Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan tudnánk rávenni?

Hogyan tudnánk rávenni?

Figyelt kérdés

Anyukám és a nevelőapukám szakítottak, ezért mi a nagymamámhoz költöztünk. Csak, hogy anyukámnak van egy alkoholista bátyja, és nem igazán tudnak megmaradni egymás mellett. Anyukám és a nagymamám arra gondolt, eladják a mostani lakást és vesznek egy nagyobbat, ahol én és ők ketten is elférnek normálisan, nem egy 1+0,5 szobásba nyomorgunk. De a gond az, hogy anyukám testvérének a nevére van íratva a fele lakás, ő pedig közölte, hogy ne is kalkuláljunk vele, nem megyünk sehova. Nem tudom, hogyan tudnánk rávenni, hogy írassa az én nevemre a lakást és akkor anyukám eltudná intézni, hogy eladjuk. Csak a gond az, hogy hiába anyukám rendezte be, és ad oda havonta pénzt, attól még mindig a fele a bátyjáé aki viszont csak kaját visz el onnan, semmit nem fizetett ott soha.. se egy rezsit, semmit! Már pedig én eddig úgy tudtam a számláknál egy-kettőt neki is be kellene fizetnie.


Mit tudunk csinálni? Itt nem maradhatunk, mert el sem férünk, és a mamámék sem bírják tovább az alkoholista "bátyus" ki-be járkálását.. azért mégsem zárhatják ki.. :/


Köszönöm a normális válaszokat! :)



2012. júl. 13. 08:54
 1/4 anonim ***** válasza:

1 ha nem lakik ott, akkor nem kell a rezsibe beszállnia, csak az értéknövelő felújítás költségébe ill a közös költségbe

2 miért is íratná rád a tulajdonjogot???

3 anyád tulajdonrésze minden további nélkül eladható, de a tulajdonostársnak elővásárlási joga van - más kérdés, hogy így nem piacképes

4 ha nem tudtok megegyezni, akkor kell kérni a bíróságtól a közös tulajdon megszüntetését

2012. júl. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vegyétek meg anyukád testvérétől a részét. Ilyen baromságot, hogy csak úgy írassa rád....
2012. júl. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"De a gond az, hogy anyukám testvérének a nevére van íratva a fele lakás, ő pedig közölte, hogy ne is kalkuláljunk vele, nem megyünk sehova. Nem tudom, hogyan tudnánk rávenni, hogy írassa az én nevemre a lakást és akkor anyukám eltudná intézni, hogy eladjuk. "


Hogy gondoltátok, hogy van olyan hülye valaki, hogy lemond egy ház tulajdonrészéről? Gondolom felesben örökölt anyud és a bátyja. Akármilyen ember is nem fogja magát hagyni kisemmizni. Mert azt akarjátok. Vegyétek meg tőle a részét, és akkor el tudjátok adni utána. És ha a te neveden is lenne a fél lakás (gondolom nem múltál el 18) a gyámhatóság nélkül nem tudnátok vele mit kezdeni, anyukád nem költhetné el csak úgy a ház árát.

2012. júl. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Anyukád és az ő bátyjának 50-50%-os tulajdonáról van szó. Ha jól értettem anyukád, a nagymamád és te laktok benne hárman pillanatnyilag. Ha kívülről nézitek, tulajdonképpen haszonélvezők vagytok, hiszen az ingatlan, amiben éltek, félig nem a tiétek, mégsem fizettek bérleti díjat vagy jelzálogtörlesztést. Más kérdés, hogy minden bizonnyal nem anyukád és a nagybátyád közösen szerzett tulajdonáról van szó, hanem a nagypapa örökségéről, amit praktikus (adózási) okokból nem a nagymamára, hanem a gyerekeire írt közvetlenül. Normális körülmények között családon belül meg lehetne beszélni, hogy mi legyen a teendő. Ti szeretnétek egy nagyobb lakásra cserélni. Gondolom, rosszabb környéken, esetleg ráfizetéssel, esetleg hitelfelvétellel. Mindenesetre, amíg az ingatlannal kapcsolatban akartok döntéseket hozni, addig a nagybátyádnak, mint 50%-os tulajdonosnak is van beleszólása.


Ilyen helyzetben a legjobb megoldás az lenne, ha valamelyik fél kivásárolná a másikat. Esetleg kényszerértékesítéssel eladjátok (ügyvéddel konzultáltok), és az árának a felével mindkét fél azt csinál, amit akar. Ezzel viszont az lenne a baj, hogy a ház értékének a feléből akartok nagyobb lakásba költözni.


Valószínűleg az egyetlen járható út, ha törekedtek a nagybátyáddal való megegyezésre. Egyszerűen azon az elven, hogy az ingatlan félig az ő nevén van, de tulajdonképpen a nagymamádé, aki most költözni szeretne. Fontos, hogy lássa: egyfelől nem akarjátok kitúrni a tulajdonából, másfelől meg nem akarjátok elkótyavetyélni a vagyont. Egy azonos értékű, de nektek, mint bennelakóknak jobban megfelelő ingatlanná szeretnétek konvertálni a tulajdont.

2012. júl. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!