Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Melyik nagyid főz finomabban?...

Melyik nagyid főz finomabban? Szoktál enni náluk? Mit ettél utoljára a nagyidnál?

Figyelt kérdés
2021. dec. 16. 21:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%

Már egyik sem :(

Régebben, amíg éltek és egészségesek voltak, nagyon jól főzött mindkettő.

2021. dec. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%

Sajnos nekem sincs már mamám.

A gyerekeimnek is csak egy mama van. De ő isteni finoman főz.

Szeretik a mama főztjét.

2021. dec. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
54%
Az anyai ági. Mellettünk lakik, hétvégente ő etet minket ebédidőben, és nincs okom panaszkodni. A másik vegetáriánus, és imád megtömni minket azzal, amit magának is kotyvaszt. Szerencsére nála ritkábban ebédelünk.
2021. dec. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
96%
Nálam szintúgy anyai ági. Nem lakunk közel egymáshoz, szóval örülök, ha a szünetekben tudok találkozni vele. Legutóbb töltött káposztát ettem nála.
2021. dec. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%
az egyik borzalmasan főzz xD a másikat pedig nagyon ritkán látom sőt szinte soha egyszer sem az övét még egyszer sem kóstoltam.
2021. dec. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
85%
Nekem is az anyai nagymamám jobban főz egy picivel, de sajnos az ország túlsó felén élnek, szóval ritkán eszem a főztjéből, ráadásul kellően megviselte a poszt-covid szindróma is ahhoz, hogy legutóbbi látogatásuknál étteremből rendelt ételt együnk. Bár ez nem teljesen igaz, mert almás muffint azért készített. Az apai nagymamámat hetente látogatom, a környéken él, nála mindig rántott hús és húsleves a szombati ebéd. :)
2021. dec. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
96%
Anyai jobban főzött, de már mindketten rég meghaltak. Amúgy igen, mindkettőnél rendszeresen ettem.
2021. dec. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az apai nagyanyám nagyon jól főzött (vele és nagyapámmal együtt is éltem), az anyai nagymamám meg egyáltalán nem tudott főzni. Egy sütit tudott csinálni, amit nem is kellett megsütni, de azt nagyon szerettem. :)
2021. dec. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
64%

Apám anyjának a főztjét gyerekként nagyon nem szerettem, mert elég sajátos stílusa van. Felnőtt koromra viszont már változott az ízlésem, úgyhogy nem tudnék sorrendet felállítani a két mamám közt ilyen téren.

Persze mindkettő számára van olyan amiben erősebb a másiknál.

Szerintem amúgy közel hetven év intenzív főzési tapasztalattal a háta mögött már mindenki csak jót főzhet.

2021. dec. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%

Egyik sem egy konyhatündér. Elkalandoznak, miközben csinálják, odaég, túlfő, nem túl nyers, sok a fűszer, kevés a fűszer, kifelejtenek belőle valamit, ami elengedhetetlen összetevő...

Amiben az a kínos, hogy az apám anyjának szakács lenne a szakmája elvileg. xD Anyukám, az apám és mindkét oldalról a dédik tudnak főzni, de a nagymamák főztjével sokszor vallatni lehet.

2021. dec. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!