Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Meghalt a nagymamám, mire...

Meghalt a nagymamám, mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos tegnap elvesztettem a nagymamámat. Kórházba került pár hete szívproblémákkal, de miután kiengedték, egyre erősödni kezdett, nem számítottunk arra, hogy ez bekövetkezik. A napokban még meg tudtam látogatni, beszélgettünk. Mikor meghallottam a szomorú hírt, a rövid kezdeti sokk után egyből sírva fakadtam, nagyon szomorú lettem. Viszont néhány óra elteltével az érzések elmúltak, közömbösen, kicsit furán éreztem magam. Ez a mai nap is így volt, szerintem a történtek nem teljesen értek el a tudatomig. Elkezdek a nagyimra gondolni, de egyszerűen “nem ér le”, nem tudom felfogni azt, ami történt. Felnőtt vagyok, vesztettem el korábban nagyszülőmet, de ez az érzés nekem teljesen új és idegen, ami nagyon megrémít. Tudom, hogy mindenki máshogy dolgozza fel az ilyen eseményeket, de ha valaki esetleg megosztaná tapasztalatait, nagyon sokat segítene, nem tudom, mire számítsak.


Köszönöm.



márc. 1. 23:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
64%

1-es, felőlem a szüleim feldobhatnák a pacskert, az sem érdekelne, mert semmit nem jelentenek a számomra...


Szóval nem kellene értelmetlen általánosításokkal jönni.

márc. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
63%

Részvétem.

Mindenki másképp dolgozza fel a tragédiákat, lehet, hogy hónapok múlva tör ki belőled a gyász, vagy akár évek múlva mert mondjuk valamiről eszedbe jut a nagymamád.

Nekem a nagyim 3 hónapja halt meg. Aznap sírtam, azóta csak akkor amikor időnként az eszembe jut, vagy tudatosul bennem, hogy mit is jelent, hogy már nincs többé. Itt az olyan helyzetekre gondolok amikor beugrik, hogy nem lehet ott az esküvőmön, nem láthatja majd a gyerekeimet, nincs több közös karácsony, kirándulás.

A testvérem napokig vele álmodott, zokogott, azóta semmi. Mindenki másképp reagál

márc. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!