Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért féltenek ennyire? Ugy...

Miért féltenek ennyire? Ugy érzem nem lehet életem?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. Soha nem voktam bulizós, néha elmentem a barátnőimmel sétálni, filmet nézni.ilyen sulibulin kívül nem voltam diszkóban, soha nem maradtam el sokáig. Apukám meghalt 3 éve, azota minden megváltozott, itthon vagyok, dolgozom, segitek amiben kell. Egy kis faluban élünk, nincs nagy pörgés. A nagyszüleim mindig is tulaggodtak mindent. Nagyon szeretem őket, de szerintem kicsit tulzásba viszik a dolgokat... Az történt legutóbb, h megkértek engem és néhány volt osztálytársamat, h énekeljünk egy iskolai rendezvényen, össz is gyűltünk próbálni. 7kor mentem el itthonról, a templom melletti kis épületben van mikrofon, zongora, ott volt a gyakorlás, a mi házunktól olyan 50-60 méterre csupán. Nagymamám meg nagyapám nagyon ki volt borulva, mikor megtudták h 21:07 orakor értem haza, ki is kaptam, h addig maradtam, meg mondták, hogy ha nem jöttem vna 10 percen belül átjönnek és hazahivnak, mert ilyenkor aludnom kell már. Majdnem elsirtam magam, annyira rosszul esetz. Pedig nem játszottam el soha a bizalmukat,nem ertem miert kell ilyen szigoruan fogniuk...anyukám is ilyen lett, ők mondják mindig, h ne engedjen el, meg hogy nem kell olyankor már elmemni itthonrol. Nem akarok vitázni, mert sokkal tartozom nekik, de ugy érzem igy soha nem lesz életem... nem akarok hajnali 3kor hazajönni részegen, de azért ne legyen gond h 9kor vagyok itthon...mit tegyek?


Bocsi a hibakert meg az ekezetek miatt, csak telefonrol vagyok és most is sirok...


2013. aug. 28. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Kicsit kamukérdésnek tűnik, meg kétlem, hogy valóságban történik ilyen meg egy falubeli épp a telefonjáról ír gyk-ra XDD esetleg ha iphonod van.. Na mind1 a kérdésre válaszolva kikéne magadért állni
2013. aug. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát 2 választásod van vagy megpróbálsz beszélni velük és elmondod nekik hogy neked ez rosszul esik vagy jön a költözés!
2013. aug. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De miert lenne kamu? Nincs okostelefonom, csak egy egyszerű, de van rajta net. Hidd el, nem pötyögtetném 15 percig ezt a kérdést ha kamu lenne... De mindegy, te dolgod h elhiszed vagy sem.

A válaszokat köszönöm.

2013. aug. 28. 21:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos én 20éves lány vagyok, és nekem az édesanyám ilyen, soha nem lesz normális életem. nem hagynak élni, nem mehetek sehová se, még annyi helyre se mint te
2013. aug. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szülőként írom, mert megboldogult lánykoromban engem sem engedtek sehová. Na, a lányaimat engedtem. Hallgattam is anyámtól! Egy nyugis időpontban ülj le anyukáddal beszélgetni. Mond el neki, nem férjet keresel, de a kapcsolatokat is tanulni kell. Bizony kell, hogy ne szaladjon bele az a naiv lány az első kalandor karjaiba, tapasztalat hiányában. Az idő telik, és kell fiatalok társaságában lenned, mert ha kiesel belőlle, nem lesz közös témátok, és ezért kirekesztett leszel.

Majd jön a falu szája: Mindenki söpörjön a saját háza táján. Mondd, régen voltak bálok, fonók, kerítő asszonyok, de most Nektek kell a közösség, hogy megtaláljátok a párotokat, és tudjatok beszélgetni.

Jön a többi kifogás: Beszélgess velük. Tedd azt! Meséld el (de részletesen!) a számítógép, okos telefon, és egyéb kütyük működését. Rájönnek, sűrű pislogás közben, bizony, ez nem közös téma...

Féltenek, mert az a dolguk. De az fullad hamarabb vízbe, aki nem tanult meg úszni. Anyukádat elég meggyőzni, ő majd rendezi a saját szüleit. Ennyi régimódi felfogásúval ne vedd fel a harcot, csak veszítesz! Sok sikert!

2013. aug. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3 éve dolgozol? Miért nem tanulsz? Az a kitörés lehetősége.
2013. aug. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!