Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ki az aki pénzt kér?

Ki az aki pénzt kér?

Figyelt kérdés

Facebookon az egyik csoportban olvastam,hogy anyuka gyeden van,de heti 2x fél napra

anyós vigyázz az unokára ès ezèrt pénzt kér (fél nap 4000- teljes nap 10.000) arra hivatkozik anyós, hogy egy babyszitter sokkal többet kérne el.. történetben hol van a férj arról nem tudtam meg semmit.


Azzal én sem értek egyet, hogy a saját unokád és csak pénzért vagy hajlandó vele lenni... Viszont amikor én voltam gyerek akkor a mama szívesen vigyázott ránk, de anya mindig adott neki pénzt, unokatestvéreim szülei is mindig adtak,mert tudták, hogy kevés a nyugdíjja és 7 unokára vigyázzni nem 2 ft.

Főként hétvégén mentünk 90% mindannyian ott voltunk 😅


Főleg úgy,hogy a mama nem viccelek, ahányan voltunk annyi süteményt sütőt.


Úgy nézett ki mindig a konyha mintha cukrászdát nyitottunk volna.Volt minden,képviselő fánk,hatlapos, gofri, palacsinta,linzer,mini fánkok....



máj. 24. 03:32
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
89%
Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy 21 évesen még mindkét nagymamám él, és anyai ágról a dédmamám is. Annyira nem vigyáztak ránk sokat, unokatesómra többet. Pénzt soha nem adtak nekik szüleink, örültek ha náluk voltunk. Illetve anyai ágról a nagymamámmal nem volt olyan kifinomult viszonyunk mindíg. Dédit imádom meg ő is minket. 90+ évesen még inkább ő segített nekünk főzésbe ilyesmibe., mostmár nyilván mi neki ha tudunk. De ellátja magát. Nyugdíja mindenkinek jó. Egyik nagymama idősek otthonába van önszántából, papák közül az összes meghalt már sajnos. Másik nagymamának segítünk házimunkába de neki is jó nyugdíja van. Anyagilag nem szorultak soha a szüleink támogatására.
máj. 24. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ez olyan dolog, ha (a férjnek, feleségnek ANYÓS-APÓS, de - könyörgöm - a gyereknek NAGYMAMA) arra kér pénzt, hogy a gyerekekre vigyáz, akkor szégyellje magát, süllyedjen el szégyenében most rögtön, viszont - főleg ha régen ment el nyugdíjba, és kisnyugdíjas - könyörgöm, a gyerek extra igényeit (a 42. csokit, a 26. nyalókát, a 15. joghurtot) ugyan ne a nyugdíjából kelljen kiperkálnia (főleg, ha nem 200.000-300.000-es nyugdíja van.)
máj. 24. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 Rakott karfiol ***** válasza:
81%

Az ideje mindenkinek pénz.

Semmit nem írtál arról, hogy ezt kinek az előadásában olvastad. Az anyuka írta ki Facebookra?

Nagyon sokan gondolják azt, hogy az életben a dolgok egyféleképpen vannak jól. Te is. Pedig több megoldás is van.

Ha ezt a család letisztázza, hogy a nagyinak is lenne éppen dolga, esetleg aktív még, az idejét magára is fordíthatná, így ezt beszélik meg, nincs vele semmi gond.

Ha viszont az anyukának ezzel problémája van, miért nem a nagyinak mondja?

Nem lehet senki felé elvárás, hogy segítsen a másiknak ingyen.

A családban, amiről írsz, valószínűleg hiányzik a szeretet, sérelmek vannak, tojáshéjakon lépkedés, senki nem meri kimondani, amit érez.

Ahol szeretet van, ott például ezt így beszélik meg. Neked nincs ehhez a dologhoz közöd, semmiben nem fog megváltozni az életed attól, hogy most ezt kiírtad ide.

máj. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
60%

"...arra kér pénzt, hogy a gyerekekre vigyáz, akkor szégyellje magát, süllyedjen el szégyenében most rögtön..."


A nagymama nem ingyen bébiszitter, márpedig sokan annak nézik. A történetben anyuka gyeden van, tehát nem dolgozik, mégis hetente kétszer kell neki egy bébiszitter fél napra vagy teljes napra. Teljes mértékben igaza van a nagymamanak, hogy nem hagyja magát kihasznalni. Nagymamára alkalmanként bízza az ember a gyerekét, a heti két alkalom az bébiszitter kategória. De amúgy meg senkinek sem kell az anyjára, vagy az anyosara biznia a gyereket és fizetni érte, oldja meg máshogy.

Anno én egyedülálló anya voltam, volt bébiszitterem, aki jött, amikor kellett, a nagymama meg jött, amikor kedve volt. Ez így volt tökéletes

máj. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
70%

Egyetertek. Ilyen rendszeresseg mellet abszolut jogos.


Siman lehet h a nagymama meg dolgozik neki is kieso penz ha a unokara vigyaz. De az is lehet h keves a nyugdij rs megterhelo a heti 2 nap neki anyagilag.

máj. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
22%
Lathadod a hozzaszolok is helyeslik :D ez egy ilyen ocsmany vilag lett.
máj. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 Rakott karfiol ***** válasza:
33%
Így van. Nem szeretik az emberek egymást, csak használni akarják.
máj. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
62%

"Lathadod a hozzaszolok is helyeslik :D ez egy ilyen ocsmany vilag lett."

"Így van. Nem szeretik az emberek egymást, csak használni akarják."


Van egy 21 éves lányom, tehát nagy eséllyel valamikor nagymama lesz belőlem. Alkalmanként szívesen vigyázok majd az unokámra, de egészen biztosan nem leszek ingyen bébiszitter. Heti két alkalommal fél nap-egesz nap, az nem unokázás, az bébiszittelés. Nálam mondjuk nem az lesz, hogy pénzt kérek majd érte, hanem az, hogy nem, nem vigyázok rá.

Szeretem q gyerekem, biztosan szeretni fogom az unokamat is, de ettől még nem az én dolgom és nem is lesz soha az én dolgom a felügyelete

máj. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 Rakott karfiol ***** válasza:
67%
8, én a 6-osnak szántam a kommentet, aki leocsmányozza a világot, csak azért mert automatikusan nem ingyen szitter a nagymama. Erre írtam, hogy az emberek nem szeretik egymást őszintén, de használni nagyon tudnák, mert "hát azért van a nagymama, hogy ingyen szitter legyen". Minden jár az embernek, ingyen és azonnal. Na ez az ocsmány.
máj. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk én senkinek nem fizettem vigyázásért. Kaját küldtem a gyerekkel anyóshoz, ha több ideig volt a gyerek. Anyám meg ha látogatott minket, akkor napokra jött, nálunk ingyen evett 😃

Viszont amikor megy a 2 fiam nyárra a mamához egy hétre, mondta, hogy adjunk pénzt, mert sokat esznek és viszi őket ide - oda. Kb. 50 ezret adtunk, azt hiszem, mert ott is aludtak. De még így is mínuszba ment a mama, pedig 2 helyre mentek csak és egyik se fürdő volt.

máj. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!