Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Úgy bár csak nyugdíjas korú...

Úgy bár csak nyugdíjas korú édesanyám van, de nem miatta kérdem, hanem magam miatt. Ez lehetséges?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, ha megérem a nyugdíjat és elkezdek előtakarékoskodni most így 30-31 évesen, bocs eddig csak tanultam, de egyetemi képzések és szakmai képzések mellett is dolgoztam, és félre tudok rakni pénzt, viszont úgy érzem, hogy még ez se lesz elég a tisztességes méltó nyugdíjhoz és mondjuk a lakásomat eladva, idősek otthonába költözek be, akkor én mint idősek otthonába lévő nyugdíjas, vállalhatok nyugdíjasnak való állásokat, kiegészítésképpen?

#Nyugdíjasmunka #Időslét #előrenézés #öngondoskodás.
2022. febr. 16. 13:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Jelenleg vállalhatnál.

De hogy mi lesz 30+ év múlva, amikor te nyugdíjas leszel, azt a Jóisten se tudja.


Mi is 3 éve kezdtünk nyugdíjbiztosítást fizetni.

Elég sokféle termék van előtakarékosságra, ami fontos, hogy már az első fizetéstől kezdve el kell kezdeni, akár csak 5000 ft-ot havonta.

2022. febr. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
11%
Idősek otthonába általában csak azt veszik be, akinek gondot okoz napi szinten ellátni magát. Ha te tudsz dolgozni, akkor semmi keresnivalód egy idősotthonban. És van egy korhatár is, úgy tudom 75 évet be kell töltened. Bár ha van bőven pénz, lehet megoldható hamarabb is.
2022. febr. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen... láttam én nagyon jó állapotban lévő idős embereket, anyám bátyja levolt robbanva, ő életének utolsó szakaszában ott lakott, de láttam nagyon friss és üde időseket is, akik makkegészsségesek voltak és tettek-vettek, leginkább nők voltak...
2022. febr. 16. 14:00
 4/15 A kérdező kommentje:
Egyébként a munka világa idősebb korban, olyan érdekes dolog, mert mikor 27 éves fővárosba költöztem, csomó idősebb urat és asszonyt láttam dolgozni statisztaként is, és úgy láttam, hogy még élvezik is a dolgot.
2022. febr. 16. 14:03
 5/15 NTBS ***** válasza:
100%
Jelen percben vállalhatsz, de, hogy mire te odakerülsz milyen állapotban leszel, milyen törvény lesz és esetleg az otthon nem zárja-e ki mikor beköltözöl, ezt nem lehet előre tudni.De elvben igen.
2022. febr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

2: azok az önkormányzati fenntartású idősotthonok, amit te említesz..

De vannak már bőven biznisz-alapú idősotthonok, ahová bárki beköltözhet, ha ki tudja fizetni a beugrót meg a borsos havidíjat.

2022. febr. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

2, 6!


Nem, azok az ápolási otthonok. Apolasi otthonba bármilyen nagykorú személy bekerülhet, aki önmaga ellátására nem képes. Ezzel szemben az idősek otthonába az kerülhet be, aki a ynugdijkorhatart elérte. Vannak olyan nyugdíjas otthonok, ahol van ápolási részleg is, de nem mindenütt.

2022. febr. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az ingatlanodat becserélheted idősotthoni apartmanra, városunkban is így van. Ismerősék alig várták már, hogy a néni is betöltse a 70-et, és már mentek is. Eladták a családi házukat, és kényelmes kis helyük van. Havi 100 ezer még fejenként nekik. Illetve nem is "becserélték", mert 40 milláért adták el a családi házat, és (2 évvel ezelőtt volt ez) 11 milla kellett ahhoz, hogy bejussanak egy idősotthoni apartmanba.
2022. febr. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%
Egyetemi képzések??? A kérdés alapján max. 8 általános...
2022. febr. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ekkora távon nagyon sok minden változhat, nehéz előre megmondani.
2022. febr. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!