Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülők gondozásával...

Nagyszülők gondozásával kapcsolatban tudnátok tanácsot adni számomra?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Meglehetősen hosszú lesz, igyekszem minden tényezőre kitérni. Apám, akivel személyes okokból nem tartom a kapcsolatot őrizetbe került, több évre le is ültethetik. Eddig ő gondoskodott a szüleiről, azonban így nyilvánvalóan ő erre alkalmatlanná vált. Apámnak van egy nővére, aki ugyancsak nem tartja a szüleivel a kapcsolatot (egy városban lakik velük), s a messenger üzenetemre válaszolva annyit jegyzett meg, hogy neki ez időben nem fér bele... Arról, hogy apám mit tett csak onnan értesültem, hogy engem jelölt meg kapcsolattartóként, s az ügyvéd tájékoztatott. A nagyszülők állapota: mamám cukorbeteg, mozogni alig bír, szinte teljesen megvakult, nagyapám Parkinson-kóros, fekvőbeteg. A papám tegnapi nap folyamán bevitték kórházba, mert volt korábban egy combnyaktörése, valami csavar kifordult, s újra kell műteni. 5 év után először mentem át a mamámékhoz, hogy megnézzem, van-e mit ennie, s milyen állapotban van. Az ott uralkodó állapotok, és higiénia kb. rendőrségi helyszínekhez hasonló, eszméletlen, ami ott volt. Mamámmal igyekeztem beszélni, zavart volt, nem evett, nem szedte be a gyógyszereit, s engem se nagyon tudott hova elhelyezni, hogy ki vagyok, holott tegnap beszéltünk telefonon. Időközben el kellett jönnöm mert időhöz voltam kötve, de egy óra múlva, mikor visszamentem, mintha kicserélték volna. Ködösen ugyan, de tudta a dátumokat, neveket, hogy én ki vagyok, nagyjából mindent. Addigra étkezett felszólításomra, s a gyógyszereit is bevette. Állapotát figyelembe véve természetesen értesítettem a háziorvost, megkérdeztem mik a lehetőségek, mert én nem tudok róla gondoskodni. Nincs rá kapacitásom sem anyagilag, sem időben mert egyetemre járok, mellette dolgozok 40 km-rel arrébb, nem megy egyszerűen. Az a másik, hogy a látottak túl haladnak az én képességeimen. Kérdésemre annyit mondott, hogy az ügyelettel próbálkozzak. Az ügyeletet megkerestem onnan a háziorvoshoz irányítottak. A háziorvost felhívtam megint csak, aki annyit mondott, hogy ő hétfőig ezzel nem tud foglalkozni, hívjam a központi számot. Felhívtam a központi számot, amit adott, ott is visszairányítottak a háziorvoshoz, valamint a történetet elmesélve annyit tettek hozzá, hogy amúgy sem vinnék be, mert nem fáj semmije. Valóban engem terhel jogilag ez a felelősség?? Az unoka (ráadásul nem is első, hanem 4. unoka) nyakába kell varrni ezt az egészet? Mit lehetne csinálni ebben a helyzetben? Idős elhelyezéssel kapcsolatban bármi tippetek, tapasztalatotok van? Elfekvőben, gondozási osztályon kötelesek fogadni háziorvosi beutalóval a betegeket? Hogy zajlik ilyenkor az ügyintézés? Nem szeretnék én emiatt rendőrségi eljárásba keveredni, ha valami történik az öregekkel. 5 év után először kerültem velük kapcsolatba, direkt vágtam le a családnak ezen részét, mert igyekeztem képezni magam, s a szarból valamelyest kilépni :(

jan. 6. 20:25
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
97%

Gondolom, apád nővérének is ők a szülei, akkor elsősorban rá tartozik a szüleinek a gondozása, neki kell megoldani. Ilyenkor nem számít, ha nem tartották a kapcsolatot, attól még gondoskodnia kell róluk.

Az önkormányzatnál érdeklődj, hogy mit lehet tenni.

jan. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 babyboom567 ***** válasza:
96%
Élő gyerekei vannak a nagyszüleidnek,nem hiszem,hogy neked kell ezt csinálnod.
jan. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
97%

A szociális otthonban való elhelyezésben a háziorvosod és a fecs tud segíteni. A nagyszülők olyan állapotban vannak, hogy jobb nekik a szakszerűbb gondozás.


Ti otthon csak tönkre mentek ebben és semerre sem haladtok.


Ennek intézése meg leginkább a közelebbi hozzátartozók reszortja.

jan. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, ha valakinek még lenne észrevétele, azért örömmel várom. Elég megterhelő számomra lelkileg, mert sajnálom őket, de 27 évesen úgy, hogy most kezdeném az életem, ez túl mitat rajtam.
jan. 6. 21:09
 5/37 anonim ***** válasza:
27%

Nem a te felelősséged.


Ugyanakkor a gyerekeiké sem, ha nem laknak egy lakcímen vagy nincsenek a nagyszülők a gondnokságuk alatt, ezesetben önálló, mentálisan ép felnőtt embernek számítanak jogi szempontból, ergo nagynénédre sem lehet ezt tolni, mert nem kötelezhető kapcsolattartásra.

jan. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
57%

Semmi közöd a dologhoz!

Intézkedjen a genyó, sunyi lányuk!

Eszem megáll...

Hívd fel a csoda lányukat és mondd meg, hogy intezkedjen, mert meghalnak a szülei.

jan. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
79%

"Intézkedjen a genyó, sunyi lányuk"


Miért lenne genyó, sunyi?


Az egyik gyerek börtöntöltelék, a másik nem is akarja látni őket, az unokájuk sem amúgy, hát biztos nagyon jó szülők lehettek....


Gondolom, nem véletlen, hogy senkit nem érdekelnek öregkorukra.


A lányuknak meg nem kötelessége gondoskodni róluk, ha bekerülnek valami kórházi szociális elfekvőbe, az indíthat pert valamennyi szülőtartásért, de nem kötelezhetik a lányt, hogy foglalkozzon a szüleivel.

jan. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
76%

A nagymamádnál súlyos demencia valószínű, gondozásra, felügyeletre van szüksége.

DE! Nem a te dolgod! a lányuk dolga. A családjogi törvény ebben egyértelmű. Értesítheted a gyámhivatalt, kötelezhetik a gyermeket a gondoskodásra. Ez lehet az is, hogy intézménybe kerül mindkét nagyszülőd, ezt meg kell szervezni (hozzátartozó, háziorvos, önkormányzat). Apád és nagynénéd dolga elsősorban, a feladatot és a költségeket rájuk terhelhetik. Bár végül Téged is kötelezhetnek, de elsősorban most a nagynénédé a feladat.

jan. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
69%

8-as, te el vagy tévedve. Ez a valóságban nem így működik, és családjogi törvények alapján is max. költség terhelheti a gyermeket, fizikailag viszont nem köteles részt venni a gondozásban, nem kell szervezkednie, megoldania, elintéznie semmit.


Nem is köteles gondnokság alá venni a szüleit, így viszont egy idegen, kijelölt gondnokuk lesz, ha esetleg demensek, az foglalkozik majd velük, a lányuk továbbra sem köteles.


A kórhàzból sem köteles befogadni őket, erre vannak a szociális otthonok.

jan. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
63%
Nem hiszem, hogy köteles vagy gondozni őket. Azonban mivel mindketten betegek, szakszerű ellátásra van szükségük, ezért -ha más nincs is-, beutalóval a körzeti kórház hospice osztályára be lehet szállítani őket.
jan. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!