Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tennétek, ha az Auchan-ban...

Mit tennétek, ha az Auchan-ban összegyűjtött (saját) pontokat édesanyátok elköltene?

Figyelt kérdés

48 éves vagyok, saját családom van, édesanyám külön él az édesapámmal. Külön költségvetésünk van, ami ilyen esetben természetes.


Az Auchan-ban kiváltottam a pontgyűjtő bizalomkártyát, és adtak hozzá egy pici "társkártyát" is.

Édesanyám egyszer megkérdezte, hogy tudna szerezni bizalomkártyát, mert valamennyi terméket olcsóbban lehet megvenni, ha az embernek van bizalom kártyája.


Elmondtam neki, hogy nagyon egyszerű, intézze el, de ő ehhez lusta volt (utál intézkedni). Végül oda adtam neki a kis társkártyámat, hogy kedvezményesen tudjon vásárolni.


Ma viszont megdöbbentem, amikor telefonon elmondta, hogy a pénztárnál közölte a pénztáros hölgy, hogy az összegyűjtött pontokból (amit én gyűjtöttem!)a kártyán van egy összeg, és megkérdezte, hogy levonja-e a számláról.


Édesanyám megörült, és közölte, hogy "természetesen, vonja le". Ezután röhögve elmesélte nekem, hogy milyen jól járt, mert ennyivel kevesebbet fizetett.


Elmondtam, hogy ez az én pénzem volt, de ő csak nevetett és azzal mentegetőzött, hogy "a pénztáros hölgy ajánlotta fel ezt", és ő csak elfogadta, mert még soha nem kapott ilyen "ajánlatot"...


Be kell vallanom, hogy az összeg nem nagy, mindössze 500,- forint, de én ezt figyelmeztető jelzésként fogtam fel, hogy máskor nem bízhatok benne.


Mit tennétek a helyemben, ki mit mondana az édesanyjának, ha így viselkedne?


A fiam azt mondta, hogy "nevelési célból" kérjem vissza ezt a kis összeget, hogy máskor ilyent ne tegyen, mert ha ilyen, máskor akár nagy összeget is lenyúlhat. Ha ezt megteszem, biztos, hogy édesanyám elmondja a testvéremnek és minden rokonnak, hogy milyen fukar vagyok...


Tud valaki adni jó tanácsot? A véleményekre is kíváncsi vagyok! Bár az édesanyám, nem sértődöm meg, nyugodtan írjatok. Köszönöm!



2017. jan. 28. 21:11
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
82%
500 forintért így kiakadtál? Hogy mit csinálnék ilyen helyzetben? Semmit, nem sajnálok egy ötszázast az anyámtól.
2017. jan. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
84%
A férjem 2000 forintot költött el a bizalomkártyámról. Nem haragudtam, azért van rajta, hogy elköltsük.
2017. jan. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
95%

Anyuka tisztában van egyáltalán a társkártya működésével? El lett neki magyarázva?


Amúgy egyetlen alkalom és egy piti összeg miatt nem verném ki a hisztit.

De ha annyira zavar a dolog akkor kérd vissza a társkártyát.

2017. jan. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
82%
Ne haragudj, de 500 forintért én nem hisztiznék. Én ennél jóval többet adok az anyámnak és örömmel.
2017. jan. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
92%
Ebben az esetben nem tennék semmit. Amikor megtehetem, sokkal nagyobb összeggel is szivesen segítem az anyukámat (pl. beszálltam a fűtés költségeibe). 500 ft a mai világban szinte semmi.
2017. jan. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
77%
Azt hiszem páran nem fogják fel ezt az egészet. Ha 5000 Ft lett volna rajta azt is elkölti. Nem rudja azt mondani a pénztárosnak hogy nem? Én biztos visszakérném a kártyát, már a nevében is benne van: BIZALOMkártya. Annak adod oda akiben MEGBÍZOL. Válts ki neki egy rendeset, mond azt hogy a rendes kártyára több az akció.
2017. jan. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
84%
Én csak a kártyát kérném vissza.
2017. jan. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
94%
Semmit nem tennék, max elmagyaráznám neki, hogy ez nem egy külön akció volt hanem a korábban összegyűjtött pontokat vásárolhatta le.Ilyen hülyeséggel én nem foglalkoznék, ha nem száraz kenyéren éltek.
2017. jan. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem úgy működik, hogy a vásárlások után gyűlik az összeg? (Bocs, nem járok Auchanba, azért kérdezem, az összes többi ilyen kártyánál így szkott lenni.) Ez esetben ugyanis kettőtök vásárlásaiból van ez a pénz. Én pont nem foglalkoznék vele, a SMART-kártyás pontjaimat a srácaimnak adom, egyék le a mekiben, ha nagy ritkán ráéheznek. Ha téged nagyon zavar, akkor egyezz meg vele, hogy a következő ötszázasból vesztek négy krémest vagy mignont, és együtt megeszitek.:-)
2017. jan. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
90%

Ha anyukád is vásárolt akkor ő is gyűjtött rá pontot.

Nem akadnék ki egy nyamvadt pintgyűjtő kártyán és nem sajnálok az anyámtól 500, de 5000 forintot sem.

2017. jan. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!