Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Milyen a kapcsolatod a nagymam...

Milyen a kapcsolatod a nagymamáiddal és nagypapáiddal.??

Figyelt kérdés
2022. jún. 1. 14:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
csak egyik ágon élnek már A kapcsolatunk nagyon jó volt egészen pár évvel ezelőttig, amikor bekötötték hozzájuk az internetet, azóta a facebook igazi vérnyuggereket csinált belőlük és nem lehet velük semmiről beszélni, csak az utálat árad belőlük minden és mindenki iránt, így már egyátalán nem szeretek a társaságukban lenni
2022. jún. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
37%
6. Nem rosszból mondja, tényleg nagyon(!) kövér vagy :(
2022. jún. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Anyai nagyszüleim már meghaltak, de nagyon jó kapcsolatunk volt. Ha 30 éve nem töltök náluk néhány nyarat, lehet már nem is élnék, mert az otthoni dolgok kicsináltak volna. Sokat tanultam tőlük. Az apai nagyszüleimre nem emlékszem, meghaltak mikor pici voltam, de azt tudom hogy a papa utált engem mert lány vagyok. De aztán lett az életemben egy másik "mama" akitől szintén sokat tanultam, sokat köszönhetek neki. Bár vele sem felhőtlen a kapcsolat, mert koránál fogva bogaras, de szeretjük egymást. Ő a férjem nagymamája.
2022. jún. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Anyai részről még a születés előtt meghaltak, 3 és 5 évvel. Papámat leszúrták egy verekedésben, amit nem ő kezdeményezett, mamám meg mellrákos volt, azt hiszem abba halt meg. Sajnos már édesanyám se él, ő 12 éve hunyt el. Apai részről éltek egy darabig, de mivel apámat örökbe adták, így egyáltalán nem ismertük őket. Egyszer láttam az anyukáját, ő most lenne kb 98 éves, ha még él, de szerintem már nem él. De semmilyen kötődést nem éreztem hozzá se.

Dédimamán volt, ő 7 éves korom körül halt meg, még 97 vagy 98-ba, ő is túl volt már a 90-enen.

2022. jún. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Már nem élnek, de nagyon jó volt. Főleg anyai ágon, mert hozzájuk egész nyarakat voltunk gyerekként leadva vidékre. Nagyon jó dolgunk volt, úsztunk, eveztünk, bicikliztünk, bandáztunk... mindig várt az ebéd :) Nagypapám tanított vízen közlekedni, barkácsolni. Nagymamámmal meg fiatal felnőtt koromig, mikor meghalt, igazi jóbarátnős-pótmamás, bizalmas kapcsolatom volt.

Apai ágon nagymamám anyukámmal nem volt jóban tipikus kritizálós anyósként, így keveset találkoztunk. Ő tényleg nem volt egy könnyű ember, nem annyira közvetlen, kicsit hektikus érzelmű, de azért minket szeretett, finomakat főzött, néha szép ruhákat varrt nekem, a vele ellentétben nyugis, kedves, nagy tudású nagypapámmal meg sokat sétáltunk, tanított növényeket felismerni meg rajzolni, azt szerettem. Ők még kisiskolás koromban meghaltak.

2022. jún. 15. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 valaki : ***** válasza:
Nekem 4 papa és 4 mama volt (nyilván második házasságok miatt). Egy kivételével mindet nagyon nagyon szerettem. Sajnos mind meghaltak, csak az az egy maradt, akit nem szeretek. Igen...mások az exeik számát tiltják le, hogy ne keserítse az életüket, én meg a 70 éves nagymuter számát tiltom le ugyanezért ..........
2022. szept. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!