Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen velem mindenki?...

Miért ilyen velem mindenki? Hogy lehetne boldog életem a semmiből?

Figyelt kérdés
Mióta megszületett tesóm nem figyelnek rám a szüleim. Sokáig depressziós voltam, titkoltam. Nem is érdekelte őket hogy miért volt így: reggel elvittek oviba/suliba, délután hazamentem egyedül és másnap találkoztunk megint. Bezárkóztam a szobámba. Mikor tesóm megszületett elköltöztünk. Az új helyen nem voltak barátaim mostanáig. Suliba most már oda járok ahol régen laktunk. Anyának egyszer elmondtam mindent és elakart vinni szakemberhez. De nem engedtem. Apám nagyon bunkó. Anyámat, tesómat, engem, rengetegszer megbánt. Anya el is akart válni de apám mondta neki hogy ha elválnak övé a két gyerek. Nem váltak el. Ezeket azért írom le mert megint ilyenek velem. Jelenleg kint röhögnek a régebbi videókon uncsijaimmal amin rajta vagyok. Ma már többször apám olyan szinten lehordott a semmiért mindenki előtt hogy nem bírom sírás nélkül. A barátaim kihasználtak, és utána mindenfélét terjesztettek rólam. Van bár barátom de nem igaz barátok. A barátom nem keres, nem érzem hogy tényleg szeretne. Egész életemben csak boldog akarok lenni. De hogy legyek az?

2013. júl. 27. 22:54
 1/10 graffitis válasza:
50%
meg értelek rossz lehet jössz privibe ( lány vagyok) csak segíteni akarok
2013. júl. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
78%
Ugyanez van velem is...:( 14/l
2013. júl. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kezelni azt, ami nem az erősséged, és kamatoztatni azt, ami az erősséged, ez a kulcsa annak, hogy megtaláld a boldogságod! Mai napig többen vannak azok az emberek, akik hülyének néznek, mint azok, akik őszintén szeretnek, de nem az emberek miatt szeretem tenni azt, ami vagyok, amit élvezek, hanem magam miatt. Ez az én erősségem, és nem sértődök már meg, ha lehurrognak. Ehhez idő kellett, így jutottam ide, de ha kell, szívesen segítek, írj privátot bátran!
2013. júl. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is ugyan így vagyok ezekkel a dolgokkal, testvér, szülők, pasi, barátok.. mindegyik egy nagy nulla egytől egyig.. Már rájöttem, hogy úgy érezhetem magam a legjobban, ha félvállról veszem mindegyiket, egyszerűen nem érdekel az sem, ha meg akarnak bántani.. csak magammal foglalkozom, a többiek meg elmehetnek a p... ba. Azt ajánlom, tedd te is ezt, lehet, hogy nem leszel halálosan boldog, de ha komolyan veszed őket, akkor egyre rosszabb lesz. ( 20L)
2013. júl. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Anya el is akart válni de apám mondta neki hogy ha elválnak övé a két gyerek."


Várj ezt nem értem. Mi az hogy övé a két gyerek? Kinek képzeli ő magát hogy eldöntse hogy övé a két gyerek? :/

2013. júl. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ugyan ez nem nagy vigasz neked, de minden azért történik, hogy a sokkal életképesebb emberek sokkal életképesebb utódai legyenek sikeresek. Te itt szorongasz mások cselekedetei miatt, mások pedig sikeresek a saját cselekedeteik miatt. Érdekli őket az, hogy ki mit gondol róluk? Persze ezt egy vesztesnek sosem lehetne megmagyarázni.
2013. júl. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. 6. válaszoló! ezt apa részletesebben mondta anyának. a bíróság is így ítélné meg mert ő tud eltartani minket
2013. júl. 28. 00:32
 8/10 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz helyzetben vagy és sajnállak emiatt.Hány éves a testvéred?Miért nem figyelnek rád?

Szerintem később leszel boldog.Az élet későbbre tartogatja a boldogságot számodra.Vigasztaljon ez a tudat.Amúgy ne erőlködj,ne akard nagyon a boldogságot,mert akkor semmibe veszik.Engedd,hogy a dolgok maguktól alakítsanak neked helyzeteket,amikben boldog lehetsz.Keresd a lehetőségeidet!Apáddal való kapcsolatodat szerintem már sajnos megmenteni nem tudod,de a testvéreddel és anyuddal össze tudsz fogni.Gondold ezt át.. szeresd őket!

2013. júl. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem voltál depressziós, csak ráfogod. Egy depressziós, főleg, ha először olyan, nem fogja tudni észrevenni magán a tüneteket, sem pedig kiszabadulni ebből az állapotból saját akaratából, csak szakember segítségével. Magad alatt voltál, és inkább játszottad, hogy depressziós vagy. Ez nem baj, minden kamasz életében van egy depressziós pont, mikor minden rossz, mindenki utál téged és vica versa. Majd kinövöd.


Egyébként velem is ez volt, annyi különbséggel, hogy nekem sosem volt apám. Otthon élt velünk, de egy alkoholista disznó volt, ritkán járt haza a kocsmából. Igaz, engem sosem bántottak a szüleim, de ahogy unokahugom megszületett, elkezdett körülötte forogni a világ, én meg le voltam kakkantva. Neki mindent, nekem semmit.

A "barátok" iránt is ugyanúgy éreztem (és érzek a mai napig), mint te: mindegyik csak érdekből volt mellettem, ha én kértem segítséget, sosem kaptam, ha ők, én mindig önzetlenül adtam. Talán 6 igaz barátom van, akik tényleg azok, a többiek csak haszonlesők, és inkább kerülöm őket. A párom viszont nagyon sokat segített, jobb lenne, ha te is vele lennél, beszélgetnél vele. Biztos, hogy szeret, csak dolga van, és ezért nem keres. Keresd te! Beszéljétek meg, mondd el, hogy érzel, aztán majd lesz valahogy.


Tudod, van egy pár dolog, amit meg kell értened. Engedd meg, hogy kedvenc énekesemtől és példaképemtől, Wiz Khalifától idézzek: "Ha nem tetszik a helyzet, amiben vagy, TE vagy az egyetlen, aki változtathat rajta." Hogy hogyan? Ezt már neked kell tudnod. Keress hobbikat, elfoglaltságokat, amik boldoggá tesznek. Nem baj, ha egyedül csinálod, csak foglald le magad. Később akár profitálhatsz is belőle, ha mondjuk rajzolni szeretsz, lehet, hogy művész lesz belőled.

Az meg, hogy a videókon röhögnek... Menj, és nevess velük! Ha nem tudsz nevetni magadon, akkor nehéz életed lesz. Különben is, az a múlt, kár rajta idegeskedni. "A múltat nem lehet kitörölni, megváltoztatni, kijavítani vagy elfeledni - csak elfogadni." valamint "Attól, hogy a múlt kocogtatja a vállad, még nem kell hátranézned." - ez is két Khalifa idézet.


Remélem tudtam segíteni.

2013. júl. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat! mindenki nagyon sokat segített:)<3
2013. júl. 28. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!