Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit lehet tenni ilyen nagymama...

Mit lehet tenni ilyen nagymama esetén?

Figyelt kérdés
13 éves a fiam. Anyósom egy dolog, hogy pénzt ad azért, mert segít neki a gyerek. Mondjuk direkt megkértem, hogy ilyen miatt ne, mert ne azért segítsen, mert pénzt kap érte. Ez egy dolog. De hogy a sógorom 20 évvel ezelőtti kiszöszölődött, kopott, lukas ruháit adja ide, hogy az az én gyerekemnek még nagyon jó lesz, mert milyen szép és divatos és milyen drága volt. Már elmondtam finoman, hogy nem tetszik a gyereknek, nem fogja felvenni, kérdezze meg a gyereket, hogy neki tetszik e. De nem ért. Most már akkor adja oda, mikor én nem vagyok ott, a fia, meg az unokája pedig nem mond ellent. Tudom, dobjam ki, de az a baj, hogy utána keresi, hogy hol az a szép ruha és vegye fel a gyerek.
2022. márc. 28. 17:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Olyan, mintha mindenáron elő akarnál ásni egy kis problémából egy nagyobbat. Hülyül el az öreglány, ennyi van ebben a történetben, se több, se kevesebb, a férjed és a 13 éves gyereked helyén tudják kezelni a problémát. Demenciáról hallottál-e? Lehet kezdődő van neki.

Gyűjtsd egy zsákba a rucikat, és mond meg neki, hogy a fiú választ mit hord belőle, őt kérdezze. Ő meg kivágja magát, hogy ja-ja mama, tegnap pont a barna gyapjúzakó meg a húzentróger volt rajtam. Mama örül, probléma lezárva.

Ne generálj feszkót szerintem.

2022. márc. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

Nem kell hordani és kész. Meg fog sértődni, de kit érdekel? Az is sokkal jobb, mint hordani.

Nekem is csinálta ezt a nagyanyám. Ruhával is, meg játékkal is. Végül belátta, hogy értelmetlen megpróbálni erőltetni.

2022. márc. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Miért kell finomkodni? Szólj a férjednek, hogy beszéljen az anyjával, hogy ne hordja ide a régi ruhákat, vigye inkább olyan helyre, ahol rászorulókat támogathat ezzel.
2022. márc. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Anyám is csinálta, pl. a 70-es években kötött-horgolt vállkendőit - színházba hordta - akarta rásózni a kamasz unokáira. Macska alá se raktam volna, mert beleakadt volna a karma :-D
2022. márc. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Na és ha kérdezi? Akkor mi van? Gondolom nem tart senkinek pisztolyt a fejéhez 😃 max besértődik, az meg az ő baja. Nem kell ezen rugózni, a ruhákat meg pakold el valahova vagy add oda valami rászorulónak, ha nagyon útban van. Ha hiába mondjátok neki, úgyse tudsz mást tenni, de az idegrendszeredet meg ne tedd tropára ilyen apróság miatt
2022. márc. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Miért átkutatják a szekrényt? Nálunk ugyan ez volt oregapam idehordta mi meg beraktuk a caritasba ami nem kellett (pl pár ilyen munkás pólót aminek semmi baja nem volt azt megtartottuk) de kb 95%-a ment a caritasba sosem keresték
2022. márc. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
81%
1, nem igaza van. Unatkozó háziasszony. Ilyen hülyeségből problémát csinálni
2022. márc. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ebből nem hiszem hogy akkora problémát kéne csinálni.
2022. márc. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért probléma nekem,mert a másik két unokának szebbnél szebb ruhákat vesz, az enyémnek jó a kopott, agyon használt. Szülinapra, karácsonyra a két unoka mindig szupi ajándékot kap, a fiunk valami használhatatlan dolgot. Amit aztán megkeres a polcon, mikor itt van. És a kettős mérce zavar.
2022. márc. 29. 06:37
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
9# így azért merőben más színezete van a kérdésnek. Teljesen érthető az álláspontod, és a reakciód is emberi, amivel a szikrát szorongatod a kezedben, hogy mikor lehet rádobni arra a puskaporos hordóra:). Így azért már nem lenne bennem szánalom meg megértés a beteg öreg nénivel szemben. De ott van a gyereked is a sztoriban, meg a férjed, bár, ha egy konfliktuskerülő puhapöcs akkor csak a méreg van vele. Szóval a gyereked mit szeretne legyen az a mérvadó. Esetleg az nem opció, hogy ami pénzt odaad azt a többi unokának nem adja, tehát az év végére minden unokának egyforma a mérlege? Mert akkor valahol a tiéd jár a legjobban. Szóval a gyereket kérdezd meg, hogy ő hogy látja. Ha nem érdekli, akkor a pudvás cuccokat küldd vissza, hogy van egy határ és ez átment azon. Ne félj, tudni fogja. Ha pedig ajvékol a rokonságnak, csak megmutatod, hogy miket tart a mama ekkora becsben, mik azok, amiért ti nem vagytok elég hálásak.
2022. márc. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!