Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért ilyen az öreg?

Miért ilyen az öreg?

Figyelt kérdés
Tegnap előtt elég csúnyán berúgtam. Tudtam, hogy aznap jön a mamám és az élettársa,úgy volt megbeszélve, hogy másnap megyek látogatni egy pár órát. Mivel nem volt semmi dolgom, kivettem egy hotelt, vettem egy üveg vodkát, és iszogattam. Mikor már nagyon részeg voltam felhívtam mamámat, gondoltam megkérdezem hogy vannak. De nem ő vette fel hanem az élettársa, akkor poénból kérdeztem tőle, hogy "mizu báttya, mi a helyzet testvérem", akkor flegmán válaszolt vissza, majd mondtam neki ne vegye komolyan, legyen lazább, és lerakta. Másnap meg mikor mentem oda nem volt ott az öreg, mikor kérdeztem miért, azt mondta mamám, hogy ő nem akar találkozni velem, mert "halálosan" megsértettem. Nem értettem akkor se, hogy mi volt ebben akkora sértő dolog, de felhívtam, hogy bocsánatot kérjek majd kinyomkodta a telefont , gondoltam utána hagyom. Miért nem lehet kulturáltan megbeszélni valamit? Aztán én vagyok a bunkó.

2022. aug. 26. 13:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

10# Mert te nem vagy öreg? Esetleg ezért?


Amúgy igazad van.

2022. aug. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
85%
Én fiatal vagyok, és herótom van attól, hogy az idősebbeket feltétel "tisztelni" kell, de bennem ez az "az öreg" megnevezés is ellenszenvet kelt.
2022. aug. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
68%
A 10-es vagyok. Az én értelmezésemben az "öreg" akár éppen a kissé talán bizalmaskodó tisztelet jele is lehet, ha például egy nagy tekintélyű, nagy tudású, már korosodó orvost, bírót emlegetnek úgy, hogy "AZ" Öreg.
2022. aug. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
63%

Te egy kretén f#sz vagyok.

Nem lepődnék meg ha hamarosan az egész családod tagadna ki.

2022. aug. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
33%
Hagyd a fenébe, tipikus bús öreg. Úgyis besértődne máson később.
2022. aug. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mindkét oldal hibás.
2022. aug. 28. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!