alapján fenyeget, hogy ez meg az lesz, ha mégegyszer valami neki nem tetszőt mondok a szüleimre például. Természetesen csak üres fenyegetés, nem bántana, vagy ilyesmi, de főleg olyan dolgokba, amihez nincs is nagyon köze, ne szóljon már ilyen hangvétellel bele. Ezen kívül akad nála a ház körül elvégzendő feladat. Természetesen próbálja kihasználni jelenlétemet, de nem megkérne, hogy segítsek, inkább csak célozgat, majd ha nem jön be, akkor egyenesen megzsarol pénzzel, vagy akármi mással. Természetesen szívesen segítek amúgy neki, de ahogy én csinálnám, az nem felel meg, csak akkor és úgy jó, ahogy Ő mondja. Nyílván, ha nem teszek eleget "kérésének", akkor megsértődik, ha meg szólok neki, hogy nem téglát pakolni jövök, akkor egyenesen dühbe gurul és, elkezdi, hogy "nehogy véletlen csinálj valamit", vagy ehhez hasonló önsajnáltató hangsúlyú szöveget tol le nekem.

Nagyon szeretem Őt, ezért is kérném ki a véleményeteket, hogy milyen módon lehetne ezeket kiküszöbölni? Nem akarom, hogy ha éppen nem az ő kedve szerinti dolgot csinálom, akkor sértődés legyen belőle. Köszi, ha elolvastad és bocsánat a gyenge fogalmazásért.



2021. aug. 24. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Valakinek el kell hordania a téglát, kinek, ha nem neked, talán a nagyinak? Vedd tudomásul, hogy az öregekhez a felnőtt fizikumú unoka segíteni jár, nem üldögélni. Mert szüksége van rá. Bizalmas dolgokat meg ne mondj el neki, pl. anyádról semmit, mert nem megbízható. Távolságtartós, de udvarias, segítős kapcsolatod legyen vele. Ő nem a pszichológusod, nem a lelked kell neki, hanem az izomerőd, mert az már neki nincs.
2021. aug. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Sajnos nem kell neki elmondani, mivel viszonylag sokat találkozunk és jár (hozzuk) is hozzánk, szóval a felszínes dolgokat látja. Van más is, aki tudna neki segíteni, mégsem teszi és jóval többet ott van sőtt, közelebb is lakik hozzá. Nem hiszem, hogy csak az én feladatom lenne gyerekként ezt elvégezni, illetve nem ilyen keretek között.
2021. aug. 24. 19:30
 3/7 anonim ***** válasza:
36%

Az enyém is ilyen volt. A nagypapám mindent egyedul akart csinálni, míg végül olyan allapptba került, hogy nekünk kellett ellátni. Nem szólt, hogy fájdalmai vannak, csakmogorvább lett, rá 9 hónapra meghalt....


Vigyázz rá!

2021. aug. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Én revízió alá venném ezt a "nagyon szeretem" kitételt. Én egy ilyen embert biztos nem szeretnék nagyon. Senkit nem kötelező szeretni pusztán azért, mert rokon.
2021. aug. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell menni hozzà
2021. aug. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Kerüld el.
2021. aug. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
96%

Nem derült ki, hogy objektíven mennyire fontosak a dolgok, amiket kér, és hogy úgy legyen megcsinálva, ahogy ő akarja.

Ha engem megkér nagyanyám, hogy az üvegekbe elrakott uborkát vigyem ki a konyhából a kamrába, akkor nem fog megfelelni neki sem az, ha nem viszem, sem az, ha csak kirakom a kinti folyosó párkányára. De nem azért, mert értelmetlenül háklis, hanem mert ott az uborka melegben megbuggyan, télen pedig szétfagy.

Vagy lehet, hogy én letojom, hol van a téglarakás, mert nem járok arra, neki viszont útban van, mert ott járna át virágot locsolni vagy mit tudom én hová.


Tényleg vannak dolgok, amiket csak azért akar úgy, ahogy, mert úgy szokta meg, de értelme nincs. Az öregek begyepesednek, jópár hülyeség tud nekik irreálisan fontossá válni, mert egész életükben úgy volt, és nem tudják elviselni másképp. Sokszor ezeket is megcsinálom a lelki békéje kedvéért.



Ha a mamád valóban értelmetlen és egyben túl nagy feladatokat ad, akkor persze vissza is lehet utasítani, nem muszáj kihajtanod magadból a lelket.


Az egy rossz szokás, hogy kérés helyett célozgat. Kicsit az is benne van, hogy bár elvárná a segítséget, de nem akar teher lenni, ezért úgy próbálja alakítani, hogy "saját indíttatásból" csináld. Beszéld meg vele, hogy legyen konkrétabb, mondja meg kerek-perec, hogy mit szeretne, nem fogsz megsértődni azon, hogy kér tőled valamit. Aztán ha később megint célozgatni kezd valamire, mondd neki, hogy "megkérhetsz ;)".


A szüleidről inkább ne mondj neki semmi negatívat, az egyik a gyereke.

2021. aug. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!