Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagymamám miatt vagyok...

A nagymamám miatt vagyok zöldes szemű, szőkésbarna hajú, ha a szüleim mindketten barna szeműek és barna hajúak?

Figyelt kérdés

A nagymamám szőke hajú volt fiatalon és kék a szeme. A másik mamám is kék szemű volt, de barna hajú. A papák barna szeműek, barna hajúak, ahogy a szüleim is.


Nekem zöldes szemem van, de a közepén egy nagyon pici barna folt van, illetve a hajam szőkésbarna, nagyon sokszor megkapom azt is, hogy sötétszőke, vagy néha azt, hogy világosbarna. Mással is van ilyen, hogy valamiben egyik szülőjére sem ütött, viszont valamelyik nagyszülőre igen, vagy legalábbis a nagyszülő befolyásolhatta ezt vagy azt? Erre tudok gondolni. Vagy más állhat a háttérben?


(A szar "a postás hozott" vicceket hagyjuk, köszi.)



jan. 19. 12:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Én barna szemű és hajú vagyok

anyám szintén barna szemű

és hajú apám meg kék szemű volt.

A húgom meg zöld szemű barna hajú

az anyai mamánknak szintén zöld

szeme van. Szóval ő rá hasonlít

én meg az anyánkra.

Van ilyen.

jan. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a világos szemszín és hajszín recesszíven öröklődik, jellemző ezekre, hogy az unokáknál jelenik meg ismét.
jan. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A genetika már csak ilyen, nem mindig közvetlen a szülőktől öröklődik.
jan. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Én több családtagomtól is kaptam ezt-azt öröklődés szempontjából és ezért nem hasonlítok kifejezetten/teljesen senkire, kivéve a hugomra aki tiszta én csak lányban és életkornak megfelelően. Ebből kiindulva azt mondom, hogy ez teljesen lehetséges szerintem, mert felmenők között is vannak ahonnan örökölhettél genetikai dolgokat.
jan. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!