Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan tudnánk kíméletesen...

Hogyan tudnánk kíméletesen elmondani a nagymamámnak, hogy elindítottuk a gondnokság alá vételét?

Figyelt kérdés
Ő meg van róla győződve, hogy szellemileg és testileg is friss és fitt, de ez már messze nem így van. A háziorvosával megbeszéltük az egészet, ő vetette fel először ezt a gondolatot, mert látta, hogy hétről hétre milyen rohamosan romlik az állapota. Még elég sokszor tiszta a tudata és szeretnénk, ha nem hivatalos úton tudná meg, hanem mi közölhetnénk vele. Akinek volt esetleg hasonló feladata, hogyan oldotta meg?
2013. máj. 23. 06:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Volt. Az anyám is kezdett felejteni, majd nem ismert meg senkit..

Gondnokság alá nem vetettük, viszont igencsak oda kellett figyelni...


a mi felfogásunk szerint csak úgy szabad bánni egy ilyen szerettünkel, ahogy elvárnánk,hogy velünk is így bánjanak majd..


egy anya, aki gyerekeket szült, nevelt,aztán az unokáit is pátyolgatta persze úgy, hogy dolgozott is, az nagyon nagy figyelmet, törődést érdemel..nehéz, de ki tudja, neki milyen nehéz volt..csak sejtettük...


a kérdésedre nem válaszoltam, de nem is tudok...a lelkiismeretedtől függ..

2013. máj. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Hivatalosan soha nem vettük gondnokság alá.

Odafigyeltünk, hogy minden rendben legyen nála, körülötte, minden napi dolgot elintéztünk neki, helyette, de ilyen "jogi procedúrát" nem folytattunk le.

Szerintem ezzel csak rontani lehet az állapotán!

2013. máj. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
14%
Ne haragudj de én nem tudnám beadni egy otthonba az anyámat...Ha ezt takarja ez a gondnokság alá vétel. Én sem szeretném ha idős koromban, amikor már nem lennék teljesen százas, bedobnának egy otthonba, ahol a kutyát nem érdekelné mi bajom van. Igaza van az elsőnek! Úgy bánj a szeretteiddel ahogy Te is szeretnéd, hogy Veled bánjanak ilyen idős korodban!
2013. máj. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%

Szerencsére nagyon ritkán helyeznek gondnokság alá időset, beteget. A gondnokság alatt is ugyanúgy kell gondozni, mint előtte.

A gondnokság csak anyagi megfontolásból kerül szóba. Ti veszitek fel a nyugdíját, esetleg ti követelitek halála után a vagyonát stb.

De ha a Gyámhivatal vagy valamelyik rokon úgy látja, hogy nem megfelelően gondozzátok, megszünteti a gyámságot.

Gondozzátok a mamát, beszéljétek meg vele, hogy felvehessétek a nyugdíját, akkor nincs értelme a gyámság alá helyezésnek.

Még a pszichiátriai betegeket is ritkán helyezik gyámság alá. Csak akkor, ha ön- és közveszélyes.

2013. máj. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Utolsó: a gonddokság alá vétel NEM azt jelenti, hogy otthonba kerül, hanem hogy a jogi ügyeket helyette a gyerekei (vagy akit gondnoknak kijelöltek) itnézik, tehát nem tudja a nyugdiját odaadni idegeneknek, elajándékozni a házát, stb., tehát igy biztonságban lesz, ha megbetegszik, akkor szintén helyette döntenek, hogy szükséges-e kezeltetni.


Mellesleg sokan nem azért adnák otthonba az idös családtagot, mert nem AKARNAK vele foglalkozni, hanem mert nem TUDNAK. Ugyanis ha napi 10 órát elvannak dolgozni, akkor nem tudnak egész nap odafigyelni a rokonra, és ha közben felgyújtja a házat (mert nem tud odafigyelni arra, hogy mit csinál), akkor nem segit neki, hogy OTTHON, a saját lakásában égett halálra....

2013. máj. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
31%
Bocsánat, nem tudtam mit jelent, való igaz, de akkor is sajnálnám ha be kellene adnom. Remélem nem kerül sor rá!
2013. máj. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
36%
számomra teljesen elképzelhetetlen az ilyen gondokság alá vétel...és azt gondolom ezt nem is lehet kiméletesen közölni...szerintem szíve szakad meg a nagymamádnak...az én nagyim egész áletében azon munkálkodott ,hogy a gyermekei ,unokái szeretetben,anyagi biztoságban éljenek...ő is feledékeny,már nem a régi,mi mellette vagyunk mindent elintézünk ,vásárolunk,szeretjük...a pénzét ő maga veszi fel aztán amire szüksége van azt kifizeti...a maga kis módján éli a világát,annyi hogy minden segítséget megkap ,hogy minnél tovább így legyen...az idős embereket kiszakíttani az otthonából és idegen kezére bízni számomra kegyetlen...ha nincs más megoldás a nyugdíjából fizessetek mellé ápolot
2013. máj. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Dehogy adjuk otthonba, hozzánk fog költözni!


