Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kötelességem a nagymamámmal...

Kötelességem a nagymamámmal tartani a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, apukámmal élek együtt ő már idős 71 éves. Sajnos nagyon késői gyermek vagyok, ráadásul 10 éves koromban édesanyám is meghalt.

10 éves koromig nem láttam a nagymamámat, miután anyum meghalt hirtelen megjelent és közölte hogy ő a nagymamám és van 3 idősebb mostohatesóm is. Nem nagyon értettem akkoriban hogy miért bukkant fel. Anyumnak volt lekötve 1 millió forintja mindig azt mondta ha betöltöm a 18at akkor az az enyém lesz. De mivel meghalt azt a pénzt szétosztották és kiderült a nagymamám ügyvédje keze volt a dologban. A pénzből nagyon kevés összeget láttam.

Aztán teltek az évek és a nagyim próbált magához édesgetni hogy költözzek ő hozzá és kitanítatt meg segít mindenben de nem akartam magára hagyni az apámat. Ő nevelt fel úgy ahogy tudott.

Karácsonykor nagyim küldött ajandékot is egy távírányítós kisvonatot rá is volt írva hogy 6éveskortól amikor már 13 voltam de nem szóltam érte. Volt mikor elhívott hogy menjünk el hozzàjuk hogy megismerjem a többi testvéremet, hát ott volt az egész pereputty nagynénik, meg nagybácsik. Én meg ott voltam a szerencsétlen, szegény rokon. Nagyon rossz volt, sőt minden unokájának adott pénzt mindegyik 5ezret kapott nekem meg egyetlen árva ezrest hogy vegyek rajta valamit. Ezek nagyon megmaradtak bennem.

Most évente egyszer halottak napja előtt elmegy a temetőbe és hoz virágot meg mécsest az egyetlen lánya sírjához és akkor hozzànk is be szokott nézni. Kb 15 percre.

Mindig elmondja hogy keressem mert tudom a telefonszámát, sokat gondol rám és jó lenne ha megismerném a mostohatesóim gyerekeit is meg legyek részese a családnak stb.

És azt is elmeséli hogy anyám iszákos volt, ezért kénytelen volt elzavarni a háztól és a három testvéremet gondozásba venni, kitanítatta őket, milyen büszke rájuk és az anyjuk milyen bolond volt hogy inkább ivott.

Jó ezt aláírom anyum tényleg zugívó volt és biztos az alkoholtól halt meg 49évesen de tehetek én arról hogy megszülettem? Én nem kértem hogy az apám 50 évesen megcsináljon egy alkoholista nőnek. Bocsánat hogy így írtam de a nagyim folyton ezt érezteti velem és a mi lett volna ha hozzá költözök történetet emlegeti.

Ennek semmi értelme évről évre ezt hallgatni, lett szakmám szakácsként dolgozom, megállom a helyemet, apum idős rá is vigyázok. Nem azt mondom hogy a nagyim egy gonosz banya, megértem hogy anyum haláláig azt se tudta hogy létezem és nem akart magamra hagyni de ahogy előadja magát abból nem kérek. Ez gond?


2021. okt. 13. 10:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%

Nem kell.



("közölte hogy ő a nagymamám és van 3 idősebb mostohatesóm is. Nem nagyon értettem akkoriban hogy miért bukkant fel. Anyumnak volt lekötve 1 millió forintja mindig azt mondta ha betöltöm a 18at akkor az az enyém lesz. De mivel meghalt azt a pénzt szétosztották és kiderült a nagymamám ügyvédje keze volt a dologban. A pénzből nagyon kevés összeget láttam." Mivel négyen vagytok testvérek anyád oldaláról, így egynegyed részt örököltél. Semmit nem csinált itt se nagyanyád, se az ugyvedje)

2021. okt. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
98%

Nem gond. Bár az én nagymamám ennél sokkal undorítóbb dolgokat vágott a fejemhez és ezért nem tartottam velük a kapcsolatot. A temetésükre is csak apám miatt mentem el.


Ha ez neked zavaró, akkor nem kötelező azért tartani vele a kapcsolatot, mert rokon.

2021. okt. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Persze, értem hogy csak negyedrészt kaptam. Nem is gond ez. Inkább az a gond hogy sose keressük egymást se ő se én. Még a mostohatesómat is én kerestem meg a facebookon és jelöltem be de ott se beszélgetünk. Lehet nem is lenne témánk.
2021. okt. 13. 10:33
 4/27 A kérdező kommentje:
Meg ugye kocsival jönnek mikor a mostohabátyám ráér akkor elhozza a mamámat de az sokszor hétköznapra esik mikor dolgozom éppen. Tavaly találkoztunk mert hétvégén jöttek el.
2021. okt. 13. 10:34
 5/27 anonim ***** válasza:
65%

Nem lehet egy gonosz asszony a nagymamád, ha az alkoholista lánya elpotyogtatott gyerekeit felnevelte és téged is bevállalt volna.


Nem közelező vele tartanod a kapcsolatot, ha nem akarod, de azért a helyedben elgondolkoznék szegényről!

Jó szar élete lehetett anyád jóvoltából...

2021. okt. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
97%

Nem kötelességed.


Én utálom édesapám családját (tettek érte eleget - meg vagyok győződve, hogy a Gólya létezik, és ő hozta az apámat ezek közé) és olyan 16 éves koromtól nem is beszéltem velük.

2021. okt. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
69%
Azért én a nagyit is megértem: nem lehetett leányálom három gyereket a nyakába venni mert az anyukád totálisan alkalmatlan volt arra hogy nevelje őket. És azon is elgondolkodnék, hogy a saját anyám miért hazudott egész életemben, és hallgatott róla hogy vannak tesóim: ebből azt gondolom, le se szarta a másik hármat. Nem a nagyi itt az alkalmatlan a történetben, főleg ha a létezésedről se tudott.
2021. okt. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
10%
Apukád 71, gondolom, anyukád se volt fiatalabb, a nagyi 90+ kategória lehet. ÉS van képed elvárni, hogy ő pattanjon hozzád???
2021. okt. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
67%

8 - pengeéles logika :D

Nekem inkább az jött le, hogy az anya anyja a nagymama, az anya meg jóval fiatalabb volt, mint az apa.


Amúgy nem kötelességed.

2021. okt. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
17%
Nem volt jobbak fiatalabb, 49 éves volt 10 éve, most 59 lenne. 12 év nem a világ. Úgyhogy a nagyi tuti nem 60-70 éves.
2021. okt. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!