Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogosan esik rosszul, hogy a...

Jogosan esik rosszul, hogy a párom nem mellettem állt ebben?

Figyelt kérdés

Vasárnap elmentünk a nagymamámhoz ebédelni. Amikor vége van az ebédnek anyummal nagy nehezen, de el szoktunk mosogatni, mert a mamám nem akarja megengedni, de muszály erőszakosnak lennünk mert már 72 éves. A múltkori esetnél csak ketten voltunk ott ès megint elkezdtem mosogatni a mamám szokásához híven ott mondogatta, hogy hagyjam a francba majd ő elmosogat. A párom a papámmal beszélgetett az ebédlőben, erre bejött és rám förmedt, hogy ne legyek erőszakos.

Haza felé kérdőre vontam, hogy ez miért kellett. Erre az volt a válasz, hogy őt is idegesíteni, ha a papám az ő műhelyében rendezkedne. De a párom nem érti meg, hogy a mamámnak nem tesz jót, hogy ennyi mindent csinál, meg volt, hogy már találtam foltos tányérokat nála. A mosogatás az a vesszőparipám a páromnak nem is engedem, hogy mosogasson.



2022. dec. 21. 10:36
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
22%
Tehát a párod rádförmedt, hogy te ne legyél erőszakos. Inkább azon gondolkodj el, milyen alapon förmed rád a párod.
2022. dec. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a nagyi állapotától függ. Ha amúgy nincs más baja, csak idősödik akkor tényleg nem kell erőszakoskodni, sok idősnek csak àrt hogy mindent kivesznek a kezéből mintha önállótlan lenne.
2022. dec. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
96%
Egy idős embernek nagyon sokat ártasz azzal, ha minden tennivalót megcsinálsz helyette. Mentálisan és fizikailag is hamar leromlik az állapota, ha elveszel tőle minden tennivalót. Ha jól értem, a mamád nem súlyos beteg, csak idős. Egy mosogatást meg tud csinálni. Inkább olyan dolgokban segíts neki, ami tényleg nehéz, megterhelő!
2022. dec. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

"a páromnak nem is engedem, hogy mosogasson."

Ezt úgy hívják: önsorsrontás.


Amúgy nálam bármikor mosogathatsz kedvedre.

2022. dec. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Én értem, hogy mániád a tisztaság és a mosogatás, de a mamád házában tényleg nem értem mit kell intézkedni. Otthon intézkedj. Én sem pattognék a helyedben, tiszteletben lehet hagyni a mama kérését, ha nem vagy ott, akkor szerinted ki csinálja meg, meg az összes többi teendőt is??

Az én mamám és anyósom is idős már, és betegek szegénykék, de van amiből nem engednek, mert az az ő dolguk úgy érzik (leszedni az asztalt, és elmosogatni), kellemetlen lenne nekik, ha más csinálja meg, nem segítség, hanem olyan mintha elvennék a kenyerét, hogy még ennyit sem bízunk rá, hogy meg tudja csinálni. Szeretettel megfőz, vár minket, és szeretné ha jól éreznénk magát nála, ha sokáig is szöszöl aztán, de örül, hogy még meg tudja csinálni ezeket. Azért van hogy besegítünk, mikor látjuk hogy nincs annyira jól, de olyankor nincs is ellenvetése. De megkérdezem mindig, hogy segítsek-e, megcsinálhatom-e, nem kezdek ott lázas intézkedésbe, mert nem akarom a saját otthonában irritálni. Neked sem kellene. Biztos fárasztó már a makacsságotok ezzel a csakazértis dologgal.

2022. dec. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
98%

72 éves, nehogy már ne engedd mosogatni. Anyukám 66 éves és kirándulni jár. Nagyim 89 évesen főz.

Én se szeretem, amikor valaki nálam akar intézkedni.

2022. dec. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
De miért kell elmosogatni helyette, ha ő nem akarja?? Olyan dolgokban segítesz neki, ami tényleg segítség egy idős embernek? Vagy pont azért van ez a nagy mosogatás mánia, hogy megcsinálsz neki valamit, amit a kutya nem kért, és aztán ezzel vigasztald magad, hogy te igenis segítesz neki? A nővérem is ilyen. Állandóan keveri a sz@rt a szüleinknél, tesz-vesz, csak idegesíti őket. Telekörtüli a fél várost azzal, hogy mennyit segít a szüleinek, de amikor tényleg segíteni kellene valamiben, akkor meg fel van háborodva.
2022. dec. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Mert van, hogy nem mosogat el rendesen. Meg spórol a mosogató szerrel is. Múltkor ott veszekedett velem, hogy túl sokat használok.
2022. dec. 21. 11:05
 9/39 anonim ***** válasza:
97%
Akkor eztán úgy segíts, hogy veszel neki mosogatószert.😉
2022. dec. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
97%
A szervezkedés az megy, de arra nem vagy képes, hogy időnként vigyél neki egy flakon mosogatószert, hogy ne kelljen annyira spórolnia?
2022. dec. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!