Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek ilyenkor is...

Szerintetek ilyenkor is köteles vagyok ápolni az anyámat?

Figyelt kérdés

Anyám krónikus beteg több minden miatt is, eddig kis segítséggel ellátta magát. Most elesett, műteni kellett. Sajnos a kapcsolatunk nagyon nehéz, éveken keresztül, gyakorlatilag egész gyermekkoromban bántalmazott érzelmileg ( gyakori devalvalas, megalázás mások előtt is) és fizikailag is ( düh rohamok, amikor nekem esett, ütött ilyenkor). A hangulata mindig is durván hullámzó volt, nem lehetett kiszámítani, hogy a jó periódusokat mikor váltja fel a rossz. Most a balesete után próbáltam neki segíteni, amennyire 2 kisgyermek és teljes munkaidő mellett az időm engedi. A válasz szintén gyakori düh roham, megalázás mások előtt, folyamatos becsmérlés. Ha ilyenkor ellenkezek, annál rosszabb, mert úgy felhúzza magát, hogy kiugrik a vérnyomása és rosszul lesz.

Most engedik lassan haza a kórházból, amire konstatálta, hogy én úgysem örülök ennek…

Nagyon félek ág elkövetkezendő időszaktól, minden porcikám tiltakozik ellene. Felajánlotta

, hogy fizetek ápolónőt, de nekem az állandó járkálásra hozzá nincs időm a gyerekek és a napi 8-9 órás munka mellett. Ha normális lenne, nem lenne kérdés, hogy magunkhoz vennénk, de így nem szeretném, mert tönkre teszi a családot. Nagyon ki vagyok borulva, sokat sírok, emellett folyamatos bűntudatom van. Mit tegyek szerintetek?



2021. dec. 23. 13:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem az lenne a legjobb, ha beadnád az öregek otthonába, segítenének neki, közösségbe lenne és néha elmehetsz hozzá egy kicsit. Kitartást kívánok Neked.
2021. dec. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%
Hívd fel az önkormányzatot, van szociális szolgálat, azok potom pénzért ki fognak járni hozzá… és keress neki egy otthont!
2021. dec. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Szociális gondozója van, napi 1 óra. Ez nem elég neki. Otthonba nem akar menni :((
2021. dec. 23. 13:23
 4/25 anonim ***** válasza:
91%

Akkor is kezdj keresni, várólista van, évek is lehetnek, mire lesz hely!


És nem kell hozzá minden nap menned!

2021. dec. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%

Tehát a gyerekkorodat tönkretette, a fiatal felnőtt éveidet megkeserítette, a hátralevő idődre beléd égette a bűntudatot és Te rettenetesen szeretnél jó kislány lenni. Nem. Te feleség vagy, anya vagy, dolgozó nő vagy és egy élő ember vagy. Még. Ápolónő (de csak ha ki tudjátok gazdálkodni), önkormányzatnál is lehet érdeklődni. Mit vétett ellened a férjed és a gyerekeid, hogy büntetgeted őket a folyamatos sírással, rossz kedvvel?

Ügyes légy, okos légy!! Ölelés!

2021. dec. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
54%

"Szerintem az lenne a legjobb, ha beadnád az öregek otthonába"


A mindenre megoldás mondat. Mintha az úgy menne, hogy te bárkit is "beadsz".

Ha nem akar menni, akkor nem megy. Kérdés, hány éves egyáltalán.


Az ápoló fogadása jó ötlet. A helyzetet vázolva én sem mennék rendszeresen. Esetleg nincs tesód? Vele is egyeztethetnétek.

2021. dec. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
83%
Pszichiátriai betegsége van, de te ne legyél kiborulva, ne legyen bűntudatod, eszedbe ne jusson odavenni, de még ápolni se. Már az is óriási segítség, hogy ápolót fogadsz mellé. Egyébként anyád valószínűleg ki fogja csinálni, de másodikat már ne fogadj, van nyugdíja, gondoskodjon magáról.
2021. dec. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
80%
Én ilyen nőt magára hagynék, oldja meg magának. Ő tönkretette a gyerekkorod, te meg tedd tönkre az öregkorát.
2021. dec. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
21%
Nojj fel!
2021. dec. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
10%
Ezek a bosszúszomjas, primitív emberek mikor fognak kihalni?
2021. dec. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!