Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan lehet megértetni a...

Hogyan lehet megértetni a nagyszülőkkel, hogy az, hogy családtagok, az nem jogosítja fel őket arra, hogy a tiltakozásom ellenére hozzámérjenek?

Figyelt kérdés

Utálom ha egy ember nem képes megérteni, hogy nem.


Nagyon rosszul viselem az érintést, kifejezetten a férfiakét és ebbe a családtagok is beletartoznak. Pánikot keltenek bennem, menekülni akarok/próbálok, de egy csomószor egyenesen sarokba szorít a nagypapám és élvezi az egész szitut. Aztán ha már nem simán, hanem pánikolva kérem, akkor ő van megsértődve, hogy milyen vagyok. A találkozást nem lehet elkerülni. Mit tudok tenni? Tényleg nem bírom ezt elviselni...

(Más családtag is élvezettel lépi át a határaimat, de ők még az épp elviselhető szinten teszik, a nagypapám nem.)



márc. 29. 20:53
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
#10 Persze, rengetegszer. Nem érdekli, megsértődik, én vagyok a rossz, majd ugyanúgy folytatja. Sőt ha tiltakozom akkor annál inkább csinálja.
márc. 29. 22:23
 12/21 anonim ***** válasza:
95%

Idióta az egész családod :(

Ha sehogy nem tudod megértetni velük, hogy ez neked milyen rossz, akkor nem tudsz mást tenni, csak elköltözni, amint lehet.

Anyukád is megér egy misét, lehet őt is hanyagolnám, ha már ő ilyen kedvesen törődik az érzéseiddel és megvéd...

márc. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
95%

Velem ezt egyszer csinálta egy "kedves" családtag. A pókoktól rettegek, de nem olyan "jajj, de undi" szinten, hanem tényleg. Tisztelt rokon meg úgy gondolta, behajít egy jókora pókot a szobába, beáll az ajtóba és majd röhög azon, hogy halálra rémülök. Viszont én tényleg annyira pánikba estem, hogy csak azt érzékeltem, akadály van a menekülési útvonalon, amit elhárítottam = egy mozdulattal a falhoz vágtam a nálam egy fejjel magasabb és kb. 30 kg-val nehezebb rokont, és kiszaladtam a szobából. Soha többet nem szórakozott ezzel senki.

Úgy tűnik, az ilyen idióták másból tényleg nem értenek. Nem azt mondom, hogy csapd le a nagyapádat (bár megérdemelné), de kerüld el. Olyan nincs, hogy nem lehet elkerülni a találkozást, felnőtt ember vagy, ha azt mondod, nem mész oda, akkor nem mész, és kész.

márc. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
89%
Anyád szégyellje magát.Nagypapád meg egy pöcs. Sajnálom,hogy ilyen hülyékkel áldott meg a sors. A pszichiáter ez ügyben nem tanácsolt semmit? Mondjuk anyukád is részt vehetne egy terápián ahol hátha sikerülne egy kis értelmet verni a fejébe, hogy neked ez nagyon kellemetlen és viselkedjen végre anyaként és álljon ki érted.
márc. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
17%

"Járok pszichológushoz, pszichiáterhez, gyógypegagógushoz,..."


Gyógypedagógushoz????

márc. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
89%
Gondolom tökön rúgni nem akarod nagyapádat (hirtelen felrántott térdel), de azt megteheted, hogy törlöd szakadtából sikítani és ordítani kezdesz. Lehetőleg úgy, hogy a szomszédok is hallják. Minden egyes alkalommal, mikor közeledik feléd. Ha ez nem használ, fenyegesd meg azzal, hogy feljelented zaklatásért.
márc. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
76%

Uh nagyon sajnálom. Nem akarom kiírni, mert te se írtad le, de sejtem mi a helyzet veled (ha fullra mellé lőttem, akkor bocsi).

Amiért orvsohoz jársz, a családod tudja a diagnózist?

Hallod esetleg, hogy sutyorognak a hátad mögött, hogy azt hiszik ezt kb "ki tudják nevelni" belőled?

Az a szomorú, hogy egy számodra kedves személlyel tényleg lehet lazítani azon, ha valaki nem bírja az érintést, nagyon lassan ráadásul, bizalmi alapon. Na de ez... erőszakkal csak rontanak rajta és még nehezebb lesz neked a jövőben.

Esetleg ezt így megtudnád fogalmazni nekik vagy próbáltad ilyen szájbarágósan elmagyarázni?

Nem vagyok biztos benne, hogy felfogják, mert már bocsánat, de ez a korosztály idióta az ilyen dolgokban, de hát nincs jobb ötletem nekem se.

Különben a zéró kontakt lenne megoldás még, amit mondtak mások is. Vagy legalább anyukáddal értesd meg nyomatékosan és kérd meg, hogy álljon eléd ilyenkor vagy valami, viselkedjen úgy, mint egy anya és ne hagyja, hogy neked rossz legyen. Kicsit szúrj oda neki, hogyha hagyja akkor rossz szülő, durva, de így járt, ha nem viselkedik megfelelően.

márc. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Autizmus és szociális fóbia diagnózisom van, tudnak róla.
márc. 30. 10:59
 19/21 anonim ***** válasza:
6%
Megmondod hogy nem akarod, cserébe segítséget se fogsz kérni meg az örökségre se fogsz igényt tartani. Unokájuk úgyse lesz.
márc. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
91%
19, veled mindent meg lehet csinálni az örökségért cserébe?
márc. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!