Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Meghalt a nagymamám, mire...

Meghalt a nagymamám, mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos tegnap elvesztettem a nagymamámat. Kórházba került pár hete szívproblémákkal, de miután kiengedték, egyre erősödni kezdett, nem számítottunk arra, hogy ez bekövetkezik. A napokban még meg tudtam látogatni, beszélgettünk. Mikor meghallottam a szomorú hírt, a rövid kezdeti sokk után egyből sírva fakadtam, nagyon szomorú lettem. Viszont néhány óra elteltével az érzések elmúltak, közömbösen, kicsit furán éreztem magam. Ez a mai nap is így volt, szerintem a történtek nem teljesen értek el a tudatomig. Elkezdek a nagyimra gondolni, de egyszerűen “nem ér le”, nem tudom felfogni azt, ami történt. Felnőtt vagyok, vesztettem el korábban nagyszülőmet, de ez az érzés nekem teljesen új és idegen, ami nagyon megrémít. Tudom, hogy mindenki máshogy dolgozza fel az ilyen eseményeket, de ha valaki esetleg megosztaná tapasztalatait, nagyon sokat segítene, nem tudom, mire számítsak.


Köszönöm.



márc. 1. 23:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
A nagyszülő nem ráz meg annyira, mint a saját szülő elvesztése. A szülő a legfontosabb.
márc. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Teljesen normális ez a gyászreakció.

Az én nagymamám a 16. szülinapom előtt halt meg 5 nappal, ennek már 11 éve, de még mindig nagyon hiányzik, és sokszor eszembe jut, de már boldogan emlékszem vissza rá.

Egyszer sírtam amikor kiderült, hogy meghalt, utána egy pár napig nem. Eleinte nem is akartam elhinni, aztán mikor temetés előtt elmentünk a házához, akkor is úgy mentem be, hogy ott lesz mama, a konyhában fog ülni a kedvenc kis székében.. Beléptem, üres volt, rideg.. akkor sírtam megint. Aztán anyukámmal rengeteget beszélgettünk róla, plusz én a mai napig néha beszélek hozzá, ami hülyén hangozhat, de nekem segít.. (most 1 éves a kisfiam ( a szeme teljesen a mamámé) múltkor annyit mondtam mamámnak, hogy látod milyen szép? biztosan nagyon szeretnéd, kérlek fentről vigyázz rá, ha tudsz)

Szóval összességében nekem az segített, hogy a szép emlékeket emlegettük fel újra, és újra, és az idő.

De van akinek a “csendes gyász” segít, amikor el lehet a saját kis gondolataiban, és a maga módján tud túl lenni a dolgokon (ilyen apukám, és az egyik barátnőm férje is)

márc. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
És ami lemaradt: őszinte részvétem a mamád miatt!
márc. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
Fogadd őszinte részvétemet. Mennyi idős volt a nagymamád?
márc. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
En is ilyen vagyok, hónapok is eltelnek mire felfogom, hogy elvesztettem valakit. Apukam halála után is csak hónapokkal sírtam először. De szerintem nem kell erőltetni semmit, mindenki más es minden gyászfolyamat más.
márc. 2. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Normális a reakció. Még sokkban vagy, még nem fogta fel a tudatod, hogy mi törtènt. A gyász egy hosszú folyamat, sok lépcsőfoka van.
márc. 2. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%
Részvétem a magymamád miatt! Rám igaz, amit az első válaszoló írt. Nagymamám halála nem rázott meg , bár még csak 12 éves lehettem. Apukám halála viszont nagyon, pánikbeteg is lettem, majd jóval utána anyukám is meghalt. Az ő halála viselt meg a legjobban, mert ő állt a legközelebb hozzám. Így igaz, ahogy az előttem válaszoló írta mindenkinél máshogy zajlik le a gyász folyamata. Gondolod ha leírná mindenki, hogy élte meg, vagy élte túl családtagja elvesztését, akkor rájönnél, hogy mire számíts? Ezernyi példát lehetne felhozni, de nem ismerünk, nem ismertük a nagymamádat, a köztetek lévő viszonyt. Sajnálom, próbáld úgy feldolgozni hogy neked a legkevésbé rossz legyen. De számomra az idő segített a legtöbbet.
márc. 2. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Élet megy tovább.
márc. 2. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
31%

Èn napokig nem tudtam aludni, mert mindig eszembe jutottak a mama utolsó percei.

Nagyon lefogyott, nem evett mert lekövérezték a nővérek, felfekvése is lett. Olyan volt mint egy zombi.

Én pszichiátrián írattam fel xanaxot. Az segített, nem idegeskedtem annyit és aludni is tudtam. 3-4 hónap után jobb volt, elhagytam a gyógyszert is.

márc. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
26%
Fogad őszinte részvétemet. Sajnos ez a gyász jele! Ez a gyász vele járója. Én is igy voltam amikor tavaly nyáron elhunyt a feleségem. Először engemet is sokként ért. Majd görcsös sírás tört rám. Ez kb egy napig tartot. Aztán azóta az az üreség érzés, a mainapig tart nálam.
márc. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!