Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ilyen nagymamával mit lehet...

Ilyen nagymamával mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Folyamatosan kritizál mindent, csak az jó , amit ő gondol, mindenki más meg hülye. És tényleg úgy is gondolja/ kezeli azokat az embereket akinek nem egyezik meg a véleménye az övével mintha nem lenne normális. Amikor találkozunk, elmondja hogy mindenkinek mit, hogyan kéne csinálnia hogy jó legyen az élete.Abszolút nem figyel arra amit a másik mond, beszélgetni se lehet vele mert csak a saját dolgait mondja, még ha szólsz is hozzá valamit szinte túl kell kiabálni hogy csak egy picit is odafigyeljen arra amit mondanál, mutatnál neki. Ízlésben is aki nem azt a zenét , filmet szereti amit ő, az csak egy érzéketlen beteg ember lehet.Ezek után meg megkapjuk hogy mennyire rossz család vagyunk, nem szeretjük őt, nem vagyunk eleget vele.

2023. jún. 18. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Ismerős a helyzeted,az én nagymamám is hasonlóképpen viselkedik.

Nem igazán tudsz ez ellen tenni bármit is. Próbáld meg ignorálni a viselkedését,nem érdemes az ilyenen felhergelned saját magad. Ha nem töltöd vele szívesen az idődet,akkor kevesebbszer találkozz vele.

2023. jún. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Én biztos nem tölteném az időm egy ilyennel.
2023. jún. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Nagyapám volt ilyen. Egyedül egy közös témánk volt ami a horgászatot jelentette, ezzel elvoltunk, szívesen jártam vele horgászni, de csak akkor ha nem ment el a téma más irányba mert akkor már jöttek a viták meg a hülyeségek. Egy idő után szerencsére rájött hogy felesleges vitázni azokon amikkel nem értünk egyet, neki is megvolt a maga sajt ízlése meg a saját kis világa, és nekem is. Szerencsére sikerült azt elérnem hogy tartsuk tiszteletben egymás véleményét én meghallgattam a mondandóját még akkor is amikor egy orbitális hülyeség volt az egész, de visszafogtam magam hogy ne szóljak be neki, és elengedtem a fülem mellett ezt az egészet. Ő boldog volt mert elmondhatta amit akart, én meg csak hallgattam és tojtam rá. Mindenki jól járt. Saját dolgaimról meg inkább nem beszéltem, szerencsére Ő sem faggatott soha semmiért mert tudta hogy abból csak vita lesz.


Ezt úgy értem el hogy egyszerűen leszartam amit mond meg gondol, és ennyi, nem idegesítettem fel magam egy idő után.


Anyám apja egyébként és anyám mondta hogy régen nem volt ilyen és azért nem jöttek ki jól mióta anyám felnőtt lett mert akkor kezdődtek nagyapámnál ezek a dolgok és anyám az a fajta ember aki soha sem tudja megállni hogy ne mondja ki amit gondol és mindig megmondta a magáét akármi is volt.

2023. jún. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Hogy anyád vagy apád mit tenne, amelyiküknek az anyja, azt nem tudom. Mint unoka, egyszerűen nem mennék többet.


Nagyanyámmal is gondok voltak. Csak nyaranta találkoztunk, de az az idő elég is volt, hogy évek múltán, 10 évesen pontot tegyek a látogatások végére. Egyébként tudomásom szerint évekig a többi gyereke sem beszélt vele, de hogy anyám és a többiek mit csinálnak, nem érdekel. A vér nem jár együtt szeretettel. Ha ő ilyen, lelke rajta, de én biztos nem látogatnám.

2023. jún. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Az én nagyanyám is ilyen

néha bele köt mindenbe.

Meg azt vettem észre hogy

elég rosszindulatú is.

Teszi a megjegyzéseket a másikra.

Legutóbb abba szólt bele

hogy " miért főzünk este meg

hogy milyen nehéz ételeket eszünk vacsorára. "

Elég gyakran jártam hozzá

egy héten egyszer de azóta egyszer

sem mentem hozzá.

A legutóbbi húzása meg

végleg meg ingatta bennem a bizalmamat felé.

Azt mondta az egyik

barátnőjének a páromról

hogy " egy 80 kilós S dugasz

( csak hogy szépen fejezzem ki magam de gondolom érted hogy értem.) és hogy " ő olyan mint egy zsák akit meg töltenek.

Engem nem szid meg nem kritizál csak őt!

Aztán kiderült hogy el hallgat dolgokat szándékosan hazudik.

Pl: abban hogy meg emelte az albérleti díjat az anyáméknak

egy tízessel többet fizet

meg a nyugdíja is jóval több mint amennyit mondott mert meg emelték neki. Ami csak azért lényeges mert ő meg elvárja hogy mindent elmondjunk neki és mindig faggatózik.

Hát szerintem ezek után

nem nagyon teszem be a lábam hozzá!

És ráadásul ő mindig hív

hogy menjek és még csodálkozik hogy nem akarok menni hozzá.

2023. jún. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

Kezdődő demencia. Sajnos ez csak rosszabb lesz.Leépül az önkritika. Azoknál a legszembetűnőbb, akik fiatalabb korukban se bővelkedtek benne. Beszűkül a gondolkodás, kialakul az egoizmus. Második gyerekkor . Ebből a szempontból, de az öntudat, meg az érzékenység fokozódik.

Szerencsés öreg, aki ezek nélkül ér meg magas kort .

Nem kell veszekedni, vizatkozni, inkább terelni, irányítani a beszélgetést, úgy ahogy egy makacs kisgyereket szerel le az ember.

2023. jún. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
Szorítsd minimálisra vele a kapcsoaltot.
2023. jún. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagyanyám is ilyen csak sokkal rosszabb és nekem még az életem is tönkre tette ahogy csak lehett..teljesen kivégezte az életem olyannyira hogy már élni sincs kedvem.
2023. jún. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!