Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet kezdeni egy érzelmil...

Mit lehet kezdeni egy érzelmileg zsaroló, élősködő szülővel?

Figyelt kérdés
Anyám lelkileg terrozilál a pénzzel. Éveken át ezt tette velem és a testvéreimmel, ha adtunk neki pénzt ment a jó pofi ha nem minden utolsónak elhord. Egészséges mint a makk, de nem megy el dolgozni. A kisebbik tesóimat kivette az iskolából, hogy dolgozzanak, eltartsák. 25 éves vagyok, már külön élek jó ideje. Legutobb is nem adtam neki pénzt és mindennek elhordott, nyílt utcán is képes undorito szavakkal illetni. Segítsetek mit tegyek? Lelkileg tönkre megyek ebbe.

#pénzéhes #terrorizálás #Zsarolo szülő
2019. máj. 3. 13:55
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Költözz az ország másik felére!


És ha igénylik a tesóid, segíts nekik is, hogy minél messzebb költözhessenek!

2019. máj. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos meg kell szakítani vele a kapcsolatot, de redukálni mindenképp, lényegtelen, hogy az anyád...
2019. máj. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%

Szomorú helyzet, de szerintem nem kéne neki pénzt adni vagy ha mégis limitálni, hogy pl. 30 ezer forintot tudok adni havonta és kész. A kapcsolatot vele lecsökkenteni, kerülni. Esetleg valamilyen indokot mondj neki? Hogy autóra gyűjtesz, vagy kijött a gazelszamolas stb.

Engem is zsarolt anyam pénzzel de fordított volt a helyzet, ha bármi olyat mondtam ami nem tetszett neki vagy szembeszegültem akkor azt mondta, hogy megvonja az apanazsom, csak ezzel tudott sakkban tartani. Hiába dolgoztam egyetem mellett szükségem volt a támogatásukra, szerencsére már nem, jobban is vagyok lelkileg.

2019. máj. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Megszakítani minden kapcsolatot, mint ahogy minden hasonlóan mérgező, undorító emberrel, lényegtelen, hogy rokon vagy nem.
2019. máj. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Fúú micsoda egy önző nőszemély! Képes elvágni a gyereke jövőjét, hogy ne keljen elmenni dolgozni! Undoritó! Nem adnék neki egy fillért sem és a tesüimat is arra buzditanám, hogy költözzenek el méghozzá jó messzire! Ha pénzt kér, akkor meg kell neki mondani, hogy az nem a fán terem, meg kell érte dolgozni. Kövesse a ti példátokat és akkor lesz neki pénze! Utálom az ilyeneket akik csak azért szülnek, hogy legyen aki eltartja a valagukat! Ne érezd magad rosszul, ha nem adsz neki..vagy ha jeleneteket rendez. Ne foglalkozz vele!
2019. máj. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Költözz külföldre, de ne tudja pontosan hol vagy, pl. elég neki elmondani, hogy Németben dolgozol, a város neve már nem tartozik rá. Így nem fog utolérni se személyesen, se levélben, az meg, hogy havi 1x skypoltok..az semmi...azt kibírod.
2019. máj. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A te anyád hasonló a párom anyjához. Ő is egész életében eltartatta magát. 15 évesen dolgozni küldte a páromat hogy megéljenek, illetve hogy minden szrt meg tudjon venni magának, meg már akkor is tartozásai voltak. Sőt, még hiteleket is vett fel, amiket most mi fizetünk vissza még évekig. Amikor párom elvágta a pénzcsapot, bosszúból kirámolta a házát amíg ő dolgozott és eladott mindent amit csak tudott. Még a padlószőnyeget is felszedte. Mivel akkor még oda volt állandó lakcímmel bejelentve, nem is tudtuk feljelenteni mert azt mondták a rendőrségen hogy ilyen esetben nem bizonyítható hogy melyik ingóság kié, így rendelkezhet vele. Közben zárat is cserélt a házon, így a helyi jegyző segítségével, birtokvédelmi jog érvényesítésével lehetett kirakni de addigra már teljesen kisemmizte a páromat. Nagyon csúnya veszekedések voltak párom testvérei részéről is, akik lapultak illetve segítettek értékesíteni, tárolni az ingóságokat. Azzal is próbálkozott hogy elment ügyvédhez és megpróbált haszonélvezeti jogot szerezni a párom házára. 10 év kellett hogy kilábaljunk a nagyja adósságtengerből és újra berendezzük a házat, beleköltözhessünk. Amikor ezt megtudta, feljelentett a bíróságon és szülői tartásdíjat követelt (havi 30 ezer forintot és visszamenőleg fél évre egy összegben). Összeszedtük az összes papírt és számlát, voltunk jogi tanácsadáson, majd a bírósági tárgyaláson jó nagyot égett anyós pajtás. A bírónő gyakorlatilag pszichiáterhez küldte, látszott hogy teljesen ki van akadva hogy ilyen szülő létezik.

Ez 3 éve volt, most lesz 2 éves az unokája - akit még nem is látott, az utcán is elcsapja a fejét, nem is köszön mert még ő van megsértődve valamiért. Most a másik 2 gyerekét lejmolja cigivel többek közt. Várjuk a következő lépését....lehet hogy egyszer kitalálja hogy láthatást akar az unokájára vagy ilyesmi. Sosem lehet tudni. Az lenne a legjobb ha elköltöznénk, de akkor sosem lesz még egyszer saját házunk mert a "kedves anyós" általi hiteleket még mindig törlesszük így félre tenni pénzt egyáltalán nem tudunk.


Szóval csak annyit tudok neked tanácsolni, hogy menekülj minél messzebbre és éld az életed. Meggyőződésem hogy az ilyen szülők élősködő pszichopaták és soha nem fogják fel hogy miért rossz amit a gyerekükkel művelnek.

2019. máj. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Először is kérdezd már meg tőle mire fel adjál neki penzt?! Azért mert így viselkedik veled?Ezek után még adj le neki x összeget? Na ne vicceljunk már!!! Vigyorogj egyet az arcába és határozottan. Ha ebből sem veszi a lapot, (amit nem hinnék) tényleg egy árva forintot ne adj neki!!! Alj a sarkadra!!! Az egy dolog, hogy az anyad, nálam is hasonló volt a helyzet egyszer ezt így be kérdeztem tőle hirtelen köpni nyelni nem tudott!!!
2021. jan. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

De sajnallak :( azt hittem csak az en anyum ilyen. En 22eves vagyok es meg itthon lakok. A virus vegett jöttem haza. Mindenbe bele szolnak. Mindenbe bele köt. Szoszerint. Es erzelmileg zsarol. Es ha elmegyek aludni a baratomhoz lek*rvaz

Mikor haza kelkett jönnöm a virus vegett es nem tudtam mashova menni depressziós lettem. Remelem össze jonn a kulfoldi munkam és te viszont szakitsd meg vele a kapcsolatot. Tudom hogy nehez de jobb lesz

Engem azzal biztatnak hogy nem en vagyok az első aki megszakítsa. Csak ne felnek ennyire

Kitartast neked

2021. jún. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én anyám is majdnem ugyanez, mint amit leírtál, csak annyi, hogy én diákhitelből tartom el.
2022. nov. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!