Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Milyen gyakran látogat meg...

Milyen gyakran látogat meg benneteket a nagyszülő?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyanok válaszát várom, akik egy településen laknak a nagyszülőkkel, akik még dolgoznak.

Egész konkrétan az érdekelne, hogy milyen rendszerességgel jelentkezik nálatok spontán a nagyszülő, hogy ő látni szeretné az unokáját vagy éppen benneteket. Az most nem számít amikor ti keresitek fel őt, hogy meglátogatnátok vagy éppen atvinnétek a gyereket, hogy vigyázzanak rá mert nektek van valami dolgotok.



2021. okt. 24. 09:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Már felnőttek vagyunk a testvéreimmel, de nálunk soha, gyerekkoromban sem volt olyan, hogy bármelyik nagyszülő szó nélkül átjött volna hozzánk látogatóba, hiába lakunk egy településen, néhány kilométerre egymástól. Olyan előfordult, hogy az egyik nagymama épp arra járt és hozott valamit vagy pár percre beugrott valamiért, amit a szüleimmel előzetesen megbeszéltek, de csak úgy látogatni sosem jött. Mindig inkább mi mentünk hozzájuk, a szüleimnek is jobb volt, hogy lepasszolhatták a gyerekeket egy pár órára és addig csinálhatták a dolgukat, nem kellett vendégül látni az egész pereputtyot.
2021. okt. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
10es, és akkor ti viszitek meg vagy nem? Mi most a férjemmel kitaláltuk, hogy nem visszük. Kíváncsiak vagyunk meddig nem keresnek...
2021. okt. 24. 13:18
 13/18 anonim ***** válasza:
89%

10-es vagyok, kevesebbet visszük.


Amúgy volt is ebből már egy kis konfliktus, mert tudják, hogy rosszul esik nekünk, hogy a másik unokája ennyivel jobban szeretik, meg volt, amikor a férjem mondta is, hogy nem kell idejönni, ha nem akarnak, de azért az durva, hogy 1,5 hónapig el se jönnek.... Akkor kicsit gyakrabban jöttek pár alkalommal, aztán megint elhalt a dolog.


Mindegy, most már nem szoktuk megkéri őket, hogy vigyázzanak a kicsire, meg mi sem megyünk hetente, hát ha nekik ez az unoka teher, akkor ez van. Csak lelkileg vagyunk kibukva miatta.

2021. okt. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
82%
Senkire sem lehet a szeretetet rá erőltetni..... vagy hogy foglalkozzon vele, csak a gyűlölet lesz belőle. Rám sem vigyázott nagyanyám soha, ha kellett rám vigyázni, anyám hívott egy szittert. Nem problémázott az anyjára.
2021. okt. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Heti rendszerességgel.
2021. okt. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

14es, én egyáltalán nem problemazok azon a részén a dolognak, hogy segítségre lenne szükségem és ebben a nagyszülő nem partner. Nem kell vigyázni a gyerekre mert szerencsére olyan a helyzetünk, hogy ilyen jellegű segítségre nem szorulunk. A gyerek szorulna a nagyszülő szeretetere. Sokszor kéri pl hogy hivjuk fel oket, stb. A probléma az, hogy itt lakunk tőlük 3 percre és minden fontosabb a gyereknél, de szó szerint MINDEN. A hobbi, a barátnők, de még a facebookozas is fontosabb annál, hogy netán azt kerdezze, hello ma nem csatlakozhatnek hozzátok amikor délután mentek le a parkba?

Nyáron ha szabin van egyszer nem kérdezte meg hogy 1-1 napra ne menjenek- e ki a strandra / kertbe vagy bárhová. Félreértés ne essék, meg fizetnie se kellene vagy azt se gondolja senki, hogy én vagy mi nem visszük el. De mindenki tudja hogy más a szülőkkel, mint a nagyszülőkkel. Próbáljuk tolni a gyereket, hogy legyen egy egészséges nagyszülő gyerek kapcsolata de megalázónak érzem hogy magától sosem hívják vagy keresik szegényt. A másik oldalon vannak a másik nagyszulok akik vidékiek és TOBB IDOT TOLTENEK A GYEREKKEL. Mert szeretik, mert van igenyuk a gyerekkel töltött időre, nekik önként is jó ez nem kell a szájukba tenni a gyereket és nem nyűg. Szóval nem az a baj hogy a gyereket nem tudom rájuk sózni. Legszuperebb lenne ha jó messze laknank innen és akkor nem lenne nekem sem szar érzés, hogy elrontom valamit ha nem tartom fenn ezt a viszonyt. Akkor leszarnam mert annyit nem ér. De így még azt is el tudom képzelni, hogy szóva fogják tenni ha nem viszem mindig én a gyereket

2021. okt. 24. 16:27
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Anyósoméknak nem számit sem a távolság, se semmi. Ha rajtuk múlna, szerintem mindennap jönnének, hogy lássák.

Az anyám nem jön, mert nincs kedve 1 órát autózni.

Ha közelebb lakna, szerintem ő is másképpen állna a dologhoz.

Ettől függetlenül nagyon rosszul esik, hogy az 1 órás út ennyire nehezére esik, hogy SOHA nem jön, mindig mi megyünk hozzá.

2021. nov. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
83%

Engem soha nem látogatott nagymamám, pedig gyalog kb 5 percre laktunk tőle.

Mindig arra hivatkozott hogy fáj a térde.. Bezzeg a kedvenc unokájához képes volt a város másik végéig elbuszozni/gyalogolni. Még taxit is hívott sokszor, úgy ment.

2021. nov. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!