Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért ad ajándékba narancsot...

Miért ad ajándékba narancsot mamám?

Figyelt kérdés
Igazából nekem az is mindegy, ha nem ad semmit, mert ha mégis, akkor azt kell hallgatni minimum fél évig, hogy ő adott ezt vagy azt. Állandóan vagy narancsot, vagy banánt hoz egy kilót, mikor egy évben kétszer eljön. És úgy adja oda, mintha nem tudom én mi lenne. És várja, hogy oda meg vissza legyek egy kiló narancstól. Hogy kéne rá reagálnom. Megköszönöm oké. De látom rajta, hogy vár többet és marha elégedett magával, hiszen ő épp most adott át nekem egy egész kiló NARANCSOT. Mi olyan nagy szám neki a narancsban? Ez jelent valamit?
2014. máj. 21. 12:56
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
96%
Hány éves vagy, ha szabad megkérdeznem? :D Vicces a kérdés, csak ezért kérdezem meg. Megköszönöd, megeszed, elfelejted. Ennyi és nem több.
2014. máj. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
94%
Gyerekkoromban (36 vagyok), ha hiszed, ha nem, sorbanállás után, pult alól lehetett narancsot és banánt kapni, nagyon kuriózum volt. Tudom, sok idő eltelt, és sokszor ránk rohad a gyümölcs, annyi van belőle, de lehet mamád kicsit leragadt.:)
2014. máj. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
98%

Mert amikor a te nagymamád fiatalabb volt, akkor bizony a banán és a narancs különlegesség volt, nem lehetett egész évben kapni, csak nagyon ritkán volt és korlátozott mennyiségben.

Egyébként meg örülj neki, hogy gondol rád. A szándék a fontos. Az meg szerintem jó, hogy nem csokival töm, hanem gyümölcsöt visz.

2014. máj. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
Régebben egyetlen egy banánt kaptam becsomagolva. Azóta újított, mert már egy egész kilót hoz. De a tescotól két utcára lakik. Szóval értem, hogy 30 éve úgy volt, de mikor két utcára laksz 10 éve attól a helytől ahol venni lehet, akkor elég érdekes. Bár lehet tényleg leragadt, mert az önkormányzatot tanácsnak mondja az Oroszországról nem hallott, csak a szovjetekről meg ilyenek.
2014. máj. 21. 13:09
 5/44 A kérdező kommentje:
Egyébként nem tudom, hogy mennyire az van benne, hogy gondol rám, meg mennyire az, hogy lássák hozott valamit, mert nagyon érdekesen szokta előadni magát alapból is, de az más kérdés. :) Mondjuk fura az egész mama úgy, ahogy van.
2014. máj. 21. 13:12
 6/44 anonim válasza:
46%
lehet így próbál Fideszessé nevelni.
2014. máj. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
87%

Ha mondjuk nincs túl nagy nyugdíja, akkor lehet hogy számlák befizetésére, alapélelmiszerekre, háztartási cikkekre elmegy szinte minden pénze, havonta max. párezer forintot tud szabadabban csak költeni, ehhez képest már egy kiló 300-400 forintos narancs is tétel, főleg ha több unoka van.


Gondolom úgy érzi, hogy többet ad azzal, ha egy 10 dekás csoki helyett 1 kiló finom gyümölcsöt ad.

2014. máj. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
98%
Ahogy elöttem mondják. Az én gyerekkoromban (70-es évek) banánt és narancsot k.b. kizárólag decemberben lehetett kapni, aranyárban és pillanatok alatt elfogyott a boltból. Az én nagymamám is még a mai napig nagy egzotikumnak tartja ezeket, ha kap v. vesz akkor is képes tartogatni amíg valamelyik unoka, dédunoka arra jár és biztosan addig erősködik amíg elfogadja.
2014. máj. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
88%
Én örülnék, ha hozna narancsot és banánt, de sajnos már nem él. Amúgy régebben tényleg ritkaság számba ment, sorba kellett állni érte.
2014. máj. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
61%

Nem kell semmi különöset tenni. Udvariasan megköszönöd, egyébként is udvariasan bánsz a mamával, de nem kell asszisztálnod a nagy narancs-felhajtáshoz. Nem kell elmegyaráznod sem neki, hogy túlzásba esik. Ha újra és újra felhozza, újra és újra témát váltasz, vagy ráhagyod és nem válaszolsz.


Az már legalább 20 éve volt, hogy a narancs nagy szám volt. Erre nem lehet hivatkozni. Én sem engedhetem meg magamnak, hogy gyerekként éljek, csak mert 20 éve még úgy éltem.

2014. máj. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!