Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy lehet a nagymamával...

Hogy lehet a nagymamával megértetni, hogy nem láthatja a gyerekeinket?

Figyelt kérdés

18 évesen elköltöztem a szüleimtől, eddig nem is tartottuk a kapcsolatot. Időközben lett két gyerekem (4 és 1 évesek).

A szülővárosomba kellett mennünk és találkoztam az anyámmal. Esélyt kért, hogy megmutassa, változott.

De ugyanolyan, mint régen... Eddig 3-szor voltunk ott, csak azt hallgattam, hogy mit csinálok rosszul, a gyerekek miért nem esznek "házi kosztot", miért nem szoktam főzni, miért öltöztetem őket kényelmetlen ruhákba, stb. Azt hallgattam, hogy önző vagyok, mert foglalkozom a külsőmmel, meg hogy "bezzeg az ő környezetében az anyukák nem érnek olyanokra rá, mint én".

Aztán most hétvégén feljöttek hozzánk egy napra. Kezdődött azzal, hogy mégis mi az, hogy a kutya bent van (yorkie) és bemehet a gyerekszobába. Utána jött az, hogy mennyi pénzt költhetünk mi, hogy ilyen színvonalon élünk, amikor ők alig tudnak élni a hó végén már, mi meg pazarlunk.

Ott lett elegem, amikor anya közölte, hogy rossz anya vagyok, mert egyik gyerekem se kapott anyatejet és majd nézhetek, mikor nem fognak velem foglalkozni, mert nem alakult ki bennük semmiféle törődés, amikor a bébiszitter neveli fel őket.

Eléggé összevesztünk, utána jött a duma, hogy nem bántani szeretne, csak jót akar, mert látja, hogy én fiatal vagyok még a gyerekekhez... De ezt úgy mondja, mintha 16 éves lennék.


Hittem benne, hogy tényleg változik... De rá kellett jönnöm, hogy ez egyáltalán nincs így.


2014. ápr. 7. 11:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%
Próbálj disztingválni. A nagymamának szüksége van az unokákra, nekik meg a nagymamára. Hagy őket egymásra, te meg a lehető legkevesebbet kommunikálj anyáddal. Próbáld megértetni vele, hogy a kettőtök közti személyes konfliktust mérsékeljétek.
2014. ápr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
39%
Elszomorítalak, de az anyádnak igaza van, de ma nem az a trendi. Sajnos.
2014. ápr. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

Ésszerű keretek között mindenkinek joga van úgy nevelnie a gyerekét, ahogy neki tetszik. Anyádnak ehhez semmi köze.

A gyerekekkel hogy bánik? Jól kijönnek, nem beszél nekik hülyeségeket? Mert lehet az is, hogy nagymamának jó, akkor meg nem biztos hogy el kell tiltani a gyerekektől.

Egyébként nem hiszem, hogy meg tudnád győzni, de ha elég következetes vagy, előbb-utóbb biztos abba hagyja.

2014. ápr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
17%
Ne haragudj de ezt nem értem.Direkt nem szoptattad őket?
2014. ápr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
55%

nekem az irasodbol az jon le, hogy nem birod elviselni, hogy anyukad mindig kifejti a velemenyet...elhiszem, hogy ez egy ido utan sok, de nem hiszem, hogy fair lenne (se a nagymamaval, se a gyerekekkel szemben) ezert eltiltani az unokaktol.

Hagyd, hogy mondja a magaet, ne vedd fell magadra

2014. ápr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
29%
hány éves vagy?
2014. ápr. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
20%

A nagymamának jogilag is köze van a gyerekeidhez, ha akarod, ha nem. Neki is jár a láthatás. Szerintem próbáljátok megoldani békés úton. Üllj le vele beszélni. Az nem megoldás hogy eltiltod tőle a gyerekeket.


Off: Azért én meghallgatnám a másik felet is, mert ugye minden éremnek két odala van és az írásodból nekem nagyon úgy tűnik hogy anyukádnak igaza van 1-2 dologban...

2014. ápr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
42%

Eddig csak azt írtad anyukád mibe köt bele, miket mond, de azt nem,hogy ezekből mi igaz.

Azt megértem,hogy felháborodással tölt el anyukád tudálékossága, hiszen eddig nem tartottátok évekig a kapcsolatot. De egyet jegyezz meg: a határokat a te otthonodban te szabod! Addig mehet el,ameddig hagyod!

Ha meg valóban úgy csinálod a dolgokat, ahogy leírtad, érdemes lenne megfontolni anyukád tanácsait,mert nem akar rosszat!

( nekem picit úgy tűnik az írásodból,hogy fel akarsz vágni)

2014. ápr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

A gyerekeknek van nagymamájuk. A férjem anyukájával nagyon közeli a kapcsolatuk.

De az anyámat nem akarom a közelükben látni. Azt végképp nem hagynám, hogy csak ő legyen velük, mikor bármit mondok, annak az ellenkezőjét teszi, mert "az nem jó, ahogy én szoktam".

Ők 250 km-re laknak, ha sikerülne is bármit elérniük a bíróságon (amit kétlek), nem hiszem, hogy utazgatnának vidékről.

Eddig tökéletesen megvoltunk a tamácsai nélkül, ezután is megleszünk.

2014. ápr. 7. 13:26
 10/18 anonim ***** válasza:
66%

Anyám u.ez, pepitában, de meg sem fordult a fejemben, hogy eltiltsam az unokájától. Nekem sem esne jól, ha ezzel állna elém a lányom, sőt.. Anyám csapnivaló anya volt, de nagyon jó mama lett, én megadtam az esélyt, és úgy, hogy nem érdekelt, hogy mit mond, tettem rá magasról, mert úgy voltam vele, hogy majd átlátja a lányom is, hogy milyen a mamája...

Nincs rosszabb, mint eltiltani, de ez csak az én véleményem.

2014. ápr. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!