Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi a véleményetek egy olyan...

Mi a véleményetek egy olyan nagymamáról, aki azt szeretné ,hogy felvesznek 1 munkahelyre és ott maradj nyugdíjas korodig és ne légy táppénzen?

Figyelt kérdés

márc. 17. 20:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
92%
Egyáltalán nem bántásból mondja. De #10-es: régen sokkal egyszerűbb volt munkahelyet találni. Most nehezebb. Régen nyugodtan el lehetett menni táppénzre, most sok helyről hallom, hogy nem lehet. Mégsem voltak ilyen mobilisak az emberek, mint most. Változik a világ, jó, ha több tapasztalatod van.
márc. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
93%
Semmit. Az ő idejükben ez volt a normális, ez volt az erény. Aki gyakran váltott munkahelyet, azt kinézték. Nyilván nem érti, hogy ma már más a szokás. Az én mamim is ilyen, egy munkahelye volt a főiskolától a nyugdíjig. Nem érti, miért váltanak az emberek munkahelyet.
márc. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
54%

Amúgy meg teljesen igaza van.


Nálunk még ma is erény, ha valaki évtizedek óta nem volt táppénzen, mert az szégyen.

Lehet, hogy már csak helyi szokásként maradt meg, de akkor is így van.


Aki most hetek óta nincs köztünk, mert eltörte a lábát, arra rendesen haragszanak már.


Itt az az erény, hogy 10 éve? 15 éve? 20 éve? 30 éve? dolgozol a cégnél.

Na, ők a nagy öregek.

Én meg nem tudok versenyezni az idővel, mert később születtem. De mindenki érzi, hogy ezeknek jó igazán -most.


De mivel ők is elkezdték egyszer, és hogy akkor mi volt? Azt senki se tudja.

márc. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
51%
Vennék neki egy ökrösszekeret, és járjon azzal.
márc. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
79%

Ennek pont annyi értelme van mint aki arra büszke, hogy hány éve házas. Hogy jó-e neki úgy, az nem számít. Ki kell bírni, szakította, szagolja. De ő már 10-20-30 éve házas. Nem kell válogatni, nem válunk, az szégyen.

Munkahelyet sem azért váltunk mert talán rosszabb lesz a következő. De nem is maradunk egy helyben az idők végezetéig ha ott semmilyen formában nem fejlődünk. Sem tudásban, sem anyagilag.

márc. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem foglalkoznék vele.
márc. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
42%

A kérdésfeltevésed eleve ostobaság.


Normális ember abban bízik, hogy az első munkahelye beválik hosszú távra. Akár élethossziglan is. Kivéve persze, ha kényszerhelyzetben van, el kell fogadnia, ami adódott, de csöppet sem elégedett vele.


Másrészt normális ember abban bízik, hogy jó egészségben lesz az elkövetkező hónapokban, években. Nyilván én is tudom, hogy a realitás az, hogy pár éven belül úgyis elkap egy olyan vírus, amivel ágyban kell feküdnöm, de nem ezt várom és nem erre vágyom.

márc. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
87%
Az, hogy ő még abban világban nőtt fel, amikor ez volt a normális. A vilagon semmi probléma nincs ezzel.
márc. 18. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
76%
Udvariasan hallgasd meg, aztán úgyis azt csinálsz amit akarsz. Nem kell az orrára kötni mikor mész TP.re.
márc. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
29%
Kit érdekel a nagyanyám véleménye? :D
márc. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!