Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van-e beleszólása ebbe a "pót...

Van-e beleszólása ebbe a "pót nagymamának" illetve hogyan védjem meg a nagyszülőmet a kihasználás ellen? Illetve nekem van-e beleszólásom?

Figyelt kérdés

Nagypapám már 78 éves, már sajnos az eredeti nagymamám meghalt, azóta két vagy három élettársa is volt. A legutóbbival pár éve szétmentek és a nagypapám panaszkodott is rá, hogy a vidéki házának a felújításába rengeteg pénze, állítólag milliói belementek.


A nő nem is akart visszaköltözni hozzá, de most visszajött, de nemrég kotyogta ki nekem, hogy azzal a feltétellel, ha a nagypapa szed valami nyugtatót, mert elég vehemens és határozott. Nos a nagypapa belement, nyugtatót szed, tehát be van kábítva, a nőnek a gyerekei (kb egyidős a nagypapámmal) meg ott élnek abban a házban amit ő felújított. Amikor panaszkodtak rá, hogy így meg úgy nincs pénze meg nehezen élnek meg, amit nehezen hiszek el, hiszen két nyugdíj az majdnem 400 ezer forint, javasoltam, hogy adják ki azt a vidéki házat és abból is bejön egy csomó extra bevételük.


Nos én félek, hogy a nagypapámat kihasználják. Most apukám is ott él a nagypapa házának a másik felében, és belekezdett egy felújításba, de igazából én attól félek, hogy ez a nő össze fogja ugrasztani őket, hiszen állandóan a család ellen beszél, ellenem is, és apám el fog költözni és talán még rá is beszéli a nagyapát, hogy adja ki azt a kis részt amit apám felújított vagy ő maga költözik oda be amíg a fiai a vidéki házban élnek.


Nem tudom van-e ebbe beleszólásom, engem a dolog egészen addig a pontig nem érintett, amíg most le nem robbant az autóm és kölcsön nem szerettem volna kérni a nagyapámét (mivel apámnak nincs) egy hétre, hiszen ő nem is használja nagyon. Illetve csak egy körre elvittem volna előtte kipróbálni, hogy egyáltalán milyen.


Nos eleinte az volt, hogy lehet róla szó, csak nagyon vigyázzak rá. Most ez a nő amikor megkérdeztem nagypapától a telefonban a háttérben hangosan mondta neki, hogy "Nem!" "Nem!"

Övé az az autó? Nem, az övét valószínűleg a vidéki házában a fiai használják. Van beleszólása? Egyelőre ő egy "vendég" a családban, szerintem nincs. Nem utasíthatja a háttérből a nagyapámat, hogy nem adhatja oda az autót.


Nem értem mit tehetek. Van-e beleszólásom, vagy esetleg figyelmeztessem-e rá a nagypapámat, hogy ez nem túl jó, hogy kicsit én úgy látom kihasználják, másrészt meg, gyakorlatilag olyan gyógyszereket (nem tudom pontosan mit de valami nyugtatót mondott a nő) kezdett el szedni ami tompítja, leépíti az agyát, így könnyebben befolyásolhatják. Nem akarom magam ellen hergelni ezzel az öreget.


Én csak az autó miatt vagyok kiakadva, hogy hogy meri a háttérben ott dirigálni, hogy nem?


A másik, hogy a háztartásban amúgy nem sokat segít, fájlalja a lábait, kezeit és folyamatosan arra panaszkodik, hogy minden nehezen megy neki. Ami, már bocsánat, de nehezen hiszem el.


2023. aug. 21. 16:00
A kérdező szavazást indított:
Nagyon nagy baj, szólnod kellene
Normális családi ügyek, nincs beleszólásod
egyéb, komment
16 szavazat
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Természetesen ha valaki nem értené az a vidéki ház, ami egyébként csak néhány tíz kilóméterre van a nagypapámétól, az a nő tulajdona és a fiai használják, ebbe ment bele állítólag a nagypapámnak sok pénze.


De ami nálam kiverte a biztosítékot, az az autóba a beleszólás.

2023. aug. 21. 16:01
 2/22 A kérdező kommentje:
Én 28 éves vagyok. Tényleg a lakás ügyek, meg hogy ki hogy osztja el mire költi a nyugdíját nem érdekel, de ez, hogy az autóval kapcsolatban ott dirigálja a háttérben, hogy "Nem! Ne add oda!" Ez mondom kivert minden biztosítékot.
2023. aug. 21. 16:08
 3/22 anonim ***** válasza:
61%
Szegény öregeket mindkét oldalról húzzák. Sajnálom őket, a helyükben mindannyiótokat kirepítenék. A néni pereputtyát is, titeket is.
2023. aug. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
Én attól jobban félnék, hogy az a nő annyira befolyásolja nagyapádat, hogy a végrendeletben ráírattat vele mindent.
2023. aug. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
86%

Simán lehet, hogy te látod helyesen és valóban leszedálja papádat, hogy ne ellenkezzen vele.

Hát, ezért nem kéne mindig a farkuk után menniük egyes férfiaknak.

2023. aug. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
4/ elvileg nem lehet mindent ráirattatni mert van egy olyan rész amit kötelező a rokonnak adni. Azt hiszem.
2023. aug. 21. 16:25
 7/22 A kérdező kommentje:
Legalábbis a nénike ezt nagy vehemenciával mondogatta amikor ott voltam, hogy van valami jogos rész vagy mi.
2023. aug. 21. 16:27
 8/22 A kérdező kommentje:
köteles rész.
2023. aug. 21. 16:27
 9/22 A kérdező kommentje:
Tényleg nem tudom eldönteni, hogy az egészbe van-e beleszólásom.
2023. aug. 21. 16:30
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nincs beleszólásod. Mármint, beleszólhatsz, ha akarsz, elmondhatod a véleményed, de tök felesleges, ha nagyapàd úgy döntött, ott lakhat a nő a házában, az ő dolga és kész.
2023. aug. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!