Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Konkrétan milyen gyakorisággal...

Konkrétan milyen gyakorisággal, milyen időtartammal illeti meg egy nagyszülőt az unokák láthatási joga? Hány éves gyereket lehet a szülőktől elhozni?

Figyelt kérdés
Én nagymamaként írok. Fiamnak két kisfia van;egy éppenhogy kétéves és egy féléves. A menyemmel nem tudtam jó a kapocslatot kialakítani, ezért az otthoni békesség kedvéért a fiam is fokozatosan eltávolodott tőlem. Most ha valamiért megorrolnak rám, akkor egyálatlán nem láthatom az unokákat. Gyakorlatilag ha nem úgy táncolok, ahogy ők fütyülnek, akkor nem láthatom a gyerekeket. Kávzi zsarolnak a gyerekek láthatásával. Mit tehetnék? Konkréten mennyi és miylen láthatás illet meg mint nagymamát? Eddig durván csak havonta 1 alkalommal, akkor is csak 2-3 órára láthattam őket.

#unokaláthatás
2013. júl. 12. 17:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
A kapcsolattartásról - a szülők és a nagyszülők megegyezésének hiányában - a gyámhatóság dönt. Szóval gyámhatóságon kell ez ügyben intézkedni.
2013. júl. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

"Gyakorlatilag ha nem úgy táncolok, ahogy ők fütyülnek"


Ez pontosan mit takar? Hogy folyamatosan "jótanácsokkal" bombázod a menyed? Mindenbe beleszólsz? Leszólod a nevelését? Milyen értelemben kell úgy táncolnod, ahogy ők fütyülnek? Amúgy nem kötelezheted őket láthatásra, amennyire én tudom.


Nem hogy amúgy megpróbálnál jó viszonyt kialakítani, te már rögtön a láthatással jössz. Ha úgy viselkednél, akkor szívesen látnának. És senki se olyan papucs, hogy ok nélkül nem akarja a saját anyját látni. Valamit csak tettél, hogy a fiad is a felesége mellé áll.

2013. júl. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Konkrétan megítélik a bíróságon ha hajlandó vagy addig elmenni. Viszont ezzel szinte biztos, hogy végleg meg fogod rontani a kapcsolatot. Amúgy még az se biztos, hogy úgy ítélnek hogy elviheted a gyereket, konkrét esetről tudok ahol a nagyszülő megkapta ugyan a láthatási jogot, de csak a gyámhatóság által fenntartott helyiségben felügyelet mellett.
2013. júl. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Ha nem tereled jogi útra a dolgot, valószínűleg ez így is fog maradni, viszont nem tudom, hogy neked jó érzés lenne-e, ha a neked ítélt láthatáson kéne látnod őket. Inkább próbálj meg jó kapcsolatot kialakítani a gyerekeddel és a feleségével. Mégis hogy kéne táncolnod, mit fütyülnek? Nem tudom elképzelni, csak azt, hogy az az igazi házsártos anyós vagy. Egy visszahúzódó, kedves, jóindulatú, szeretetreméltó nőtől nem igazán szokták eltiltani az unokáit. Amúgy én kb. 3 éves koromtól jártam úgy a nagyszüleimhez nyaranta 1-1 hétre, hogy értem jöttek, vagy a szüleim vittek. kb. 150 km-re laktunk tőlük. Ez pár évig tartott. Utána mi is odaköltöztünk, olyankor már csak nap közben találkoztunk, nem volt ottalvás. Amikor nagyobb lettem akkor pedig már nem is mentem, mert nem szerettem ott lenni. De a szüleim mindig küldtek volna. Most felnőttként átlagosan félévente egyszer néhány órára találkozok nagymamámmal, már csak ő él. Borzalmas személyisége van, ezt is nehezemre esik kibírni.
2013. júl. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Pontozzátok le 0-ra a válaszom, de akkor is igazam van szerintem. Ha a nagymama úgy viselkedik, ahogy kellene, akkor nem tiltanák a gyereket tőle. Miért kélne bíróságra mennie? Nem hogy MEGPRÓBÁLNA kialakítani jó viszonyt, neeeem, neki láthatást kell kiharcolnia.


Nem azt mondtam, hogy táncoljon, ahogy fütyülnek. Azt KÉRDEZTEM, hogy mivel vívta ki ezt a bánásmódot? Ha a kérdésem sértő volt, azért elnézést.


Írhat nekem privátot, sértődhet meg, de a kérdésemre még nem kaptam választ. Ez így hiányos. Amíg nem ír le konkrétumot, addig nem tudok válaszolni érdemben, csak kérdéseket teszek fel, hátha ki tudok egy példát húzni Önből.

2013. júl. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Mama beindult, privát levelekkel bombáz. Nem magát, hanem az unokát tartja szenvedő alanynak, aki elesik a nagyszülőtől kapott kényeztetéstől és szeretettől. Érdekes, a kérdésben még erről az álláspontról szó sem volt, ott még magát sajnálta, amiért majdhogynem kitagadta a család.
2013. júl. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%
Miért kell neki ugrani. Kérdésre válaszoljatok ha nem tudtok akkor meg semmit sem írjatok.
2013. júl. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Csak tisztázásképpen. Olyan nincs, hogy csak az egyik oldal tehet valamiről.

Ugyanez megy Anyós topicban is, csak ott mindenért a meny a hibás mostanában.

Nagymamám (isten nyugosztalja) Felnevelt három remek férfit. Aztán eltemetett egyet.

