Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Normális, hogy nem szeretem a...

Normális, hogy nem szeretem a nagymamámat?

Figyelt kérdés

Anyukám anyukájáról van szó. Szóval elég rossz viszonyunk van már régóta, de mióta ez a covid van csak rosszabb. Már kiskorom óta velünk lakik és mindig is irányítani akart, csak ezt én nem engedtem neki. A másik részét a családomnak mindennek elhordta és szidta őket, állandó veszekedések voltak nálunk emiatt, miatta.

Mostanság nincs olyan nap, hogy ne kötne belém vagy ne provokálna. Ha nem szólok hozzá akkor az a baja, ha meg szólok akkor egyből az jön hogy milyen nagy pofám van meg milyen bunkó vagyok. Azt is észrevettem hogy édesanyámat is próbálja egyre jobban ellenem fordítani. Mindig máshogy adja elő a történteket, mint ahogyan valójában történt. Segítek itthon mindenbe, amibe kell ( főzök, mosok, takarítok) és szerinte én nem csinálok itthon semmit… ha neki szar kedve van, akkor mindenkinek legyen szar kedve miatta…teljesen kikészített már idegileg, és költözni nem mostanába fogok tudni…mit csináljak?

21/L



2022. márc. 31. 18:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
51%
Sajnos én is ilyen helyzetben vagyok mint te de sz@rd le őt.Ő csak egy vén öregasszony akinek kezd elmenni az esze.Ki kell az ilyet osztani a p@csába hogy tudja hogy hol a helye.
2022. ápr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Hatalmi játszma a nagyi részéről. Van néhány ilyen, és az egyik a bűntudatkeltés is.


Egyáltalán nem kell, hogy az legyen. Azt kell szeretni, aki hagyja. Ill. szeretheted a magad módján, de csak akkor tudod kimutatni, megélni, ha hagyja. Ha eljátssza a bizalmat, bánt stb. akkor következmény, hogy távolságot tartasz. Ez természetes, ok-okozat.


Én nem magyarázkodnék neki, mindent a szülőkkel beszélnék meg, ebből kihagynám a nagyit. Anyuval megbeszéljük, hogy milyen házimunkát vár el, vállalsz be, és ő látni fogja, hogy megcsináltad, vagy nem, a nagyi mondhat akármit. És rá kell hagyni. Igen, a nagyi lehet beteg, lehet simán keserű, rosszindulatú, mert ő már öreg, és nem tud úgy élni, ahogy akar.


Esetleg lehet vele beszélgetni ha egy kicsit empatikusabb vagy, hogy ő milyen volt, hogy élte a gyerekkorát... nyilván szar neki, hogy nem beszélsz vele, de neki csak az van hogy fájnak az ízületei, stb.

Játék is lehet amiben nincs személyes éned, de azért valahogy mégis lekötöd.


Szóval beszéltetheted, de nem kell nagyon beavatnod a magánéletedbe, akkor kevésbé tud ítélkezni.


Van néhány lehetőség.

2022. máj. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Már sokkal rosszabb a helyzet…egyszerűen már egy légtérbe sem bírok vele maradni, anyámat is teljesen ellenem fordította, tönkretette a családot. Ha már 1 hétig nincs veszekedés, azt nézi hogy hol tud belém kötni, és előbb utóbb sikerül is neki…miatta romlott meg anyámmal is a viszonyunk. És hiába mondok bármit, sajnos annak a hárpiának hisz.
2022. okt. 5. 17:21
 14/14 anonim ***** válasza:
Tedd a dolgod, maradj a szobádban vagy csinálj elmenős programokat. Vagy költözz el. Több az erőd és a lehetőséged, mint a nagymamádnak.
2022. okt. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!