Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Milyen gyakran látogat meg...

Milyen gyakran látogat meg benneteket a nagyszülő?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyanok válaszát várom, akik egy településen laknak a nagyszülőkkel, akik még dolgoznak.

Egész konkrétan az érdekelne, hogy milyen rendszerességgel jelentkezik nálatok spontán a nagyszülő, hogy ő látni szeretné az unokáját vagy éppen benneteket. Az most nem számít amikor ti keresitek fel őt, hogy meglátogatnátok vagy éppen atvinnétek a gyereket, hogy vigyázzanak rá mert nektek van valami dolgotok.



2021. okt. 24. 09:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Csak en szoktam vinni. Nem zaklatnak minket a nagyszulok spontan beugrasokkal, nem is akarom.
2021. okt. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Soha. Szó nélkül nem szoktak jönni. Én van, hogy spontán beugrom, mert ott jövök el hazafelé a kapujuk előtt, de még így is sokszor odacsörgök előtte vagy szólok előző nap.
2021. okt. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Az engem is kiakasztana, de néha azért jól esne ha mondjuk látnám rajtuk, hogy kicsit is érdekli őket az unoka. De nem... Néha jól esne, ha azt mondaná pl a hét elején, hogy a héten vmelyik délután átjönne, hogy megnézze őket, de nem.. Vagy ha azt mondaná, hogy gyertek át hétvégén. De nem.. de amúgy ha elhivom a gyerek bármilyen programjára (verseny vagy akár iskolai dolog) ott is az első kérdés, hogy meddig tart. Van hogy a felénél elmegy elintézni valamit. Szóval minket inkább leszarnak, nem zaklatnak.
2021. okt. 24. 09:26
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor rosszul tetted fel a kérdést, mert egyáltalán nem "spontán" megjelenésről van szó.

Amúgy lehet, hogy én vagyok rosszul bekötve, de én sosem vártam arra, hogy a szüleim "áthívjanak". Persze, szólok, hogy mikor tudok menni, és tudom, mikor nem alkalmas nekik, mert ennyire nyilván ismerjük egymást.

Ami azt illeti, hogy látod, hogy nem szívesen mennek gyerekrendezvényekre, hát ne hívd őket, ennyi.

2021. okt. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szépen vedd észre magad, és ne erőltesd a kapcsolattartást velük. Én sem érdekeltem nagyanyámat, ő sem engem, tökéletesen megvagyok nélküle.
2021. okt. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%
Mi látogatjuk, költözés miatt egy nap sokszor. Alapjáraton minden másnap kb.
2021. okt. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

Spontán az én anyám úgy évente kétszer, 20 percre jön. Nem spontán a férjem szülei úgy évente négyszer, itt vannak vagy egy órát. Mind 10 percre laknak autóval. Az én anyámnak millió dolga van (ezért is spontán ugrik be, mikor pl a gyerek szülinapja körül pont a környéken cikázik). Ha mi visszük hozzá az unokát 2-3 hetente, akkor közben is tudja valamennyire csinálni a dolgát.

Anyósomék elvárják, hogy heti szinten helyükbe legyen hordva az unoka (sőt mindig mondják, hogy lehetne többet is), olyankor az egész nap sem lenne elég nekik belőle. Ide viszont csak akkor jönnek, ha nagyon muszáj, és 40 perc múlva már izegnek, hogy mennének haza. Egyszerűen nem kényelmes nekik máshol lenni. Annyira nekem sem, hogy hetente órákig náluk lessek, úgyhogy a férjem szokta hozzájuk vinni a gyereket, én meg kellemesebben, hasznosabban töltöm az időmet.

Tulajdonképpen nem bánom, hogy senki nem jár folyton a nyakunkra.

2021. okt. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Igen, igazatok van azt én sem de azt gondolnám, hogy őket is erdeklik a gyerekeink, de nem. Amúgy ha megyünk arra valamiért akkor mindig beugrunk pár percre, vagy szólunk, hogy jöjjenek ki a ház ele ha akarnak mert itt leszunk. Nálunk is helybe van hordva az unoka, de éppen az kellemetlen, hogy cserébe NEHA egyszer viszonozhatnak.


Nálunk egyébként nem elfoglalt üzletemberek, egyszerű alkalmazottak, sőt az egyik nagyszülő munkanélküli egy ideje.

2021. okt. 24. 09:59
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
Mi majdnem mindennap mentünk nagyimhoz, de ő kb. havonta jött. Nagyapám meg még ritkábban.
2021. okt. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak a férjem felől vannak nagyszülők. Nem egy településen lakunk, de kb. 15 km-re egymástól, tehát nem nagy távolságra, mégis jó, ha havi egyszer jönnek. De volt, mikor 1,5 hónapig él sem jöttek, mi vittük minden héten a kicsit, hogy legyen velük kapcsolata.


Pedig amúgy jóban vagyunk, a gyereket is szeretik, vigyáznak is rá, ha éppen megkérjük őket, de annyira nem fontos azért, hogy eljöjjenek autóval, pedig 20 perc az út. Ha mi nem megyünk, akkor nem látják két hétig.


Bezzeg a másik unoka, aki ott lakik kicsit közelebb, anélkül 3 napot nem bírnának ki...


Mi elengedtük ezt a dolgot, nem könyörgünk már, meg nem szólunk, hogy rég nem voltak, jöjjenek. Ha nem fontos ennyire ez az unoka, hát nem... :/

2021. okt. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!