Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek ha még a nagymamám...

Mit tegyek ha még a nagymamám is kibeszél és nem tud úgy elfogadni ahogy vagyok? Más családjában is tesznek az emberek között külömbséget?

Figyelt kérdés

Másnak is olyan a családja, hogy nem mindenkivel van szorosabb kapcsolatban, csak max jóban vannak és néha beszélgetnek?


Én pl így vagyok, csak akikkel szorosabb kapcsolatban vagyok (mamámék) ők is van, hogy kiosztanak, elmondják velem kapcsolatban mindenről a véleményüket, stb. És mivel elég nagy belátásuk van az életemben ezért minden ismerősüknek meg további rokonunknak be tudnak számolni az életem olyan dolgairól amit én nem osztottam volna meg velük szívesen.

Apukám is pont ilyen. Ő már elvált anyukámtól kisebb koromban de a saját családjának mindig mindent beszámol rólam ha szeretném ha nem (én nem nagyon tartom velük a kapcsolatot csak apukámmal).

Anyukámnak a szülei akikkel tartom a kapcsolatot és írtam róluk fent. Nekik még egy fiuk is van, annak felesége és két kislányuk. Nah őket úgy látom és más is, hogy a fiukat jobban szeretik mint anyut. Ezáltal ugye (szerintem) az ő gyerekeit is (bár ebben nem vagyok teljesen biztos, amikor én kicsi voltam biztos nagyon szerettek).

De azt veszem észre mamám mindenkit kibeszél, mindenkiről kimondja a véleményét max a fiáról és annak családjáról nem. Ez engem nagyon bánt mert engem is kibeszél mindenkinek meg anyukámat is, olyan embereknek akiknek semmi köze nem lenne az életünkhöz.

Hogyan lehetne leállítani ha mindenen megsértődik? Aztán duzzog, fel van háborodva, sír, letagadja hogy ő már pedig nem tesz külömbséget...

De amúgy mamám még a tv-ben szereplőket is képes megszólni hogy "jaj azon mi van", stb.. 😂

Papám pedig mindig csak a fiával és annak családjával hajlandó elmenni családi programot csinálni, és nekik ugrik ha valami kell mi meg anyuval könyöröghetünk ha kell valamit segíteni nekünk hogy segítsen.

Ez nagyon bánt mert ezen eddig sem lehetett változtatni és ez után sem fogunk tudni. Max elzárkózunk az összes családtagtól mert mindegyikkel van valami gond :(

Már komolyan ne is mondjak senkinek semmit a családomból se mert kibeszélik??

Kérlek adjatok tanácsot mert nagyon el vagyok keseredve..

Más családja is ilyesmi?


19/l



(Az hogy költözzek el, foglalkozzak a magam dolgával az sajnos a családomon nem fog segíteni 😅)



2017. aug. 20. 11:49
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Szia!A leírtak alapján nem valószínű,hogy meg tudnád beszélni a mamáddal,h ez neked kellemetlen és nem szeretnéd ha a rokonok is tudnának a rájuk nem tartozó dolgaidról.Sajnos a pletykálkodás(vagy talán unatkozik? az időskor egyik velejárója,bár nem mindenkinél.Talán rossz tanács,de mi lenne ha egy kis ideig megpróbálnál közömbösen viselkedni a mamáddal és olyan családtagjaiddal akikkel gondod van?Hátha kicsit észbe kapnának.De,hogy az utolsó kérdésedre válaszoljak,egyenlőre amiről tuduk,h anyukám mond el mindent a nővérének rólam,és emiatt már többször volt vitánk,de semmit nem tehetek ellene.Sajnos az én nagyszüleim már nagyon régóta nem élnek,csak kettőt ismertem közülük,ezért is javasolnám,hogy,ha lehet próbáljatok v.mi megoldást találni.Bocs,tudom,h a válaszommal nem jutottál sokkal előrébb.
2017. aug. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!