Mi a szüleimmel együtt éltünk vele. Mikor anya sokat dolgozott, anyánk helyett is anyánk volt, sohasem szidalmazta a menyeit, semmi.

Nagy bátyám megházasodott, és elvett egy konrtollmániás pitát.

Tisztán emlékszem arra nőre, ha valamiért (háromhavonta) náluk voltunk azt is megszabta, hány pohár vizet ihatok, hány kocka vécépapírral törölhetem ki... Szó szerint!

Ha a nagyim csokit vitt a gyerekeknek, akkor miért ezt, miért ennyit, stb.

Végül elváltak, azt sem tudom, mi lehet az unokatesóimmal. Jelenleg face-en keresem őket.

Nagybátyám is belerokkant ebbe.

Hozzáteszem besikerült nekem egy olyan anyós, aki ehte exnagynéném, de ez van.

Mi lenne, ha inkább objektíven néznétek a kérdést?

Kedves kérdező: szarügy konfrontálódni, de szerintem próbáld meg! Egyszerűen kérdezd meg a menyedtől, mi baja van veled!

2013. júl. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem neked a fiad házassága előtt is voltak problémáid, amik aztán a házasságkötésével felerősödtek. Aztán a gyerekek születése után mérlegelték, hogy kell-e ez nekik. Kell-e ilyen rossz hatás a gyerekeiknek és a házasságuknak.. És aztán szépen lassan eltávolodtak tőled.

Időnként még megfelelési kényszerből elmennek hozzád, de aztán olyan baromságokat művelsz, hogy azt a havi egyszeri látogatást sem bírják ki.

Ha nem szereted a menyed és fiad annyira, hogy a kedvükben járj (úgy táncolj, ahogy fütyülnek) akkor mi a francnak kellenek neked az unokák? Ha annyira túltengene benned a szeretet, akkor bizonyára a menyednek is jutna belőle, és nem kéne mindet ráborítani arra a két szerencsétlen gyerekre, akit azzal vert meg az ég, hogy ilyen öreganyjuk van.

2013. júl. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem nem kellene letámadni a kérdezőt,mert nem hiszem ,hogy itt bárki is ismeri a körülményeit...Nem tudhatjuk,hogy miért nincs jó viszonya a menyével...

A szomszédunkban él egy hölgy,születésem óta (25 éve) ismerem,a fia velem egykorú. A hölgy egyedül nevelte a fiút,mert a férje meghalt,amikor a gyerek még csak 2-3 éves volt.Az anyuka MINDENT megtett a gyerekért,senki más nem érdekelte,csak ő.A fiú 20 éves volt,mikor meghalt az anyai nagymama,akitől örököltek egy lakást,ami a srácé lett.Rá 2 évre feleségül vett egy idióta,beképzelt,zsarnok nőt.

A nőnek nem felelt meg az örökölt lakás,kitalálta,hogy vegyenek másikat,persze kettőjük nevére.Eladták a mama lakását,de ugye az nem volt elég az új lakásra,így felvettek hitelt.A nő nem dolgozott,időközben terhes is lett.A hitelt a kezdetek kezdetétől a fiú anyja fizeti.Tény,hogy jól keres,de ez nem lenne kötelessége.

Ezen felül minden hónapban ad 40 ezer forintot a fiataloknak,mert van egy lakása,ami ki van adva,és az abból befolyt összeggel őket támogatja,mondván,hogy ők még fiatalok,több mindenre van szükségük,meg ott a baba is,legyen meg mindenük.

Mindenben segíti őket,nem csak anyagilag,de pl. amikor a menye beteg volt,ő volt vele,takarított,főzött,mosott rájuk.

Olyan aranyos ez a nő,tényleg mindenki szereti,aki csak ismeri,szerintem életében egy rossz szót nem szólt senkihez.Amikor gyerekek voltunk sokat voltunk náluk,volt,hogy kb. 12 gyereknek sütött kalácsot meg csinált kakaót.Egész életében segített ott,ahol tudott,és mindenkihez van mindig egy kedves szava.

A menye viszont úgy van vele,hogy a pénze jó,meg amikor valamit segíteni kell ,akkor jöhet,de amúgy hagyja őket békén.

Az unokát 1-2 havonta hozzák el a nagymamához,annak ellenére,hogy kb. 30 km-re laknak tőle,és ő sem szívesen látott vendég náluk,pedig szerintem nagyon nem ezt érdemelné...

Mindegy,szóval ezt csak azoknak írtam,akik szerint tuti,hogy a nagymama a hibás.


Szerintem ha van rá mód,akkor meg kellene próbálni rendezni a viszonyotokat a menyeddel és a fiaddal.Le kellene ülni,és megbeszélni,hogy mi az oka,amiért ez a helyzet állt elő.Lehet,hogy bennük is vannak sérelmek.Jó esetben sikerül megoldani a problémát magatok között,ez lenne mindenkinek a legjobb.


Rossz esetben jogi úton tudod elérni,hogy láthasd a gyerekeket,de ez biztosan nem túl egyszerű procedúra.Azt nem tudom,hogy ilyen esetekben milyen gyakori láthatás jár,de lehet,hogy a interneten találsz információt arról.hogy általában milyen döntés születik ilyen ügyekben illetve ha jól tudom,vannak oldalak,ahová ha kiírsz kérdést,akkor ügyvéd válaszol,ő biztos tudna mondani valamit arról,hogy mire számíthatsz és mi ennek a dolognak a menete.

2013. júl. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!