Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért van az, hogy nem tudok...

Miért van az, hogy nem tudok sírni a nagyszülő elvesztésekor?

Figyelt kérdés

Kiskoromban nagyon közel voltunk, de már vagy 10 éve elköltöztem. Később külföldre is.

Az utóbbi években nagyon leépült és úgymond 'várható' volt a halála.


Értelemszerűen sajnálom, de valahogy a sírás nem "jön".

Ez azért van, mert a betegsége és a leépülése miatt tudatalatt "felkészültem" rá?


Mással is volt hasonló?



2023. febr. 28. 17:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Ez azért van, mert még nem fogtad fel. Én apukám halála után 1 évvel sírtam. Pedig jó viszonyban voltunk, de ennyi idő kellett, amíg rájöttem, hogy többet nem fogunk találkozni.
2023. febr. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%
Eleve nem mindenki szokott sírni
2023. febr. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

Nem vagy közel, nem érzed a halálát, és ezért nem is fogod fel.

Én is külföldön élek, amikor apám meghalt, akkor nyilván hazamentem, szerveztem a temetést, végigcsináltam a procedúrát egy könnycsepp nélkül. Úgy két hónappal később, amikor telefonáltam anyámmal, akkor majdnem mondtam neki, hogy akkor most apával is beszélnék, ott van-e a közelben, de szerencsére sikerült elharapnom a mondatot. Amikor letettük a telefont, akkor tört ki belőlem a sírás.

2023. febr. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
Édesanyám halálakor tudtam sírni, a nagymamám halálakor nem (azóta sem). Édesanyám elvesztése hirtelen, váratlan volt, a nagymamám halála sajnos várható volt. Igen, a saját szemszögemből az lehet, amit írsz, hogy már várható volt a halála, valamelyest felkészültem rá. De szerintem ez nem jelenti azt, hogy ne fájna, hogy érzéketlen lennék/lennél. Őt másképp gyászolod.
2023. febr. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Ha egyszer majd bármikor valami apró, lényegtelen dolgon elsírod magad..lehet, hogy akkor az lesz ez. Szerintem ez nem furcsa, hogy nem tudsz sírni, és a sírás és a gyász nem is hiszem hogy egyenes kapcsolatot mutatna, vagy annak a mérvadó tünete lenne. Vagy esetleg, elgyászoltad már korábban?
2023. febr. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát egyeseknél ez úgy mutatkozik meg, hogy csöndesebb lesz, valakihez nem lehet hozzászólni mert agresszív.Minden ember más, mindenki másképp gyászol és más ember/élőlényt.Osztálytársamnak és egyben barátomnak egyor meghalt az anyukája (5. osztályba jártunk !!) és nem jött 2 hétig iskolába utána.Abban az évben nem lehetett hozzászólni sem.Utána a későbbiekben aki leanyázta az én vertem meg.Szerencsétlennek kevés idő volt feldolgozni, ráadásul mindenki aki részvétet nyilvánított neki az csak rontott a helyzeten.Valakinek meg épp az segít ha beszélgethet másokkal.Szóval a lényeg az, hogy nincs ebben semmi.
2023. febr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
21%
Szimplán nem kötődtél már hozzá annyira, nem igazán volt kapcsolat köztetek, nem volt annyira fontos, hogy komolyan megérintsen a halála.
2023. febr. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%

Ez több dologtól függhet.

Ha nem volt szoros kapcsolatod a nagyszülővel, akkor kevésbé fog megérinteni. Gyerekkoromban a mamámhoz nagyon kötődtem, de felnőttként távolabb kerültem tőle, kevesebbet beszéltem vele, mert Angliába költöztem, és a halálakor és azután hiányzott, rosszul éreztem magam, de nem sírtam. Ez egy közelebbi családtaggal máshogy történt, akkor teljesen magam alatt voltam.


A következő lehetséges oka, hogy valóban sikerült apránként feldolgoznod, hogy a nagyszülőd belátható időn belül eltávozik. Amikor váratlanul történik az eltávozás, az fájdalmasabb.


Az is lehet, hogy a jövőben fogsz sírni, amikor tudatosul benned, hogy elhunyt. Régen gyakran jártam ki a temetőbe, és az egyik nap elhatároztam, hogy megkeresem azt a családtagomat, akihez a családommal kijártunk alkalmakként, de személyesen sosem ismertem. Ahogy kerestem a nevét, egyre inkább kezdett eluralkodni bennem az a nyomasztó érzés, hogy egyszer én is elfogok múlni, és kitudja mi lesz a halál után. A hosszú vagy rövid életek, a táblákon lévő üzenetek annyira elérzékenyítettek, hogy amikor megtaláltam a sírt, akkor elsírtam magam, mert tudatosult bennem, hogy mit jelent az örök álomba szenderülés.


Sorolhatnám még, de így is sokat írtam. :)

2023. febr. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%

*A 8-as vagyok:

Ha az ember elfoglalt, sok dolga van, akkor kevésbé tudja felfogni, hogy mi történt, mert elterelődik a figyelme, viszont amikor kevesebb dolga lesz és többet tud elmélkedni, akkor kitörhet belőle a felhalmozódott érzelem.

2023. febr. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem vagyok elfoglalt mostanában.
2023. febr. 28. 20:11
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!