Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ilyen esetben is van láthatási...

Ilyen esetben is van láthatási joga a nagyszülőknek?

Figyelt kérdés
Amikor első gyermekemmel terhes lettem anyám elzavart mondván vagy elköltözök vagy elvetetem,én elköltöztem a párom szüleihez, ennek 10 éve. 21 éves voltam akkor.Szülésem közben anyám kijelentette zabi gyerek és nem fogja tudni szeretni. Kisfiú lett, másfél éves koráig vittem a szüleimhez minden hétvégén, hogy hátha megszeretik. Aztán ők elköltöztek és nekem nem szóltak melyik nap költöznek és mire mentem le már nem laktak ott. Azután sok évig nem találkoztunk. Néha felhívott anyám, de ennyi. Aztán 3 éve terhes lettem a második kisfiammal, az utcán láttak meg a szüleim nagy hassal. Közölte anyám minek nekem második gyerek. Ő is kisfiú lett. Apám el se jött megnézni, anya kb 4-szer jött három hónapos koráig utána közölte menjek én. Én nem mentem mivel apa nem látta a kicsit én se vittem. Meg nem is szerették az első gyereket se sose. De én sose tiltottam meg hogy eljöjjenek ide. Aztán jött a harmadik gyerek, ő kislány lett. Apa rögtön szaladt a kórházba, jelzem még ekkor se látta a második fiamat. Most a kicsi 6 hónapos és most 3 éves lesz a kicsi fiam és nemrég jött fel apa megnézni az unokáját. Ezután bejelentették ha nem viszem el a gyerekeket hozzájuk akkor mennek a gyámhatóságra. Hát kérdem én a két fiúnál nem akartak láthatást, csak a kislánynál? Így szerintetek van esélyük kapni láthatást?

2013. okt. 1. 13:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem eselyes, hogy csak egy gyerekre megkapna....
2013. okt. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Kedves Kérdező!

Sajnos nem fogok tudni érdemi választ adni, de nagyon sajnállak a történtek miatt.

Az igazság azt kívánná, hogy erre ne legyen lehetőségük, és kell, hogy legyen valamilyen kitétel erre vonatkozóan, mert érdemtelennek minősülnek a láthatásra így, hogy téged kiraktak az utcára, és a többi gyerekkel sem tartották a kapcsolatot. Kérdezz meg egy ügyvédet.

De olyan biztos nincs, hogy neked KELL vinni hozzájuk az unokát, ráadásul csak az egyiket.

Menj be te a gyámhatóságra érdeklődni.

2013. okt. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
menjenek csak a gyámhatóságra. Nem sokat fognak elérni vele.
2013. okt. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Pereljenek csak :) Úgysem érnek el vele semmit.

A láthatás nem arról szól, hogy te viszed, hanem ők mennek, a te jelentétedben láthatják, főleg, ha ilyen kicsi gyerekről van szó.

2013. okt. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Nagyszülői láthatási jog létezik. Ezért nekik kell pert indítani.

Ha meg is kapnák, 3 év alatti gyermeket nem vihetnek el az engedélyed nélkül. Tehát hozzád kéne felmenniük, és ott láthatnák a picit. Általában havi 1 alkalmat ítélnek meg, és 1 hetet a nyári szünetben.


Ennek ellenére, ha a bíróságon elmondod az egész történeted, nem hiszem, hogy megkapnák a láthatási jogot.

A helyedben ügyvédet fogadnék.

2013. okt. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Remélem tényleg nincs joguk ilyen estben látni őket.
2013. okt. 1. 13:47
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Ügyvéd mindenképpen.

3 év alattit nem vihetik el.

Ráadásul a láthatást nem akadályozzátok, hiszen akkor mennek amikor akarnak.

2013. okt. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Egy gyerekre nem kap, az tuti!!! hadd menjenek csak a gyámhatóságra...
2013. okt. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Isten ments, hogy az én 10 éves fiamat elvigyék akár egy napra is. Szegénykém bele is betegedne, főleg, hogy ő már ismeri a történetet. Akkor mindenképp elmegyek ügyvédhez, biztos ami biztos!
2013. okt. 1. 13:57
 10/11 anonim ***** válasza:
69%

Tessék megjegyezni, hogy nagyszülőnek NINCSEN láthatási joga!


Nyugodj meg, ők peidg csak menjenek a gyámhatóságra. Láthatási joga egyedül az elvált vagy külön élő házastársnak vagy élettársnak (aki ez esetben a gyerek apja) van, és csakis a bíróság ítélete alapján.

2013. okt. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!