Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ez kleptománia vagy 70 évesen...

Ez kleptománia vagy 70 évesen simán tolvajjá vált?

Figyelt kérdés

Nem rég szóltak az egyik kis boltban anyukámnak,hogy már többször is feltünt nekik,hogy nagyanyám sokat időzik a sorok között,de most rajtakapták amint dolgokat pakol a táskájába amiket nagy valószínűséggel nem akart kifizetni. A szomszédasszonyához átjárt,de már nem mert haragban vannak, (csak sejtettem ,hogy emiatt lehet) megkérdeztem mi a baj,mert alapból jó volt a viszony,meg nagyon kedves a néni is.Elmondta,hogy amikor nem volt otthon,(3 napig) mamám járt etetni a tyúkokat. Eltúnt a kamrából zsír,kolbász,festő henger,vödrök,meg fél zsák kukorica is. Nagyon kellemetlen mert mamám nincs ezekre rá szorulva, meg nem is használ ilyesmit.Nincs akinek adja a kukoricát pl. A legkellemetlenebb,hogy a néni azt mondta oda adta volna ha kér...

Én is észre vettem már ha vittem valahova mamámat,hogy a váltó mellől mindig eltünik az apró,de nem tulajdonítottam neki különösebb figyelmet.

Mindent tagad,ha megkérdezzük.

Akarata ellenére eltudjuk vinni orvoshoz,vagy mi lenne a megoldás? Aggódunk érte,azelőtt nem tett ilyet



(Ilyen,hogy kamu meg hasonlók nem érdekel,inkább ne írj semmit menj tovább)



2022. júl. 19. 10:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%
Demenciával összefügghet tudtommal. Más "tünetei" nincsenek a mamának, ami a demenciára utalhat?
2022. júl. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Nincsen, igényes tiszta saját magára és a környezetére is.

Ok nélkül egyedül ezt csinálja/csinálta

Ráadásul az emlékzeő képessége is nagyon jó,egészen kiskoráig vissza emlékszik mindenre,dátumokat mindent tud.Ha valamit rosszul mondok kijavít,hogy "nem így mondtam" szóval sem a hosszútávú,sem pedig a rövidtávú memóriával nincsen baj

2022. júl. 19. 11:00
 3/30 anonim ***** válasza:
93%
Én is kezdődő demenciára tippelnék. Másban ez nem mutatkozik meg? Feledékenység, felcserél dolgokat, stb.
2022. júl. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
A kislányomtól sosem vett volna el semmit,inkább mindig hozott,adott neki.Most viszont nála volt a sapkája,egy fél pár kesztyűje is. Az biztos,hogy nem hagytuk ott, azok alapján ami kiderült azt gondolom ő vihette el azt is
2022. júl. 19. 11:02
 5/30 anonim ***** válasza:
97%
Ha szembesítitek, mit tesz? Dühös lesz, simán hárít? Ha ez eddig nem volt, mármint a lopás, szerintem tuti valami leépüléssel kapcsolatos. Vagy eddig is kleptomán volt, csak nem volt ilyen feltűnő.
2022. júl. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
92%
Pedig ez demencia lesz. Az, hogy "egészen kiskoráig vissza emlékszik mindenre" nem jelent semmit, az én mamám erősen demens, és amikor visszaemlékszik dolgokra, csak úgy tűnik, hogy tudja, de igazából az agya már kitalál dolgokat, amiket ő is elhisz, és úgy adja elő, mintha valóban igaz lenne.
2022. júl. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Kezdek megíjedni.Higgadtan kezeli,elmondja,hogy ő nem volt."Sajnálja,hogy ezt gondoljuk róla a szomszéd Julis néni meg nem tudja miért mond róla ilyeneket,de majd beszél vele" Semmi változás nincsen a viselkedésében,olyan mint máskor.

Nincs rászorulva a dolgokra,pláne nem ételre vagy festő hengerre.

A nyugdíja is magas,megtakarítása is van szóval nem értem.A boltba is elképedtek mert mindig magasabb borra valót hagyott amióta ismerik (valamikor nekik is volt boltjuk gyermekkorában onnan hozta az együttérzést az eladókkal)

2022. júl. 19. 11:06
 8/30 anonim ***** válasza:
91%
A kleptománia pont arról szól, hogy nem azért lopja el az adott dolgot, mert szüksége van rá. Egyedül él mamád? Unatkozik?
2022. júl. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
88%

Akarata ellenére nyilván nem tudjátok orvoshoz vinni.

Beszéljetek vele, mondd el neki, ha rajtakapják, rendőrségi feljelentés is lehet belőle.

2022. júl. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Ha nem stimmelne a sztori amit mesél anya kijavítaná vagy mondaná,hogy "ezt a rörténetet még nem halotta mamám gyerekkorálról" minden dátum amit mond stimmel
2022. júl. 19. 11:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!