Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A japán miért tud finomabban...

A japán miért tud finomabban járó dízelmotort csinálni mint a német?

Figyelt kérdés
Senkinek nem kell bemutatni a traktorként zakatoló tdi motorokat. Egy honda mazda vagy Toyota dízelmotor közel olyan szépen jár mint egy benzines. A hathengeres német dízelek szépen járnak de ott nyilván a több henger miatt másabb a helyzet.
2021. ápr. 18. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a mazda motor egész véletlenül nem hdi?
2021. ápr. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem. A 2.2-es az mazda fejlesztés
2021. ápr. 18. 16:22
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én Partnerem-ben a dizel motor annyira szépen és lágyan megy hogy alig hallani. A Honda meg a Mazda is vigyázz menetben mehet csak .
2021. ápr. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Melyik pl, az isuzu szar, ami O gyűrűkkel válassza el a vízteret az olajtértől, és rendszeresen átszakad, összefolyatva a vizet az olajjal? Illetve a legkisebb hűtéshiányra is motorcsere a megoldás, míg pl egy európai dízel ezt röhögve átvészeli.

Bzd meg a japán dízeleidet.

2021. ápr. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A Honda 2.2-es dízelén én is meglepődtem 2006-ban. Az első dízeljük és csendesebb, takarékosabb, jobban használható volt, mint a VW csoporté.

Kb. alapjárattól 4500-ig húzott, az 1.9 pdtdi, amit vezettem 1800-nál még nem ment, 3200-nál már. Akkor turbólyuk volt, mint egy ház. Mindezt olyan kerregés kíséretében, hogy azt hittem elhagyjuk a motort a kaszniból. Volt is minden baj velük, pd elemek, 2 tömegű, turbo olajpumpa 150-200 ezer km között.

Mostanra sok Hondában 400 ezernél még a gyári 2 tömegű, turbo és befecskendezők vannak. Egy 2021-es tdi pedig még mindig jobban kelepel, mint az akkori 15 éves i-ctdi.

Nem értem, hogy lehet ekkora különbség, de mindig is volt és lesz is. Fogyasztás/zaj/járáskultúra/megbízhatóság/élettartam szinte mindig rosszabb egy azonos paraméterű német motornál, mint egy japánnál.

2021. ápr. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Már amikor megy.
2021. ápr. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!