Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csináljak nagyszülővel...

Mit csináljak nagyszülővel aki nevelni akarja a kutyát primitív módszerrel?

Figyelt kérdés

Még szülőmnél lakom, anyámnak van egy 1 éves közepes testű (6kg) kutyája akivel semmit nem foglalkozik és rám hárul ez a felelősség mert nagyrészt itthon vagyok.

A kutya még nem teljesen szobatiszta és van amikor még bepisil a fürdőszobában. A nagyszülőm ma is átjött és pont akkor pisilt be a kutya, erre elkezdte ráncigálni a kutyát a pisihez és meg akarta verni, az orrát a pisibe dugdosni. A kutya elkezdett vonyítani amire felfigyeltem és gyorsan lementem a földszintre.

Elég dühös lettem és azt kérdeztem, hogy normális vagy?! (Lehet ez így durva volt, de ha normálisan mondom neki, hogy "hagyjad én megoldom", akkor nekiáll még okoskodni és legközelebb ugyanúgy bántaná)

Azt mondta, hogy meg kell verni, így tanulja meg, hogy ne pisiljen be. Soha életében nem tartott állatot de úgy mondta mintha egy kutyatréner lenne.. most haragszik rám mert "fontosabb a kutya nekem mint ő". De őszintén nem érdekel, mert nem akarom, hogy tönkretegye a kutya személyiségét olyan értelemben, hogy egy most alapból nyitott, határozott kutyát félőssé, zárkózottá tegyen.


márc. 14. 15:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Magyarázd meg neki, hogy a kutya verése, és az orra pisibe nyomkodása elavult, középkori módszer, ha kell mutass neki akár húsz online oldalt vagy kutya nevelési tanácsadó könyvet, amiben leírják, hogyan kell, hogyan nem szabad. Régen, még 20 éve is - nemhogy, amikor a nagyszülő esetleg hallott ilyenről - a kutyák nevelése par force módszerrel, erőszakkal történt, lényegében nevezhetjük inkább idomításnak vagy dresszírozásnak. Próbáld megértetni a nagyszülővel, hogy ez ma már idejétmúlt, sőt károsnak tekintendő.


De igazán az lesz meggyőző, ha sikerül a kutyát szobatisztaságra tanítani, amit nem értek, hogy egyévesen még miért nem jött össze.

márc. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Nekem a kutyám kicsit több volt mint 1 éves, és még volt baleset. Szóval nyugodj meg, nem minden kutya születik szobatisztának.


Nekünk a mai napig van a lakásban 1 helyen kutyának lerakva pelenka, mert van amikor hosszabb időre be van zárva és nem várom el tőle, hogy akár egész nap ne könnyítsen magán. De így is nagyon ritkán használja, mert általában kikéredzkedik, vagy megvárja amíg haza érünk... (Kivéve, ha kint vihar van, akkor ki nem menne.)


És nem, a mi kutyánk helye nem az udvaron van! Fajtiszta, kistestű, hippoallergén kutya, szóval lopkodják, igen, ellophatják bármikor, így nem hagyjuk kint az udvaron. Valamint, minevel neki nincs alsó szőrzete, így télen a hidegben könnyen megfázhat, neki nem olyan a bundája, mint a többinek...


A nagymamádnak mond meg, szépen és értelmesen, hogy a kutya a te dolgod. Ha bepiszkít akkor a te feladatod feltakarítani. Neki semmi köze a kutyához, ne nyúljon hozzá, mert azzal elrontja a nevelését. Ha nem érti meg, akkor old meg azt, hogy vagy legyen melletted a kutya, vagy te legyél a kutya közelében. Mindenképpen legyen lehetőséged kettejük közé állni, amikor nevelni akarja a kutyát. Ha beszélsz vele és még azután is bántja a kutyát, akkor kissé eréjesebben szólj rá. Előbb utóbb megérti. De arra készülj fel, hogy meg fog sértődni minden rászólásnál, mert "ő jobban tudja". De ezzel nem kell foglalkozni.

Nekem is volt problémám a rokonsággal, állandóan tömték a kutyánkat mindennel, párizsi, csirke csont, meg minden más maradékkal, sokszor kértük, hogy ne tegyék, mert könnyen elhízik, és fajtájából adodóan allergiás lehet a csirkére... Volt is sértődés meg minden... Aztán egyszer a "ledobált" szaroktól olyan beteg lett, azt hittük megdöglik, elszégyelték magukat, de megértették, azóta nem adnak neki semmi olyant... Lehet nálatok is valami nagyobb dolog lesz a változás vége, bár ha erőszaos a kutyával, akkor lehet harapás lesz belőle...

márc. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
14%
Tanítsad meg a kutyát.
márc. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
15%
Összegezve: A nagyszülödnél laksz te, az anyád, meg anyád kutyája. És még te oktatod az általatok meg nem nevelt kutyával kapcsolatban. Szerintem meg örüljetek, hogy nem vág ki benneteket mint macskát sz-rni! Teljesen jogos, hogy nem szereti a kutyahugyot a lakásában! Esetleg még azt is mondtad neki hgyan takaritsa fel amit a kutyátok piszkitott???
márc. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
5: a kerdezo leirta, hogy a kutya az anyjae, csak az szarik ra, igy a kerdezore marad minden vele kapcsolatos dolog. Mondjuk nem ertem, minek olyannak kutya, vagy barmilyen masmilyen allat aki nem foglalkozik vele.
márc. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
5-ös Mint írtam még a szülőmnél lakom (anyám), a nagyszülőm csak ÁTJÖN. Remélem így érthető.
márc. 14. 17:33
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

#5 nem a nagyszülőnél laknak csak akkor pont át ment


Azért egy év alatt illett volna ennyit megtanítani neki

márc. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
Én egy ilyenért régen üvöltöttem volna a nagyszüleimmel, nem érdekel kicsodák. Ha csak teheted, zárd el a kutyát amint megjelenik a nagyanyád. Ennél többet sajnos nem tudsz tenni mert kiabálás ide vagy oda, az ilyen okoskodó embereket nem lehet meggyőzni, hogy nem értenek az állatokhoz.
márc. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Darius- ***** válasza:
13%
Nem ér semmit. Akkor hatna, ha akkor csinálná amikor a kutya piszkit. Kell egy nagy tál korpaval. Minél nagyobb annál jobb, mert kapar és kimegy S földre. Én azt teszek a macskámnak és mindig abba csinál
márc. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
15%
Ki a nyavalya hasznalja azt, hogy nagyszülőm? Nagyanyám, nagyapám...
márc. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!