Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogosan esik rosszul, hogy a...

Jogosan esik rosszul, hogy a párom nem mellettem állt ebben?

Figyelt kérdés

Vasárnap elmentünk a nagymamámhoz ebédelni. Amikor vége van az ebédnek anyummal nagy nehezen, de el szoktunk mosogatni, mert a mamám nem akarja megengedni, de muszály erőszakosnak lennünk mert már 72 éves. A múltkori esetnél csak ketten voltunk ott ès megint elkezdtem mosogatni a mamám szokásához híven ott mondogatta, hogy hagyjam a francba majd ő elmosogat. A párom a papámmal beszélgetett az ebédlőben, erre bejött és rám förmedt, hogy ne legyek erőszakos.

Haza felé kérdőre vontam, hogy ez miért kellett. Erre az volt a válasz, hogy őt is idegesíteni, ha a papám az ő műhelyében rendezkedne. De a párom nem érti meg, hogy a mamámnak nem tesz jót, hogy ennyi mindent csinál, meg volt, hogy már találtam foltos tányérokat nála. A mosogatás az a vesszőparipám a páromnak nem is engedem, hogy mosogasson.



2022. dec. 21. 10:36
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

10:

Szoktunk vinni ilyeneket. De ha viszünk egy Domestost az is kb egy évig kit tart neki…

2022. dec. 21. 11:13
 12/39 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező a tipikus szorgalmas úttörő... Aki akkor is átkíséri a vakembert a zebrán, ha annak esze ágában sem volt átmenni. :-D


Kérdezd meg, hogy miben segíthetsz, és ne tukmáld rá magadat a nagyira.

2022. dec. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
96%

Ő ilyen. Ha már magatok után mosogatsz, nem tökmindegy? Nem te fogsz a nem rendesen elmosott tányérokból enni. Azon addigra már pont túlvagytok.


72 éves, nem 102. Mit erőszakoskodtok vele mint egy 2 éves gyerekkel, hogy de bizony mama mi aztán elmosogatunk! Felnőtt ember. Majd elmosogat.


Párodnak se engeded, hogy mosogasson? És még mit nem engedsz? És a mamának mi egyebet nem engedsz még, főnökasszony?

2022. dec. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
80%
Menj orvoshoz.
2022. dec. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
100%
Mosogatószerről volt szó. Azt viszel neki? A domestos persze, hogy kitart egy évig, nem kell belőle olyan sok. De gondolom kényelmesebb évente vinni egy domestost és ezzel minden el van intézve.
2022. dec. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
95%
Majd te is megtudod, mikor x év múlva így kezelnek.
2022. dec. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is elég egy évig egy domestos. Mire kellene locsolni literszámra? :D

Amúgy eddig mosogatószerről volt szó, nem?

2022. dec. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
96%
A 73 éves anyósom és apósom túrázni járnak, futnak, mint a nyúl. Úgy beszélsz a nagymamádról, mintha 98 éves lenne. Persze, hogy már nem úgy csinál dolgokat, mintha fiatal lenne, ez természetes. Hogy a pohár meg a tányér tisztasága hagy kívánnivalót maga után, ezek normális dolgok ebben a korban, az én nagyanyám is ilyen. De az a legrosszabb, amit ti csináltok, hogy eröszakoskodtok vele. Ebéd után meg ha mosogatsz, attól még a koszos tányérból etted meg a kaját, mert nem elötte mostad el, hanem utána. Amikor nem vagytok ott hét közben, akkor szerinted ki csinálja meg ezeket a feladatokat? Tartsd tiszteletben, ha azt mondja, hogy majd ö megcsinálja. Szerintem is felesleges eröszakoskodás. Föleg így, hogy minden alkalommal ugyanezt a müsort eljátsszátok anyáddal. Egyáltalán nem muszáj eröszakosnak lennetek, mert már 72 éves, ezt csak ti gondoljátok így, ami valóban baromi idegesítö. Ha foltos tányért találsz nála, akkor mosd el magad azt az egyet, amiböl enni akarsz, ha már ennyire finnyás vagy, és megmarad a béke vasárnap délutánra.
2022. dec. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%
100 éves dédmamám is mosogat magának. Ha meg tudja csinálni, minek erőszakosan csak azért is helyette takarítani? Ezzel azt az érzést kelted benne, hogy ő haszontalan és már ennyit se lehet rábízni.
2022. dec. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
95%

86 éves a mamám, konkrétan 3 emberre főz minden nap, takarít, mosogat, kutyát etet, kertészkedik. Nem tudom alapjan akarod megmondani, hogy a saját otthonában mit csinalgat. Ferjed gondolom beszélt a papáddal, de megint elkezdted a szokasos feszültség generáló viselkedesedet és már megelegelte hogy sose lehet ott normálisan lenni mert mindog csinalod a fesztivált.

Ha foltos nagysnyad tanyerha töröld at mielott hssznalod, de tenyleg nem kéne hulyenek kezelni.

2022. dec. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!