Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi az oka, hogy a mai nagy...

Mi az oka, hogy a mai nagy magyar anyák egy része debilként kezelik a 40-60 éves nagymamákat?

Figyelt kérdés

Ne csináljon semmit, ne szóljon a drága okos anyuci szemefényére, nehogy már rábízzuk, biztos, hogy nem ért a gyerekneveléshez.

Legjobb esetben olvashat mesét, ugorhat, ha hirtelen vigyázni kell a gyerekre, meg természetesen anyagilag is támogathatja a családot.

(Nem vagyok ilyen helyzetben, az itt olvasott hozzászólások ihlették a kérdést)



#semmire se jó nagymamák
2013. nov. 18. 10:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
52%

Hm..ide nyilván az írogat, akinek baja, problémája van.

Hogy te ebből azt szűrted le, hogy a mai anyák debilként kezelik a nagymamákat,elég szomorú!

Kicsit szélesítsd a látóköröd, lehet a debilnek kikiáltott nagymamák is megdolgoztak a címért, vagy éppen miattuk lettek a "mai anyák" olyanok, amilyenek.

2013. nov. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Utolsó, sok tekintetben igazad van. No, nem abban, hogy a látókörömet szélesítsem, mert sajnos munkám során rengeteg emberrel találkozom, sok mindent látok-hallok, tehát, hidd el, nem véletlenül tettem fel ezt a kérdést, mert sok esetben SZEMÉLYESEN tapasztaltam ilyesmit.

Abban viszont igazad van, hogy nagyon sok neveletlen, vagy rosszul nevelt gyerekből lesz szülő, és mit is várhatunk egy olyan embertől, aki már eleve nem kapott nevelést.

2013. nov. 18. 11:52
 13/17 anonim ***** válasza:
Gondolj bele: ezeket az anyákat a saját maguk által debilisként tartott nagyanyák nevelték ilyenné. A kőr bezárult. Csak idő kérdése, melyikük van most soron...
2013. nov. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
11-nél van a pont. Lehet, hogy a mai nagymamák is azt vágták a mai anyák fejéhez, amit ők a gyerekeiéhez: El vagy tartva, ezért kuss a neved. Így semmi értelmes dolgot nem tanulhattak meg a szülőktől, csak ezt a debilséget, ami inkább nemtörődömség és önzőség.
2013. nov. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 zabmester ***** válasza:
91%

Szerintem ennek elsősorban az lehet az oka, hogy nagyon sokat változtak mostanra a gyermekgondozási ajánlások. Gondolok itt arra például, hogy egy éves korig nincs tej, pontosan meg van szabva, hogy mikortól lehet húst, tejterméket, gabonafélét adni a babáknak. Ezek az ajánlások (amiket sokszor kőbe vésett szabályként kezelnek) ráadásul elég merevek is, nem sokat bíznak a gyerekorvosok, védőnők, egyéb szakemberek az anyák saját döntéseire. Úgyhogy az anyák inkább pontról pontra betartják ezeket, és magukévá is teszik az ilyen jellegű szabályokat.

Én nem azt mondom, hogy ezek rosszak, csak tényleg nagyon merevek, ráadásul, mivel ez is egyfajta tudomány, jó lenne leszögezni, hogy az elméletek, és azok gyakorlati megvalósulásai is folyamatosan változnak, illetve nem is egyetemesek, csak van egy-két irányadó elmélet, amit a legtöbben követnek, a legtöbben helyesnek gondolnak, ezért javasolják ezeket az anyáknak.


Na de lényeg a lényeg, ezek a mostani ajánlások ráadásul nagy mértékben el is térnek a korábbiaktól. Amennyire én tudom, korábban ezek nem változtak ekkora ütemben, például anyukám még nagyjából hasonló gyakorlatot követett, mint a nagyszüleim, még ha voltak is kisebb eltérések, de ilyen nagyok, mint most, nem igazán. Szóval egy mostani nagymama, amikor ő volt kisgyerekes anya, követett egyfajta rendszert, illetve a saját anyukájától, anyósától is nagyjából hasonlókat hallott, hiszen már akkor is ezek voltak használatosak (apróbb eltérésekkel). Minden joggal meg van róla győződve, hogy az úgy jó volt, hiszen ő is felnőtt, a gyerekei is felnőttek, plusz nem is követi általában annyira az ilyen jellegű változásokat, nem érti, miért rossz az, amit ő mond, miért mondja a lánya/menye, hogy ezzel árt az unokájának.

A másik ilyen dolog meg, hogy valaha az esetek többségében a babák, kisgyerekek ellátását az anyák egymástól, saját édesanyjuktól, anyósuktól tanulták meg. Most viszont az internettől, védőnőtől, ilyen-olyan szakemberektől. Ez érthetően elég sok konfliktushoz vezet.

2013. nov. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon elgondolkodtató a válaszod. Igen, valószínűleg ilyesmi oka lehet.
2013. nov. 18. 17:55
 17/17 mimózácska válasza:
Nekem egy 8. éves unokám van, akivel szeretnék többet találkozni, de mindig akadályokba ütközök. Más nagymama alig győz vigyázni az unokákra, nálunk fordított a helyzet. Nem külföldön élek, és nem is messze, mégis lassan már csak 2 havonta láthatom, aztán majd lesz 3-, 4 hónap és ki tudja még mennyi. Ez sem normális szerintem. Ha így megy tovább, keresek pótunokát, akit szerethetek.
2013. nov. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!