Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan lehet megértetni a...

Hogyan lehet megértetni a nagyszülőkkel, hogy az, hogy családtagok, az nem jogosítja fel őket arra, hogy a tiltakozásom ellenére hozzámérjenek?

Figyelt kérdés

Utálom ha egy ember nem képes megérteni, hogy nem.


Nagyon rosszul viselem az érintést, kifejezetten a férfiakét és ebbe a családtagok is beletartoznak. Pánikot keltenek bennem, menekülni akarok/próbálok, de egy csomószor egyenesen sarokba szorít a nagypapám és élvezi az egész szitut. Aztán ha már nem simán, hanem pánikolva kérem, akkor ő van megsértődve, hogy milyen vagyok. A találkozást nem lehet elkerülni. Mit tudok tenni? Tényleg nem bírom ezt elviselni...

(Más családtag is élvezettel lépi át a határaimat, de ők még az épp elviselhető szinten teszik, a nagypapám nem.)



márc. 29. 20:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%

En nem talalkoznek veluk, kesz. Ha a szep szo nem hasznal, csak a szokasos megsertodes a reakcio, akkor szuntesd be a veluk valo talalkozast. Tenyleg.

Amugy elborzaszt az egesz, rengeteg ilyen kerdes van. Semmi nem hasznal az ilyen eroszakoskodo, tolakodo emberek ellen? Se a szepen keres, se az, ha irgalmatlanul lebasszuk oket, tenyleg meg kell szakitani a kapcsolatot, mert masbol nem ertenek??

márc. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%
tartsd toluk a tavolsagot hogyha keptelenek ezt megerteni. hany eves vagy?
márc. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok. Pár házra laknak tőlünk, ha én nem mennék jönne/jönnének ő(k).
márc. 29. 21:09
 4/21 anonim ***** válasza:
68%
1! Sajnos igen, 40 feletti korosztály csak abból ért, ha no kontakt van. Tisztelet a kivételnek.
márc. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
36%
Nagypapád molesztál?
márc. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
8%
vagy akár megpróbálhatnál ember lenni
márc. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
#5 Nem.
márc. 29. 21:49
 8/21 anonim ***** válasza:
77%
Keress fel egy pszichológust, mert problémáid vannak. És szólj erélyesen nagypapád gyermekének, szóval anyádnak vagy apàdnak, hogy állítsa le a vén trottyost. Ha korábban nem ért semmilyen komoly trauma (molesztálás,nemi erőszak,szexuális abúzus), akkor meg kicsit szedd össze magad, 19 éves vagy, egy felnőtt nő.
márc. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

#8 Járok pszichológushoz, pszichiáterhez, gyógypegagógushoz, tudom hogy problémáim vannak.


Anya ráhagyja, azt akarja, hogy viseljem el.

márc. 29. 22:12
 10/21 anonim ***** válasza:
94%

Nekem ebben az a fura hogy közel laknak mármint az érthetőbb lenne ha egy évben 1-2 alkalommal találkoznátok

Próbáltad már neki elmondani hogy neked ez rossz, pánikba esel?

Az meg hogy ő megsértődik az ő baja

márc. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!