Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csináljak mama erőszakossá...

Mit csináljak mama erőszakosságával? Ha nem akarok menni hozzá elkezd átkozni, meg szidni.

Figyelt kérdés

olyan önző tud lenni. meg sokszor be akar keverni a családban rosszindulatúan-hazudik.


de mindemellett sokat is segít.


de mostanában, hogy 8 hónapos terhes kismama létemre, egy rakás dolog miatt idegeskedek, pattogok (intézem a gyerekholmikat, ki kell festetni a lakást, meg egy millió egyéb dolog, semmi nem megy simán, mindenből csak gond van, meg idegeskedés) ráadásul autóm nincs, mamához majdhogynem km-ket gyalogolok fel a 4-re, pláne a lelkiállapotom sem olyan, felhívom nagy kedvesen, hogy ma nem tudok menni, várom a festőket, meg pakolok nagy bútorokat már tegnap óta (amit nem is lennem szabad emelni...) mindezt figyelmen kívül hagyva, el kezd szidni, mert nem megyek és erőszakoskodik.


de másik mama meg volt, hogy nem ettem meg az egész kaját nála és erre anyával vállvetve a szó szoros értelmében elkezdtek velem ordítani, szidni. már könnyeztem.


mit tegyek, ha felnőtt létemre így uralkodnak rajtam??


2014. márc. 9. 10:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Nem érthetö a kérdésed!!!


Ha saját lakásod/életed van, akkor nem kell a mamákkal, foglalkozni, nem veszed fel a telefont, nem nyitsz ajtót, és kész.


Ha van idöd és kedved, akkor elmégy hozzájuk, egyébként meg nem. Nem neked kell megmagyarázni, hogy milyen elfoglaltságod van - ez magánügyed, hanem ha meg akarod öket látogatni, akkor elötte felhívod, hogy most tudsz menni.

2014. márc. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Figyelj erre csak egy dolgot tudok mondani: a rokonokat nem lehet megválogatni.

Ha ennyire nem érzed jól magad a kapcsolatotokban, akkor nem kell velük tartani a kapcsolatot. Ha meg hogyismondjam rájuk vagy szorulva, akkor vagy elviseled, vagy kiállsz magadért. Megszoksz vagy megszöksz.

2014. márc. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
Ne foglalkozz azzal hogy mit var el toled. Elsosorban a sajat eletedet kell rendezned lassan gyereked lesz. Kulonben is ilyen mamahoz aki szid minek alladoan menni.
2014. márc. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem kellene ennyit kattogni a mamakon, ne foglalkozz veluk.

De azt vegkepp nem ertem mert Te huzkodod a butorokat, intezel mindent terhesen? A gyereked apja hol van ilyenkor?

2014. márc. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

én is úgy vagyok vele, hogy már azon is ki vagyok akadva, hogy egyáltalán miért vagyok én magyarázkodásra "kényszerítve"

igen bennem is bennem van ez az én életem, én döntöm el mit csinálok benne -dolog, és amikor közlöm nem megyek, akkor meg csak az ideget kapom, egy "'rendben szia, de azért majd jelentkezz helyett."


és erre most az van, hogy felhívta a fiát(apát) panaszkodni rólam (keverni már megint) erre apa felhívoitt és szépen kért menjek át, legalább ebédelek, úgy is kell a babának a rendes étkezés (ami amúgy nem jellemző rám) stb stb, szóval már meg apa miatt mégiscsak igen-t mondtam, de belül fel tudnék robbanni!

2014. márc. 9. 10:36
 6/14 A kérdező kommentje:
a gyerek apja sehol - azon már nem is akarok kattogni. amikor eszembe jut, akkor is csak azon vagyok, ha elém kerülne, mennyire a képébe ordítanék mindent. ő hawaii-ozik, én meg intézek mindent totál egyedül, meg szerencsétlenül
2014. márc. 9. 10:40
 7/14 anonim ***** válasza:
41%

Akkor az egyik mama az "anyos" na azt tenyleg lekel sz..ani, ha a fiat nem tudta normalisan megnevelni, hogy a gyerekevel terhes volt parjnak nem kepes segiteni.

Anyaddal azert mas a helyzet, mert ra egyedulalo anyakent meg nagy szukseged lehet.

2014. márc. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
55%
Hogy ha ennyire uralkodnak rajtad, miből gondolod, hogy a gyerekeden nem fognak majd próbálkozni? Azért így már kicsit határozottabb lennél ha ez lebegne a szemed előtt, nem? Másrészt meg tönkre fognak tenni téged és ezeket a dolgokat nem lenne jó ha látná a baba.
2014. márc. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
állj a sarkadra, mert egész életedben presszionálni fognak, meg zsarolni lelkileg. tapasztalatból mondom, h annyit engednek meg maguknak veled szemben, amennyit hagysz. ha megszületik a baba, szintén mindenbe bele fognak szólni, ne ess bele abba a hibába, h engedsz és az van amit ők akarnak, csak hogy békesség legyen, miközben a te meggyőződésed, elképzelésed ellen cselekszel. a gyereknevelési elvek kialakítása a szülő dolga, meg fogod bánni, ha gyengeségből "átengeded" másnak. nekem anyum igazi diktátor típus, olyanokban is irányítani akar, h mikor és miért hívom fel a páromat telefonon, hogy milyen ágytakaró legyen az ágyunkon, hogy mennyit legyen a gyerek a kiságyban, mikor mossam a beáztatott ruhákat és még sorolhatnám... bevállalom a konfliktust, különben már csak egy báb lennék a gyerekem mellett, nem anya.
2014. márc. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

9.


az enyém is segít emellett, amiért hálás is vagyok és sok mindenben hallgatok rá, de a segítség nem jogosítja fel arra, h uralja az életem.

2014. márc. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!