Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A baba születèse után mennyire...

A baba születèse után mennyire voltak èrdeklődőek a nagyszülők? Elvinnètek így a babát bemutatni?

Figyelt kérdés

Nekem már csak apám èl, nem felhőtlen a viszonyunk, de azèrt 2 naponta èrdeklődik a kicsi felől.

Párom szülein viszont csodálkozom. Az apja nem is gratulált. Sűrűn nem is beszèltek, de azèrt szerintem jól esett volna a páromnak is.

Akin nagyon meg vagyok lepődve az az anyósom. Vele havonta volt hogy többször is találkoztunk. A párommal naponta beszèltek messengeren, telefonon is heti 2 3x. A kicsi 3 hete született, azóta anyósom szinte eltünt. Nem èrdeklődik, meg se kèrdezte hogy vagyunk. Èn valahol mindig èreztem hogy annyira nem szívlel, de ez tènyleg csak egy megèrzès volt eddig, mert szemèlyesen azèrt normálisan viselkedett.A párom hívta mondta hogy most nem èr rá majd visszahívja. Ennek lassan 2 hete. Írt neki arra is csak 1 szavas válaszokat adott.

A párommal úgy beszèltük meg hogy olyan 5 hetesen elvisszük a babát bemutatni nekik, mivel anyósom nem vezet hosszú távon. De így nekem valahogy elment a kedvem ettől. Anyósnál betegsèg stb nem játszik mert a tesójával beszèltünk, kutya baja nincsen, vele minden nap beszèl.

Ti szívesen mennètek így hozzá? egyáltalán elmenjünk? Vagy várjuk meg amíg majd èrdeklődni fog iránta?


2023. júl. 19. 14:21
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
24%
Általában anyósom nem látja szívesen a meny a szülés után, lehet hogy ő azért ilyen tavolsagtarto
2023. júl. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
82%

Mi már a babánk születése előtt se beszéltünk az anyósommal, sőt az esküvőnkön sem volt. Amikor a kisfiunk megszületett, egy sms-t küldött a férjemnek, hogy gratulál. Ennyi volt. A pici már lassan 4 éves, és nem is látta, nem is érdeklődik.

De ha ti előtte jóban voltatok, (vagy legalábbis normális viszony volt) akkor mindképp megérné legalább egyszer megpróbálni tisztázni, hogy mi történt most, miért nem keres titeket. Lehet, hogy csak időt akar hagyni, hogy összeszokjon a kis családotok, és nem akar addig ajtóstól rontani a házba. Ki tudja. Szerintem megérné legalább megpróbálni megbeszélni.

2023. júl. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Normális volt a viszony.

Ezzel hogy nem akar zavarni csak azèrt nem tudok azonosulni mert a párom probált vele beszèlni, de nagyjából mondhatom azt hogy elzárkózik ez elől. Meg sem kèrdezte hogy van a kicsi mióta hazajöttünk a kórházból.

2023. júl. 19. 14:39
 4/31 anonim ***** válasza:
77%

Csatlakozom a 2-es válaszoló véleményéhez.


Ha jó volt a viszony, akkor nyilván történt valami, akárcsak egy félreértés, ami miatt a nagymama neheztel.

Lehet, hogy ti mondtátok, hogy senki ne jöjjön, ő sem és majd 5 hetesen elviszitek a gyereket megmutatni.

Aki még nem volt nagymama, az nem tudhatja, hogy ez mennyire tud fájni...

Mindenképpen megérne ez egy összeülős beszélgetést, mert a picinek szüksége van szerető nagyszülő(k)re.

2023. júl. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
77%

Nem osztom az előttem lévők véleményét. Én nem puncsolnék neki.

Ha eddig 2-3x is beszéltek telefonon messengeren stb most pedig többszöri hívásra üzenetre is kb semmi lenne a reakció, biztos hogy nem tennék több erőfeszítést ez ügyben. Most ha odaállítotok a babával és nem vagytok szícesen látott vendégek? Mert ezek szerint nem kíváncsi rátok.

Ami furcsa, hisz eddig megvolt a rendszeres kapcsolat.

Majd ha a férjed rendezi a kapcsolatot az anyjával, akkor gondolkodnék egy látogatáson.


Mikor a lányunk született, anyósom engem sem hívott (mert nem akart zavarni) A férjemmel viszont naponta 2 naponta beszélt hogy hogy vagyunk. Ha épp tudtam átvettem én is a telefont.

Szóval az nem mentség h anyós nem akar zaklatni!

2023. júl. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Van már unokája.

Nem vezet hosszú távon csak ott náluk a faluban. Természetesen ha szeretne bármikor jöhetne ide is. Nem zárkoztunk be a házba a baba miatt. Csak a hosszabb autóútat nem akarom hamarabb bevállalni. Anno a párom azt is felajánlotta hogy majd elmegy ő èrte ès lehozza hozzánk. Arra az volt a válasza hogy a boltot nem tudja ott hagyni. Ami persze megint nem fedi a valóságot mert nyaralni is voltak nemrègiben, ès akkor is megoldotta a helyettesítèst, illetve voltak napok amikor zárva is maradt a bolt.

Ha meg esetleg neheztel valamièrt amit nem tudok hova tenni, mert semmit se csináltunk, akkor meg az lenne a tiszta ha elmondaná, ès nem tartaná magában😟

2023. júl. 19. 14:58
 7/31 anonim ***** válasza:
94%
Le vagytok pattintva. Dehogy vinném oda tukmálni a gyerekemet. Ha akarná látni, jelezné. Odamenne meglátogatni vagy kérné, hogy menjetek érte. Nem akarja, nem érdekli. Érezze magát szarul ő, ne ti.
2023. júl. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
90%

Ne foglalkozz vele. Felnőtt ember, csak el tudja dönteni mit akar vagy nem akar.

Neked nem kell pitizned neki.

Te csak a babáddal foglalkozz!

2023. júl. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
92%

6 het a gyermekagy, addig pihenj, fekudj, ameddig tudsz, ahogy a baba engedi, a te testednek se tesz jot, ha ugralsz. Nem art amugy ezt komolyan venni, meg ha jol is erzed magad, amennyire csak mododban all, kimelo eletmodot folytass.


Emiatt felkelni se erdemes 🤣

2023. júl. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
33%
Az is lehet ám, hogy azt várja, ti keressétek (sajnos az öregeknek olykor van egy ilyen rossz szokásuk), meg saját tapasztalatból tudja, hogy a menyeknek baromi terhes tud lenni, ha az anyós mindenbe beleszól, beleokoskodik, és inkább meg akar téged kímélni. Lehet persze, hogy te meg pont örülnél neki, ha sertepertélne körülötted anyukád helyett, aki sajnos már nem él, de ezt nem feltétlenül tudhatja, mert mindenki magából indul ki. Szokás szerint az a legegyszerűbb, ha nem "nyuszika, dugd fel magadnak a létrádat" elven állnánk a dolgokhoz, meg nem passzív agresszív sértődőset játszanánk, sem ő, sem te, hanem leülnétek egy őszinte beszélgetésre pár hét múlva.
2023. júl. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!