Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért ilyen a nagymamám?...

Miért ilyen a nagymamám? Miért nem bírja elfogadni, hogy az unokái felnőttek? Miért kezel minket így?

Figyelt kérdés

26/Lány vagyok. A nagymamám 85 éves, de viszonylag jól tartja magát. Sajnos nagyon sokat kell neki hazudni mindenről, mert hihetetlen piszkálódásnak lennénk kitéve, hogy ő a nagy tapasztalt öreg és mi a nyomába sem érhetünk (egész életében ki sem tette a lábát a falujából eset)

Amikor 1-2 havonta találkozunk, elhalmoz mindenféle ruhával, de már sokszor megkértem szépen, hogy ne vegyen semmit, mert próba nélkül nehéz bármit is venni és nem minden tetszik és önálló keresetem van, felnőtt nő vagyok. Ezen mindig úgy kiakad, hogy dehát nekem formálni kell az ízlésemet, mert nekem nem jó a stílusom…sokszor nagyon mamás a stílus, vagy XS-es méret és kb a térdemig/könyökömig fel bírom húzni amire megkapom, hogy dagadt vagyok, fogyjak 20 kilót, így milyen férfi fog rám nézni..a férfiak nem szeretik a telt nőket (a nagymamám világ életében elég nagydarab asszony volt..én BMI indexem 27.5) meg 26 évesen már nem gondolom-e hogy ideje lenne-e szülni, mert ő már dédunokázna. A másik véglet a ruháknak, hogy valami iszonyat nagy mell kéne hozzá és ha 90E melltartót tömnék ki hozzá, akkor is óriási lenne. Többször volt már, hogy elkértem a blokkot és becseréltem/visszakértem a pénzt amin vérig sértődött és 1-2 napig sírt ezen. Szerinte én nem megfelelő melltartót hordok, mert nem lehet, hogy én B kosarat hordok, szerinte én csak leszorítom, mert biztos valami új trend a fiatalok körében ez és hagy vegye már szemügyre, hogy milyen van rajtam, mutassam meg. Mondom mama úristen, ez már nagyon durva kérés….

Amikor találkozunk és nem a tőle kapott ruhákban vagyok, akkor olyanokkal szid, hogy a c__gányasszony is jobb ruhákban jár, mint én és hogy merek így utcára menni

Én sokszor megkapom tőle, hogy én 26 évesen csak jogilag vagyok felnőtt, de amúgy még egy 10 éves gyerek szintjén vagyok. 2 éve otthagytam az egyetemet, mert nem érdekelt, amit tanultam, inkább elmentem dolgozni multihoz, és 2-3 hétig zokogott az egész családnak, hogy én ezt hogy tehettem meg vele, én micsoda egy szégyenfolt vagyok és biztos az akkori raktáros pasim beszélte tele a fejemet, akinek csak érettségije volt, hogy lépjek ki az egyetemről. A mai napig felemlegeti, hogy én erre sem voltam képes, de bezzeg a többi unokája Phd-n tanul, gépészmérnök, gazdasági kart végzett és elhelyezkedett rendesen, nem úgy mint “valaki” (miközben én keresem a legtöbb pénzt érettségivel az unokái közül, de ez nem számít, mert az csak kamu irodai meló, amit én végzek)

A másik mániája a hajam…Barna, viszonylag egyenes, de évek óta azzal inzultál, hogy fessem be szőkére, mert amikor 6-7 éves voltam szőke voltam és akkor olyan aranyos voltam…

Én rengetegszer megfogadtam, hogy nem beszélek vele többet, de akkor a család többi tagját zaklatja, hogy én ezt hogy gondoltam, hogy 2-3-4 hete nem veszem fel a telefont, nem írok vissza messengeren, és beveti a sírást. Utána félve hívom fel, hogy mizu mama, múltkor eléggé durván beszéltél velem ok nélkül

Ilyenkor “jajj hát nem úgy gondoltam…bocsánat….biztos félreértetted…én csak a legjobbakat akarom neked kislányom”

Jaaa és az “arany tündérkém” “katicabogaracskám” “édeskisvirágszálam” sosem maradhat el, amitől falramászok.


2023. jún. 10. 01:18
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Az még kimaradt, hogy már nincs is kedvem vele vitatkozni, ráhagyom a hülyeséget, mert ha vitatkoznék és szembeszállnék vele, akkor még jobban rám szállna a piszkálódásával és nincs kedvem már. Sokkal fontosabb a lelki békém.
2023. jún. 10. 01:19
 2/25 anonim ***** válasza:
68%

Kedves kérdező ne haragudj meg de már idős nagymamád és így már nem gondolkozik tisztán minden esetben rá kell hagyni mondja a magáét majd megunja.

Nagybátyám 79 éves volt nem rég halt meg sajnos neki is volt hülyesége ragaszkodik minden áron a saját elképzeléséhez erről nem tudod lebeszélni el kell fogadni hogy úgymond már Ő se lesz a régi.

2023. jún. 10. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
99%

"meg 26 évesen már nem gondolom-e hogy ideje lenne-e szülni, mert ő már dédunokázna"

Én azért rákérdeznék, hogy gondolja ezt, ha egyszer olyan kövér vagyok, hogy nem tetszek a férfiaknak...? XD Mit gondol, mitől lesz a gyerek,...

2023. jún. 10. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%
2: Ezt általában a közeli család nem veszi észre, mert általában ugyanarról a tulajdonságról van szó, ami egész életében is volt neki...
2023. jún. 10. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
76%
Ennyi idősen már nem úgy értékeli a dolgokat ahogy az átlag ember, meg ugye egy teljesen más rendszerben volt hasonló korú anno.
2023. jún. 10. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
97%
Sokmindent lehet hogy érdemes lenne ráhagyni, Messenger-en (is) érdemes lenne neki jelezni többször, hogy "ha találkozunk, semmiképpen nem kell ruha, ha kapok, sajnos nem tudom elvinni" -> találkozásnál tényleg nem viszed el.
2023. jún. 10. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%
Ez így marad már. Hagytad. Hagyod.
2023. jún. 10. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
5%
Szerinted, 60 év múlva te jobb leszel?
2023. jún. 10. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
52%

Kérdés: "Miért nem bírja elfogadni, hogy az unokái felnőttek?"


Válasz: "26/Lány vagyok"


Nő. A felnőtt az nő, nem lány.

2023. jún. 10. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
29%

"a nagymamám világ életében elég nagydarab asszony volt..én BMI indexem 27.5) "


Tehát te is túlsúlyos vagy.

2023. jún. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!