Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért van az, hogy nem tudok...

Miért van az, hogy nem tudok sírni a nagyszülő elvesztésekor?

Figyelt kérdés

Kiskoromban nagyon közel voltunk, de már vagy 10 éve elköltöztem. Később külföldre is.

Az utóbbi években nagyon leépült és úgymond 'várható' volt a halála.


Értelemszerűen sajnálom, de valahogy a sírás nem "jön".

Ez azért van, mert a betegsége és a leépülése miatt tudatalatt "felkészültem" rá?


Mással is volt hasonló?



2023. febr. 28. 17:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 7# válaszolóval.


Engem abszolút nem rázott meg öreganyám halála. Az utolsó 10+ évben nem beszéltünk.

Viszont a volt osztálytársam és egy régi ismerős halála iszonyat megrázott, megsírattam őket, pedig mindketten 1 éve haltak meg, én pedig 1 hónapja tudtam csak meg.

2023. febr. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem a legtöbb válaszoló nem jól szocializálódott. Egyáltalán nem kell sírni. Sem most, sem később egy szerettünk elvesztésekor. Figyelembe kell venni, hogy minden ember más, minden reakciónk egyedi. Nem elvárás egyáltalán, hogy majd később fogsz e sírni, vagy eszedbe jut egy apróságról az elvesztett szerrtted. Mindig arra gondolj, hogy neked jó legyen, te jól érezd magad. Ne függj mások érzelmeitől, azok feldolgozási metődusaitól. Nem elvárás a sírás, egyáltalán ki mondja meg, hogy egy haláleset kapcsán mikor és mennyit kell sírni? Miért fontos, hogy ki mit gondol?
2023. febr. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
54%
Még annyit, hogy nem is kell ilyesmiket elhinni, hig, hogy nem kötődtél stb. Hiszen írtad is, , hogy régen mennyire közel állatok egymáshoz. Ez nem múlik el. Csak a minőség, a kivitelezés változik.
2023. febr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
76%
A halálhír napján vagy a rákövetkező napokon én sem igazán sírtam senkiért. A temetés napja, temetés ideje alatt , na ott kitört belőlem rendesen.
2023. febr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki máshogy dolgozza fel.
2023. febr. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Én sem sírtam. Ettől még fájt.
2023. febr. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Én napi kapcsolatban voltam a nagymamámmal. Daganatos lett és 2 évig húzódott a szenvedése. Az, hogy folyamatosan láttam leépülni, hozzásegített ahhoz, hogy tudjam, hogy hamarosan el kell engedni.

Igazából akkor sírtam, amikor egyik napról a másikra nem ismert meg.


Amikor összeesett és újra kellett éleszteni, akkor sem tudtam sírni, mert dolgozott az adrenalin. A mentősök mondták, hogy újraéleszthetik, de felesleges, mert ugyanúgy le fog állni a szíve, mert már nem bírja.


Akkor anyuval mondtuk, hogy ne élesszék újra. De akkor sem tudtam sírni már. A temetésen se sírtam. Pedig nagyon szerettem. Azóta eltelt 5 év. És ugyanúgy hiányzik, mint az első héten. De azóta sem sírtam.

2023. márc. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én nem sírtam senkiért, ez az élet rendje.
2023. márc. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!