Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csináljak hogy végre ne...

Mit csináljak hogy végre ne kritizáljon a nagyapám?

Figyelt kérdés

14 éves koromban elköltöztem anyáméktól a nagyszüleimhez, az elején minden rendben is volt. Persze előfordult hogy "humorizált" ami minden alkalommal sértő volt, és amikor ez meg lett mondva neki akkor még tovább piszkált.

Úgy két évvel ezelőtt súlyosbodott a probléma, megpróbált beleszólni a továbbtanulásomba. Állítása csak "segíteni" próbált (ragaszkodott hozzá hogy ugyanúgy gépész vagy villamosmérnökire járjak mint ő), de engem ez az irány nem érdekelt (végigvittem a saját célomat).

Egy évvel ezelőtt anyám az adósságok miatt elvesztette az öröklakását és albérletbe költöztek, emiatt nagyapám minden alkalommal az orrom alá dörgöli, hogy én is ilyen leszek és a híd alatt fogok csövezni anyámékkal.

Másrészt tökéletesen életképtelennek és idiótának tart. Már eldöntötte helyettem hogy hol fogok élni (vidéki kis faluban, ahol szerinte nem lesz áram és víz), hány gyerekem lesz (6-7), mi lesz a férjem foglalkozása (mérnök). Az őrületbe kerget, mert ha nem azt emlegeti, hogy hogyan rontom majd el az életem, akkor a saját elképzeléseit szajkózza állandóan. Mit tegyek hogy végre békén hagyjon? Már elengedtem a hülyeségeit a fülem mellett és hallgattam, türelmesen közöltem vele hogy ez rosszul érint és egyszer sírva-üvöltve bezárkóztam a szobámba.

19/L


2013. júl. 29. 11:41
 1/2 Argloss ***** válasza:
Kérni kellett volna, hogy nyáron is maradhass kollégiumban és el kellett volna menned dolgozni. Nagyapád már öreg és nem fog változni. Lehet, hogy ezt ő segítségnek fogja fel és nem bántásnak.
2013. júl. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nem fog változni. Segíteni szeretne, azt gondolja, hogy a korából adódóan ő jobban tudja, mire van szükséged. Sajnos erre csak az a megoldás, ha azt mondod, nagypapa, nagyon szépen köszönöm a tanácsod! De ha nem sikerül, majd segítesz? Nagyon szeretlek. Meg hasonló :) Ő még a szocializmusban nőtt fel, ahol mindenkinek mindent magának kellett megoldania (ld. ezermesterek). Ma már nagyobb a szabadságod, hogy mi lesz belőled... De ő ezt már nem érti, értheti meg, mert a világ változott, viszont nyugdíjasként az állam egy búrában tartja, ahol nagyon ő már változtatni sem tud a helyzetén. Szeresd, amíg még lehet, mert eljön az idő, amikor hiányozni fog :) És hidd el, bármi lesz is belőled, ő büszke lesz rád, max nem fogja kimutatni, mert ilyenek a nagypapák (tapasztalatból mondom, nekem nagyon hiányzik az enyém) 38F.
2013. aug. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!