Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi legyen a nagymamával,hova...

Mi legyen a nagymamával,hova tehetnénk?

Figyelt kérdés

Nagymamám véletlenül felgyújtotta a lakását. Nincs pénze se neki se nekünk helyre hozni, és amúgy se lehet már magára hagyni a jelek szerint. Nálunk nem fér el, és amúgy se szeretném hogy a mi házunkat is felgyújtsa. Az idősek otthona kifizethetetlen és hely sincs sehol.


Ilyenkor mi van??? Mit lehet tenni??? Nagyim közölte hogy ő ott a romok között akar élni és ha én nem engedem, ő meghal, én ölöm meg. Ma a nappalinkban alszik, de én nem vagyok ápoló és amúgy is van egy 15 hónapos gyerekem plusz dolgozom, én nem tudok vele is foglalkozni egész nap. Mit tudunk tenni??


2023. máj. 30. 07:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
93%
A szoc. otthonhoz vagy gondnokság alá kell vetetni és a gondnoka jelentkezhet helyette vagy neki kell aláírnia a papírokat. Ha nem akar menni nem fogják még a jelentkezését sem elfogadni. 🙁
2023. máj. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a Papám költözött idősek otthonába. Mind a két gyermekénél lakott 1-1 hónapot, de csak elhagyta magát, úgy érezte útban van, mert nyilván senkinél nem volt saját szobára lehetőség. Nálam aludt, én meg anyuékkal. Akkor döntött úgy hogy megpróbálja az otthont. A nyugdíját fizette be, és még maradt is egy kevés. Teljesen felélénkült a korosztályos társaságtól, a gyogyszereire figyeltek, állandó diétás étkezést biztosítva volt.


Sajnos a dolgozók csúnyán beszéltek velük, de őt nem kellett fekvő betegként ápolni, így nem rajta csapódott le, de a társaság és a tudat h orvosilag a cukra állandó kontroll alatt van, nyugodtá tette.

2023. máj. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak akik megértik a helyzetem és próbálnak tanácsot is adni !
2023. máj. 30. 09:42
 14/19 Kései Sirató ***** válasza:
76%
Idősek otthona lesz a megoldás. Sajnos 1-2 évet is várni kell, mire valakit bevesznek.
2023. máj. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
66%
Vidéken jobb a helyzet idősotthonok terén, kisebb településeken nem olyan sok a beugró, rövidebb a várólista. Vannak egyházi fenntartású intézmények is, jókat hallok róluk.
2023. máj. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
4%
Ápoló mellé, csak ez emg drága.
2023. máj. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
93%
És hol vannak a gyerekei??
2023. máj. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
44%

Off: eleve be sem engedtem volna úgy a házamba, hogy a sajátját felgyújtotta és nálam meg van egy pár hós gyerek. Felőlem aludhatna a romok tetején, de a saját szeretteim életét nem teszem kockára.


On: első körben el kellene vinni egy orvoshoz, aki kivizsgálja, hogy mennyire beszámítható (demencia, arzheimer stb). Utána pedig olyan otthont kell keresni, amit a nyugdíja fedez.

2023. jún. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
40%
Hát aki azt írja, hogy a nyugdíj 80%-ából megvan az idősotthon, az nagyot téved, meg hogy vidéken olcsóbb. Hasonló cipőben vagyunk, csak apám stroke-os, és eddíg 300 ezer alatt nem találtunk otthont neki. 100 alatt van a nyugdíjja és ennyi pénzért még várólista is van
2023. jún. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!