Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit lehet tenni, ha a nagymamá...

Mit lehet tenni, ha a nagymamám bomlasztja a családot és fura dolgokat művel? Kezdem gyanítani, hogy elmegyógyintézetben lenne a helye.

Figyelt kérdés

Apukám jól keres, ezért a fél család a vendégházbeli lakásokban lebzsel, mert nekik viszont nincs pénzük. A mamám is ott lakik az egyikben. Állandóan zsémbeskedik, őrjöng minden baromságon, napi rendszerességgel van nálunk balhé. Uszítja egymás ellen a családtagokat, két unokatestvéremet is elüldözte maga mellől, az egyiket azért, mert nem szerette a barátnőjét, aki szintén itt lakott, olyanokat csinált, hogy belopózott az unokatestvérem meg a csaj lakásába, rohadt gyümölcsöket dugdosott a párna alá, stb. A másik unokatestvéremnek meg elkezdte árulni a kocsiját a tudta nélkül, persze hiába jöttek a vevők, eladni nem tudta, hiszen nem ő a tulaj.

Ma nálam is betelt a pohár, programom lett volna, csinin kinyaltam magam, magassarkú és smink. Átszaladtam a vendégházba, összefutottam nagyanyámmal, aki rögtön elkezdett perlekedni velem, hogy miért viselek ilyen "kurv@s ruhát,stb.". Csak megvontam a vállam, aztán lementem a konditerembe, mert otthagytam a telóm. De kijönni már nem tudtam, mert nagyanyám bezárt oda! Mikor kiszabadultam, megkérdeztem, mégis miért csinálta ezt, az volt a válasza, hogy majd megtanulom, hogy ne kurv@lkodjak. Mi van?!?! És még számtalan ilyen akciója volt, unokanővéremet hasba akarta vágni, mikor megtudta, hogy terhes, aztán meg csodálkozott, hogy sose látja a dédunokáját.

Elég idegörlő, ti mit tennétek? Elküldeni nem lehet, mert a régi szomszédai is ki akarták hívni a rendőrséget, olyan hülye volt, jobb őt nem emberek közé engedni. De mit csináljunk vele?



2013. máj. 20. 17:39
 1/6 anonim válasza:
38%
Szerintem sajnos semmit. Az én mamám is itt él velünk és egyre rosszabb. (Mondjuk ő eleve sosem volt normális.) Múltkor már orvost is hívtunk hozzá, de ő is tehetetlen, akarata ellenére nem küldhetik be sehová. Mi szeretnénk otthonba adni, de mivel esze ágában sincs menni tovább kell tűrnünk. Átérzem a helyzeted. :(
2013. máj. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
te nem igazán tudsz tenni semmit, vagy megvárod míg elpatkol, vagy ha a családod többi tagjának is elege van belőle közösen megbeszélhetitek hogy melyik idősek otthonába dugjátok be.
2013. máj. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%
Remélem kérdező és második válaszoló majd rólad is így fog beszélni az unokád.
2013. máj. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Orvoshoz kell vinni őt, valószínűleg valamilyen agyi problémái vannak. Az én nagymamám is művelt hasonló fura dolgokat, kihívtuk hozzá az ügyeletet, és kiderült, hogy érszűkülete volt, amelyet ha nem kezeltetünk, pár hónapon belül meghal. Megműtötték, most ugyan rengeteg gyógyszert szed és kicsit lassabban mozog, meg néha elfelejt egy-két dolgot, de már nem olyan, mint régen.
2013. máj. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
Megpróbálhatnátok gyámság alá vetetni, pszichológushoz elvinni, hátha...
2013. máj. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
32%

Ha ilyen van, hogy bezár, rögtön hívd a rendőrséget, lehetőleg sírva...

Minél több papír van a balhéiról annál jobb.

2013. máj. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!