Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki már volt pszichiátrián,...

Aki már volt pszichiátrián, zárt osztályon, elmegyógyintézetben, leírná milyen volt?

Figyelt kérdés

akár ápolóként/orvosként/látogatóként/betegkémt/önkéntesként...


milyen volt a környezet,a hangulat,az emberek milyenek voltak? mit csináltak?


2012. febr. 14. 21:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%

Ambulánsan voltam 3-4x anorexia miatt.

Semmi extra, annyi, h az osztály ajtaja mindig zárva volt, továbbá néha voltak kinn betegek - dokijukhoz, ilyesmi. Na ezt kicsit riasztónak találtam, de csak, mert pszichiátria, és rögtön a veszélyes emberek jutottak eszembe.


Nemsoká megyünk pszichiátriára (Klinika, valamint Vadaskert), mint védőnő hallgatók. Kíváncsi leszek, milyen lesz.


Hangulat? Én fenyegetve éreztem magam vmiért. :)

2012. febr. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%
Ja, egyébként uerről a pszichiátriáról kiment egy kezelt (ne kérdezzétek, hogy), és megölt két másikat.
2012. febr. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%
Én látogatóként voltam pszichiátrián a nyílt osztályon, de a folyosó másik fele már a zárt osztály volt, de nyitva volt az ajtaja szinte mindig. A nyílt osztályon, ahol a családtagom feküdt kedves emberek voltak. Nem futkozott senki késsel a kezében, vagy vigyorgott mint a vadalma. Teljesen hétköznapi, normális embernek tűntek. A zárt osztályról annyit tudok mondani, hogy a folyosón lévő emberekről én nem tudtam volna megmondani, hogy pszichés betegek. A hangulata az egésznek talán egy kicsit jobb volt mint a sima kórházakénak, én legalábbis nem éreztem magam annyira kényelmetlenül. Talán az is közrejátszott ebben, hogy a legtöbb beteg nem hálóruhában volt, illetve nem volt olyan légkor, hogy csöndben, szinte suttogva kell beszélni. Nekem pozitív csalódás volt. Persze örültem, hogy hazajöhetett a testvérem, de ő is azt mondta, hogy a legtöbb szobatársa teljesen normálisnak tűnt (pedig volt köztük aki elég durva betegséggel küzdött), de mégis tudatilag tisztának tűntek. Sokat beszélegettek, játszottak, dohányoztak.
2012. febr. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
értem köszönöm a válaszokat
2012. febr. 15. 20:28
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Engem pánikzavarral utaltak agyi ct-re /asszem így hívják/

volt egy vékony pizsamás srác,mászkált a folyosón,a zagyva szövegeivel szórakoztatta az egyik nővérkét,aki rutinosan odabökött neki néhány szót.mikor beértem a folyosóra megkérdeztem az egyik ápolónőt,merre kell mennem,miközben beszélt hozzám,látszott rajta,hogy k.va stresszes a melója,úgy nézett rám,mint aki számít rá,hogy megtámadom,vagy ilyesmi,szerintem ott az ápolók zöme is megbolondul.Aztán egy fiatal szép lány üveges szemmel fel-alá mászkált a folyosón szótlanul.a vizsgáló szoba előtt egy szerencsétlen alacsony termetű nő ült,teljesen készen volt,végig a földet nézte,szorongó arccal,kérdezték kire vár,elhaló hangon válaszolt.nagyon sajnáltam szerencsétlent.szintén a vizsgáló előtt egy nő egy másiknak azt mesélte,hogy rendszeresen istennel beszélget,és,hogy a hang ami szól hozzá,szöveget is diktált le neki,és még a helyesírási hibákat is kijavította(milyen segítőkész:-))

Annak a nőnek,akivel ez a nő beszélgetett volt ott egy rokona,valszeg a fia volt,de nem ő volt a beteg,bár először azt hittem,mert kérdeztem tőle valamit,és csak mérgesen válaszolt,gondoltam ez se százas,de kiderült,hogy csak az agyára ment már,amit az istennel beszélgetős nő magyarázott végig.lehet,hogy aztán őt is beutalták valahova:-)

az egyik kórterembe be lehetett látni,egy-két idősebb ember feküdt ott,csendben voltak,semmi különös.Az osztály hangulata elég lehangoló volt,lepukkant,málló vakolatú falak,legyek szálldostak,fülledt,állott levegő(ablakot nem lehetett kinyitni.)és lehet,ez most furán hangzik,de mintha éreztem volna azt,hogy itt az egész hangulat más,ezt nem tudom jól elmagyarázni,de a mintha az egész hely sugározta volna magából,mint valami energiát,hogy akik itt vannak,azoknak elmebeteg gondolatai vannak.Talán,ha nem tudom,hogy hova megyek,nem látok egy bolondot sem,mert mondjuk mind bent van a szobákban,akkor is éreztem volna ezt a furcsa feelinget....ez komoly...(tudom,én is beteg vagyok:-))

ennyi.

30/F

2012. febr. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
úúú köszi a részletes választ!!:) te hol voltál?
2012. febr. 26. 08:05
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

szívesen:)

Szent Imre kórházban.

2012. febr. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
95%

gyerekként voltam...

Csak azért egyeztem bele mert azt mondta a doktornő h csak 1 hétig leszek ott megfigyelésre, ebből lett 1 hónap hiányzás iskolából, pedig csak depressziós voltam, azt meg meg lehet oldani járóbeteg-ellátásban. Szerintem azért mondta ezt a doktornő, mert biztos járt vmi támogatás a betegek után. Én gyerekként nem tudtam h működik ez, de én szülőként semmiképp se vinném ilyen helyre a gyerekemet! Rosszabb állapotban voltam mikor kijöttem, az orvosok,ápolók egyébként nem nagyon foglalkoztam velem, csak ott kellett lenni, napirendet összeállítani, néha foglalkozások voltak.

Amikor bekerültem, volt egy orvosi vizsgálat ahol le kellett vetkőzni, és a férfi főorvos a csinosabb lányoknál bennvolt, a többinél nem...

Volt ott egy értelmi fogyatékos lány akit megerőszakoltak, és aztán elvetélt, miután egy másik lány megrúgta, vele nagyon közömbösen, lekezelően viselkedtek.

Volt egy autista fiú aki folyton hintázott, vele tök durvák voltak h ne hintázzon előre-hátra, gúnyolódtak rajta.

Volt egy szégyenlősebb lány akit "erőszakkal lemosdattak"

Lehet nem minden osztály ilyen, de hogy az esetek 90%-ban nem segítenek az tuti, csak beállítják a gyógyszert meg ilyenek!

Ha vki jót akar, menjen magánorvoshoz inkább.


Később mikor meghalt anyukám, ennél sokkal rosszabbul voltam, de én magam utasítottam el h megint ilyen helyre vigyenek, a járóbeteg-ellátást azt vállaltam, ott nem volt gond!


Szóval jobb ha az ember kerüli az ilyen helyeket, és megtesz mindent annak érdekében h ne kelljen ilyen helyekre mennie!

2012. márc. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
100%

ez a cikk is sok mindent elárul az állapotokról:


[link]

2012. ápr. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
koszonom még irtok?
2012. máj. 20. 07:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!