Nekünk sem a hivatalos út volt az első gondolatunk, de mostanra nem maradt más lehetőségünk. Sajnos ő meg van róla győződve, hogy mindent el tud még intézni, tudatosan nem fogadja el a segítségünket, titkolózik stb.. A számláival elmaradt, minden a kikapcsolás szélén áll, de ő állítja, befizette a csekkeket és csak a szolgáltatók tévednek. A legutóbb megtaláltuk a havi számlákat kidobva a szemétbe, persze egyet sem fizetett ki, az, hogy a pénzt hová teszi rejtély. Ráadásul iszonyú magas a rezsije is (120000Ft), mert mindig minden lámpát égve hagy, a csapokat elfelejti elzárni stb.

Állítja, hogy minden nap elmegy és bevásárol magának, de az utóbbi 2 évben a lábát sem tette ki a kertből, mi veszünk meg neki mindent, az orvos pedig hetente jár hozzá. Ha szembesítjük a tényekkel, egyszerűen elzavar minket, hogy ne hazudozzunk neki.

A ház ráadásul nem az övé, mert a férjének a tulajdona volt és az a halála előtt mindent az első házasságából származó gyerekekre iratott. Ők eddig elnézték, hogy ott él a nagymamám, de lassan kezd náluk betelni a pohár, mert a szolgáltatók, már őket is megkeresték.

2013. máj. 23. 08:00
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

Hát keress rémtörténeteket amiket elmondhatsz neki, hogyan is jártak idös emberek, akik megfagytak udvarukon vagy elkoborltak és bele estek egy csatornába....


Èn pár hete találtam egy idös nénit (80 feletti lehetett), egy folyó parton. Elöször fura volt, hogy olyan idösen mit kolbászol ott. Aprócska gyerekeimmel mentünk játszótérre. Aztán megkérdezte, hol van a városközpont. Ez már fura volt, és mikor kérdezgettem, hol lakik, akkor egy távoli falut adott meg. Kérdeztem, mivel jött, akkor repülöt emlegetett. Szóval ott áltam, hogy mit csináljak, aztán mint a villám útnak indult. Féltem, hogy bele esik a folyóba. ìgy hívtam a rendöröket. nagyon megköszönték, mert ilyen nénikkel szokott lenni a tragédia. Mondták a rendörök is , hogy csak olyan helyre viszik ahol van valaki. Haza akart a néni menni, de mondták, hogy oda nem viszik, mert ott nem lakik csak ö. Aztán én elmentem, mert a gyerekek nyafogtak, de ha én nem hívom a rendöröket lehet bele esik a folyóba és meg van a tragédia. MEgtudta mondani a címét is, de foggalma sem volt merre induljon el.

2013. máj. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
94%

Szia


Végre megittam a kávémat, eljutottam odáig, hogy válaszoljak is. Addig érkezett szép számmal válasz, amiken én meglepődtem. És az enyhe kifejezés.


Hol irta a kérdező, hogy otthonba akarják vinni? Azzal mi a baj? Nm a rémhírekre kennék kíváncsi.. Nekem van tapasztalatom jó és rossz egyaránt, lakott nálunk a nagymamám, utáltam gyerekként, akármennyire is szégyenlem. Nagyon nehéz volt, egy beteg nagyszülővel élni, majdnem ráment a családi életünk, a mamának állandó orvosi felügyelet kellett, akkor került otthonba.. Mindegy is már, nyugodjék békében, 16 éve nem él!



De

Itt csak gondnokság alá vételről lenne szó AMIT AZ ORVOS JAVASOLT,

Az utóbbi kommentet olvasva már égen szükség volt erre...


Felhívnám minden károgónak a figyelmét erre:


"Ha a gondnokság alá helyezés szükségességéről a gyámhatóság tudomást szerez, a gondnokság alá helyezési eljárást meg kell indítania, ha ezt a nagykorú személy házastársa, egyeneságbeli rokona, testvére a gyámhatóságnak a perindítás szükségességéről való tájékoztatását követő 60 napon belül nem teszi meg."



Itt orvos javasolta, aki, ha nem tesznek semmit köteles jelenteni....



Alapvetően az érintett személy jogvédelmét biztosító eljárás, melynek lényege,hogy az érintett személy belátási képességének csökkenése miatt egyfajta felügyeleti ellenőrzésre van szükség a cselekményei felett, illetve csak a felügyelő – gondnok – tehet olyan jognyilatkozatokat, melyek a gondnokoltra vonatkoznak.

Ezt jelenti a gondnoksg alá vétel.



Igen ezzel vissza lehet élni, ez a hátránya, de nincs most erről szó. A mama nem képes már észbentartani a havi feladatait, igen el tudna mennia. Postára, ha eszébe jutna, hogy menni kell...


Kérdezőnek:



Igazán kíméletesen nem lehet, elé kell tenni a számlákat, hogy ki fogják lakoltatni, ha így folytatódik. (Ellenkezni fog, hogy befizeti, de mást nem tdusz mondani)

Elmondani, hogy az orvos hívta fel a figyelmeteket, ha ez nem történik meg, akkor büntetésre számíthattok, őt pedig otthonbaviszik. Így hozzátok tid költözni, ott lesz veletek, unokák, édunokák stb(ha van) nyugodtan mehet a dolgára ha szetne, de már aggódtok érte, ha elesik stb, és ti nem vagytok ott, nem szeretnétek, ha masok visszaélnének a jóindulatval, és megígéritek, hogy semmit nem tesztek anélkül, hogy őt ne kérdeznétek,és nem nyúljátok le a nyugddíját....


Lesz durcizás, haragudás, de végiggondolja és le fog nyugodni..


Én így csinálnám...

2013. máj. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!